Skip to content

Czy Makaron jest idiotą?

loslos
edytowano March 2015 w Forum ogólne
O Anieli Merkel, Donaldzie Tusku, Jarosławie Kaczyńskim, Marynie Le Długopis wiemy, że idiotami nie są, bo w polityce są od dawna i znamy ich słowa i czyny. Nawet o Donaldzie Trumpie to wiemy, bo choć nie był dotąd politykiem, to jest od jakiś 40 lat osobą publiczną. Ale o istnieniu Makarona większość Żab dowiedziała się jakieś pół roku temu a reszta świata jeszcze później.

A podstawy by tak sądzić są bardzo mocne.
«13

Komentarz

  • Sądzę, że nie przypadkiem najczęściej porównuje się go do Ryśka.
  • Jak się szykują poważne i ryzykowne zmiany potrzeba figurantów, aby mocodawcy nie poszli siedzieć lub wisieć.
  • Zanim nie poznałem działalności Ryśka, uważałem że idiota nie może być wysoko w hierarchii banksterskiej. Natomiast on może mieć w dalszym ciągu duże problemy emocjonalne.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Zanim nie poznałem działalności Ryśka, uważałem że idiota nie może być wysoko w hierarchii banksterskiej.
    Zgadza się. Rysiek był na najniższym szczeblu i jeszcze regularnie go wywalano. Gdybyśmy dokładnie przeczytali jego cv, mniej byśmy się dziwili.

  • No ale Makaron u banksterów też ... no właśnie antyszambrował czy jednak fotele siedzeniem wycierał?
  • loslos
    edytowano June 2017
    ms.wygnaniec napisal(a):
    No ale Makaron u banksterów też ... no właśnie antyszambrował czy jednak fotele siedzeniem wycierał?
    Za mało danych. Cztery lata w mocno śmierdzącym maleńkim banczku specjalizującym się w pomaganiu ludziom bogatym w ukrywaniu majątku i ucieczce od podatków, wcześniej ENA i 8 lat w służbie państwowej. Naganiacz jak nic. Mocno zajeżdża Rysiem. Albo Voglem.
  • No to może być zarówno idiotą, jak i awansowanym pionkiem więc się musi 'otrzaskać'
  • Gwoli ścisłości: był przez 3 lata ministrem gospodarki.
  • Rysio mial w miare zwykla zone. Makaronowa to takie proxy oficera prowadzacego, rodzaj oficjalnego pudrowania zboczenstwa. Inny kaliber. "Ty Rysiek jestes zwykla drobna popierdolka, a mnie moi mocodawcy wybrali do sluzenia im w rzeczach wielkich". Tak to widze.
  • Rzchanym napisal(a):
    Gwoli ścisłości: był przez 3 lata ministrem gospodarki.
    No tak sie holuje figurantow, ktorzy maja cos kryc albo do czegos byc desygnowani. Np. tak z kapelusza wyciagnieto Siemoniaxa do MONu. Jedyne do czego mial kwalifikacje, to robienie walkow z Piskorio.
  • Faktem jest, że w kampanii popełniał gafy godne Bronka i Rysia razem.
  • A po wyborze ten obyczaj zachował i twórczo rozwija.
  • los napisal(a):
    A po wyborze ten obyczaj zachował i twórczo rozwija.
    A teraz czekam na kolejny zamach i teatralne łzy

