Skip to content

Sabaton - Woodstock 2012

Teraz znalazłam, pozostawiam jako ciekawostkę, bez komentarza.

Komentarz

  • a co konkretnie koleżankę ciekawi? ktoś kto się interesuje choć trochę Sabatonem to raczej o tym wie. A że na woodstoku nie same teczowe ale i polskie flagi mają?
  • O Sabatonie wiedziałam od dawna, ale o tym występie, przyjętym z takim aplauzem, nie. Dla mnie Woodstock to nadal trochę legendarne miejsce, bo jak rozumiem, nie o owsiakowy woodstok tu chodzi. Czy się mylę?
  • O owsiakowy jak najbardziej.
  • To wątek do wywalenia. Dałam się nabrać, bo komentarze sugerowały zupełnie co innego.
  • Księży też tam sporo. Każdy tam ma inne zadanie do wykonania. Czemu nie Sabaton.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2017
    mmaria napisal(a):
    To wątek do wywalenia. Dałam się nabrać, bo komentarze sugerowały zupełnie co innego.
    Pod filmikiem z 2012 są tylko 3 (trzy) komentarze. To powinno być intrygujące.

    A swoją drogą, jest jakiś inny woodstok,niż ten owsiakowy? (oprócz tego oryginalnego sprzed 100 lat w Ameryce)
  • kulawy_greg napisal(a):
    A swoją drogą, jest jakiś inny woodstok,niż ten owsiakowy? (oprócz tego oryginalnego sprzed 100 lat w Ameryce)
    Były różne w Usiech https://pl.wikipedia.org/wiki/Festiwal_w_Woodstock Ostatni w 2009 r.
    Dlatego dałam się nabrać.
    Kulega mię nie denerwui, to moja młodość - ja ten oryginalny pamiętam, będąc wonczas młodocianą, ale jednak studentką. O!
  • To już jak koleżanka zalinkowała tamten dziwny filmik z 3 komentami, to ja zdecydowanie bardziej polecam Uprising, który:
    a)znacznie lepiej wypadł,
    b)ma z 1000 komentarzy,
    c)jest to "official live" tej piosenki,




  • Tak gwoli wyjaśnienia - zalinkowałam z jutuba, bo nie umim z TT, na którym było bardzo dużo komentarzy, choć bez porównania mniej niż 1000.
  • Sabaton wielkim poetą był.
    Świetnie nadaje się do tłumaczenia zawiłości historii zagramanicznym znajomym.

    Zwykle ich ciekawi dlaczego szwedzki zespół sławi Polaków za to co zrobili ponad 70 lat temu:)
  • Ta piosenka o bitwie wrzesnia czy powstaniu była szeroko komentowana juz kilka lat temu. Dla mnie osobiscie to zespół, który spiewa to co mu pasuje. Dla przykładu piosenka o bohaterskich Niemcach spod Stalingradu:



    Każdemu wedle uznania :)

  • Kornel_Pas napisal(a):
    Dla przykładu piosenka o bohaterskich Niemcach spod Stalingradu:
    Może zanim zrobisz durną wklejkę obejrzyj film, a? Bo nawet jeśli nie panimajesz ruskich bukw, to i tak z kontekstu można się dużo domyślić.

  • edytowano April 2017
    no tak...wyszło niezgrabnie z mojej strony. Ale chcąc konkretniej skupić uwagę, warto popatrzeć na album pt. The Last Stand:

    Piosenka nr 8:

    8. Hill 3234
    Radziecka interwencja w Afganistanie została przeprowadzona w celu utrzymania rządu sprzyjającego Sowietom. W czasie dziesięcioletniej wojny stoczono wiele potyczek, ale jedna jest szczególnie interesująca - bój na wzgórzu 3234. Żołnierze 9 kompani 345 pułku powietrznodesantowego zostali zrzuceni na wspomniane wzgórze. Zaledwie 39 obrońców odpierało ataki dziesięciokrotnie liczniejszego przeciwnika, który posiadał wsparcie ciężkiej broni takiej jak granatniki i ckm-y. Po dziewięciu atakach, dowódca por. Tkaczow był gotów wezwać ostrzał artyleryjski na własne pozycje. Ostatecznie dzięki pomocy plutonu zwiadowców i pojedynczego Mi-8, udało się dostarczyć zaopatrzenie i wywieźć rannych w liczbie 28. Poległo 6 żołnierzy.

    A kto tu był agresorem, to chyba tłumaczyć nie trzeba.

    Przykro mi, że moja opinia, jest zbieżna z dawnym art. Wyborczej, której nie znosze. Ale czasem tak bywa.. Bieganie z polską flagą pod nazwą Sabaton w niczym dla mnie nie jest lepsze od poteżnej polskiej flagi na koncercie U2 w Chorzowie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.