Skip to content

Urealnienie emerytur dla komunistycznego aparatu represji

edytowano March 2015 w Forum ogólne
PiS to ostatnio 'Janusze pijaru', więc pomagam. Nie odbieranie emerytur, a ich urealnienie, bo tu chodzi o zrównanie praw, skoro za działalność opozycyjną nie ma żadnych przywilejów to dlaczego osoby zwalczające opozycję mają mieć jakiekolwiek przywileje?
Sekretarka czy sprzątaczka w UB/SB nie robiła nic innego niż sekretarka czy sprzątaczka w szpitalu czy szkole więc dlaczego ma mieć nieproporcjonalnie wyższą emeryturę?
Nabyte przywileje, ponieważ UB/SB to formacje zbrodnicze (o różnym natężeniu w latach działalności) więc to analogia to konfiskaty majątku pochodzącego z przestępstwa.

Komentarz

  • PiS nie zawinił, odebranie przywilejów emerytalnych albo obniżenie emerytur resortowych - tak była ta sprawa przedstawiana przez polityków.
    A że sami zainteresowani (i zainteresowane media) zrobili z tego "odebranie emerytur", czyli popełnili kłamstwo - to już ich wina i odpowiedzialność.
  • Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory. Chyba przestali być potrzebni, bo przecież następne wybory i tak PiS wygra, nie? Nie ma z kim przegrać.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory.
    Że co?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory. Chyba przestali być potrzebni, bo przecież następne wybory i tak PiS wygra, nie? Nie ma z kim przegrać.
    No chyba na tym czy innym forumku pisali tak z rok temu, że Szefernaker popadł w niełaskę.
  • "Urealnienie" gorzej brzmi zważywszy na oczekiwania. :]
    A w kontekście np. image to to "odebranie" może być odebrane (sic!) bez cudzysłowów. ;)
  • Janicki? Ten ruski generał powinien być powieszony, powód : Smoleńsk.
  • yanusson napisal(a):
    "Urealnienie" gorzej brzmi zważywszy na oczekiwania. :]
    Tu nie chodzi o oczekiwania tylko osłone medialną.
    A jak się nie podoba urealnienie to niech będzie zrównanie świadczeń emerytalnych osób prześladowanych i pracowników aparatu represji.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory. Chyba przestali być potrzebni, bo przecież następne wybory i tak PiS wygra, nie? Nie ma z kim przegrać.
    Właśnie! Ostatnio nawet o tym dyskutowałam ze znajomym. Kampania była przepiękna, a potem... urwało się totalnie nagle. Totalnie. Nie wiem, czy pieniędzy nie mają, czy nie umieją w PR? Ale kiedyś umieli, ewidentnie.
  • 7dmy napisal(a):(...)Ziobro wraca do mistrzowskiej formy z 2007 roku etc.
    Ke?

  • 7dmy napisal(a):
    erka napisal(a):
    7dmy napisal(a):(...)Ziobro wraca do mistrzowskiej formy z 2007 roku etc.
    Ke?

    Czytałem wywiad w TySolu. Arogancja i bezczelność wobec Prezydenta na poziomie mistrzowskim. Zero trzymania formy, złe emocje, nabzdyczenie.

    Muszę przeczytać. Ja czytałam wywiady dla "Sieci" i "Gazety Polskiej". Są bardzo ładne i z klasą, acz w tym pierwszym widać ciut większe rozżalenie.
  • @7dmy oj to koniecznie polecam całość. Oba wywiady są fajne. Ziobro chwali i motywuje Prezydenta. Sięga do czasów, kiedy zaczął się ich konflikt i przyznaje, że PAD wtedy podjął dobrą decyzję, a to Ziobro popełnił błąd. Opowiada o pracach nad ustawami i kontaktach z Dudą oraz decyzji Prezydenta (konkretnie i krytycznie, ale bez buty - moim zdaniem). A na pytania o porównanie go do prokuratora generalnego z czasów PRL odpowiada zadziwiająco spokojnie (ja bym się na bank uniosła pychą na jego miejscu :) ).
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory. Chyba przestali być potrzebni, bo przecież następne wybory i tak PiS wygra, nie? Nie ma z kim przegrać.
    to Pałka nie wspierał Kukiza?
  • edytowano August 2017
    KAnia napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory. Chyba przestali być potrzebni, bo przecież następne wybory i tak PiS wygra, nie? Nie ma z kim przegrać.
    to Pałka nie wspierał Kukiza?
    Oj nie nie nie. Jestem naocznym świadkiem, że PiS :)
  • Kukiza wspierał Ice, ale też do czasu.
  • Dałbym głowę, że imć Pałka wspierał i wspiera konsekwentnie jedynie samego siebie.
  • 7dmy napisal(a):
    erka napisal(a):
    7dmy napisal(a):(...)Ziobro wraca do mistrzowskiej formy z 2007 roku etc.
    Ke?

    Czytałem wywiad w TySolu. Arogancja i bezczelność wobec Prezydenta na poziomie mistrzowskim. Zero trzymania formy, złe emocje, nabzdyczenie.

    Idzie big fight. I może też big fajt.
  • 7dmy napisal(a):
    erka napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wogle, nie rozumiem co się stało z pisoskim dream teamem z kol. Pałką na czele, który wygrał wybory. Chyba przestali być potrzebni, bo przecież następne wybory i tak PiS wygra, nie? Nie ma z kim przegrać.
    Właśnie! Ostatnio nawet o tym dyskutowałam ze znajomym. Kampania była przepiękna, a potem... urwało się totalnie nagle. Totalnie. Nie wiem, czy pieniędzy nie mają, czy nie umieją w PR? Ale kiedyś umieli, ewidentnie.
    chwilami ten PR PISowiski nawet po wyborach był całkiem widoczny i skuteczny, nie był prowadzony cały czas ale mobilizowany w krytycznych momentach,

    mam wrażenie że coś serio złego stało się w ostatnim okresie, partia rządząca zaczyna działać na zasadzie "nie mamy z kim przegrać" i nie musimy się starać, nikt nie panuje nad przekazem, nie ma kontroli i koordynacji, Szyszko w sprawie puszczy wdepnął we wszystkie możliwe pułapki, TVP info idzie w psychiatryk, wyłażą wewnętrzne wojenki, Ziobro wraca do mistrzowskiej formy z 2007 roku etc.I mnie to boli.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    erka napisal(a):
    7dmy napisal(a):(...)Ziobro wraca do mistrzowskiej formy z 2007 roku etc.
    Ke?

    Czytałem wywiad w TySolu. Arogancja i bezczelność wobec Prezydenta na poziomie mistrzowskim. Zero trzymania formy, złe emocje, nabzdyczenie.
    Idzie big fight. I może też big fajt.

    Nie. No nie może tak być!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.