  • Jest idiotą. Albo cwaniakiem udanie kryjącym się za maską idioty. Obstawiam jednak to pierwsze.
  • marionetka czy znak, że państwa europejskie jako struktura polityczne już niewiele znaczą?
  • Elity rządzą (a właściwie pilnują status quo) z cienia, a na scenę wystawiają baranów (Makaron), fagasów (Chyży) lub zaufanych subalternów (Geremeque). Demokracja stosowana, zachodniackiego rytu.
  • Na marionetkę też jest za głupi.
  • los napisal(a):
    Na marionetkę też jest za głupi.
    Fakt. Jak już, to pacynka...
  • edytowano June 2017
    No ale przecież takiego wywiadu dla kilku wiodących tytułów jednocześnie raczej nie mógł udzielić z własnej inicjatywy i bez konsultacji. To zapewne było przygotowane i reżyserowane dość precyzyjnie. Nie jest więc ważne czy jest idiotą, czy marionetką, czy oficerem. Ważne jest po co mocodawcy kazali takiego wywiadu udzielić. Co to ma im dać? Jeśli to tylko balon próbny to dość kosztowny. Jeśli prowokacja to już widać że nie zadziała. Stawiam jednak na to drugie, czyli prowokację, bo mocodawcom Macrona nie mieści się w głowie że Kaczyński, Szydło, Orban i ich ugrupowania nie są głupie i w tak głupi sposób sprowokować się nie dadzą. Nie są, ci mocodawcy, chyba też tak głupi aby liczyć na to że takie filipiki przykryją stan wyjątkowy, zamachy, dług publiczny i coraz gorsze wyniki gospodarcze. Mogą w ten sposób kupić kilka tygodni lepszych sondaży, ale już nie miesięcy.
    Widać natomiast że Macron będzie pełnił rolę fightera Merklowej. Łatwiej mu to ujdzie bo młody i mniej doświadczony więc mediom będzie łatwo tłumaczyć jego wpadki, afronty i niezręczności.W ten sposób wzmocni głos Berlina i będzie tworzył pozór silnej, twardej, solidarnej, i wizjonerskiej starej UE w kontrze do niezgrabnej, niewdzięcznej, egoistycznej i chciwej nowej UE, w szczególności Polski i Węgier. Zapewne dołączą do tego tandemu z ochotą Belgia i Holandia. No i Włochy jeśli obecny układ polityczny nadal będzie tam gnił i trwał. To może trwać jakiś czas i być dla nas bardzo szkodliwe. To jednak wymaga finansowania Francji i Włoch przez Niemcy. Zobaczymy jak długo wytrzymają. Obiektywnie nie opłaci im się. Jednak tu nie będzie racjonalnego rachunku niemieckich interesów tylko gra na niemieckich emocjach i rachunek interesów osobistych Merkel i niemieckiego establishmentu.
  • Ja słaba kobieta...
  • edytowano July 2017
    image
  • edytowano July 2017


    Nie wiem, jak interpretować tę scenę. Makrą chyba naprawdę jest coś nie ten..., no nie wiem, dziwny.

    (Na marginesie: p. Melania ma przepiękną sukienkę).
  • Pigwa napisal(a):
    https://twitter.com/GmtzEmilia/status/885858551918473216

    Nie wiem, jak interpretować tę scenę. Makrą chyba naprawdę jest coś nie ten..., no nie wiem, dziwny.

    (Na marginesie: p. Melania ma przepiękną sukienkę).
    No cóż, wirus filipiński jest chorobą zakaźną....

  • starybelf napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    https://twitter.com/GmtzEmilia/status/885858551918473216

    Nie wiem, jak interpretować tę scenę. Makrą chyba naprawdę jest coś nie ten..., no nie wiem, dziwny.

    (Na marginesie: p. Melania ma przepiękną sukienkę).
    No cóż, wirus filipiński jest chorobą zakaźną....

    Winko do obiadu, Trump duży, więc nic mu nie było, Mikron mały - no mogło tak być.
    Ale p. Makronowa też na końcu ciągnie p. Melanię za rękę. Jakaś dziwna strategia - molestowania gości.
    Domyślam się, że chodzi o fotki dla mediów.
  • Pigwa napisal(a):
    ...
    Domyślam się, że chodzi o fotki dla mediów.
    1. Tak.
    2. oraz Francuzi tak mają....Może dla elektoratu chcą się pokazać, że z Ludu?

  • "Potraktowaliście Francję gorzej, niż my potraktowalibyśmy Zimbabwe" https://wpolityce.pl/swiat/345677-macron-nie-moze-wybaczyc-polsce-zerwanego-kontraktu-na-caracale-potraktowaliscie-francje-gorzej-niz-my-potraktowalibysmy-Zimbabwe

    wiem, że stare, ale od wielu dni nie mogę znaleźć eleganckiego komcia. Jak się okazuje Francuzi mają takiego Radka Sikorskiego za prezia, jak poważny polityk może coś takiego powiedzieć? Gdzie egalite? Jaki głęboki rasizm, godny potomka ludzi, którzy handlowali ludźmi.
  • romeck napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    ...
    Domyślam się, że chodzi o fotki dla mediów.
    1. Tak.
    2. oraz Francuzi tak mają....Może dla elektoratu chcą się pokazać, że z Ludu?

    Jesli nawet, to jedno i drugie jest żenujace, kompletnie bez klasy jak kuse spodniczki babci Macron. Btw. Podobno Macronowi spadlo poparcie juz o 10%
  • Matko, jaki on namolny! 3:-O
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.