Skip to content

Nadejście estetów

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Jarkacz zapowiedział wprowadzenie do szkół lekcji estetyki.
Co się stanie z teorią Losa?
;))

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Otagowano:

Komentarz

  • Mnie się to bardzo spodobało. Powiem więcej - może to jest nawet jeden z ważniejszych punktów w całej przemowie JK. Bo oznacza to, że oprócz podnoszenia społeczeństwa w sferze materialnej, władza ma też ambicje zatroszczenia się o sferę okołoduchową (a tego wcześniej raczej nie było). Można ponadto z tego wywnioskować, że przewidywana jest stabilizacja - bo nikt sensownie myślący nie zajmowałby się takimi sprawami, gdyby nagle miał spaść kataklizm. A przynajmniej myślę, że nie JK.
    Ponadto większa świadomość estetyczna (mam na myśli przede wszystkim estetykę odnoszącą się do kwestii wizualnych) korzystnie wpłynęłaby nie tylko na jakość przestrzeni publicznej, ale też na samoocenę społeczeństwa.
  • Wszystko, co istotne w sprawach wokół Jarosława Kaczyńskiego, można odnaleźć u Herberta. Kwestia smaku nie jest wyjątkiem
  • nadeszli....

    image
  • Właśnie dziś JK świetnie się prezentował w b. eleganckim czarnym garniturze. Nie mówiąc już o doskonałej formie fizycznej i intelektualnej.
  • edytowano July 2017
    Estetyka bez logiki kuleje.
    To prawda, że trzeba jej uczyć, ale słowa Losa trzeba wykuć w spiżu, by o nich każdy pamiętał.
    Niestety, Polska jeszcze długo będzie cierpiała na brak elit. JK stwierdził, że co najmniej 5 pokoleń i jak tu się z nim nie zgodzić?
    Najpierw należy ludzi oduczyć traktowania celebrytów jak elitę narodu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Estetyka bez logiki kuleje.
    oni wolą czyste buty i śmietnik w głowie
  • Ciekawe co by powiedział ten Bartek Mayer o estetyce Alberta Einsteina i jego butach.
  • Karola Wojtyłę też się zawsze o buty czepiali :)

    wizjonerom, artystom, ludziom o szerokich horyzontach estetyka kojarzy się z chmurami, górami, krajobrazami, arcydziełami...

    a pucybutom tylko z wypastowanymi butami
    tymczasem buty też potrafią być piękne, i to nie tylko te świeżo wypastowane

    image
  • Bardzo podobało mi się przemówienie Jarosława Kaczyńskiego - a zwłaszcza jego wizja pięknej Polski.
    To jest wielkość
  • KAnia napisal(a):
    Bardzo podobało mi się przemówienie Jarosława Kaczyńskiego - a zwłaszcza jego wizja pięknej Polski.
    To jest wielkość
    +1
  • edytowano July 2017
    Temu Mayeru to się buty Jarkacza nie podobają, ale flaga polska zasadzona w kupie przez Wojewódzkiego pewnie już tak.
  • Estetyka Frljića pewno też mu się podoba.
  • ciekawe poczucie estetyki - ładne jest tylko to, co wygląda jak nowe, jak ze sklepu. Jakby autor kształtował swoje poczucie estetyki na gazetkach reklamowych.
  • KazioToJa napisal(a):
    ciekawe poczucie estetyki - ładne jest tylko to, co wygląda jak nowe, jak ze sklepu. Jakby autor kształtował swoje poczucie estetyki na gazetkach reklamowych.
    pamietaj, ze dla Niemcow obow jest najwazniejszy.
  • To ja trochę o estetyce:

    https://wpolityce.pl/polityka/351206-histeryczna-roza-thun-w-badische-zeitung-dla-kaczynskiego-wprowadzenie-autokracji-w-polsce-jest-wazniejsze-niz-czlonkostwo-w-ue

    No, po prostu dobrze że nie napisali, dla większej jasności przekazu: Histeryczna stara i gruba kurwa Thun pieprzy trzy po trzy w gówno znaczącej szwabskiej gazetce.
  • Ale jednak esteci, bo we Wpolityce Rózia jeszcze ładna i nie taka stara:

    image

    W oryginale u Badeńczyków znacznie gorzej wyszła:

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.