Skip to content

Brzydka panna bez posagu

Taki oto klip wpadł mi kiedyś w okko:

I tak sobie myślę, no, dobrze Grabowski powiedział Englertowi. Zapomniał może o dzieciach Zamojszczyzny, ale o Halb Liter nie zapomniał. Niemcom przecież tak brakuje jasnego postawienia spraw, że do tej pory udają, że nie wiedzą o co chodzi.

Ale jeden nasz b. kolega zwrócił mi uwagę, że to z "19. południka" scena i że chodziło w niej o to, że Wałęsa cham.

Hmmm...

Do Łajkim spojrzał -----------------> https://pl.wikipedia.org/wiki/19._Południk

I co ja widzę?

Rzecz dzieje się w Polsce, na początku XXI wieku. w 2003 roku Polacy decydują w referendum o niewstąpieniu do UE, zaś w roku 2007 na prezydenta Polski zostaje wybrany Bartłomiej Czop, pozbawiony wykształcenia i kultury osobistej demagog i prymityw. Urzędowanie rozpoczyna od brutalnego wyrzucenia z Belwederu eks-prezydenta Kazimierza Czechmeszyńskiego, kiedy ten chce mu przekazać insygnia władzy. Następnie obraża ambasadorów Rosji i Niemiec. Wciela także w życie swój program walki z przestępczością, likwidując kilkuset skazanych na wysokie wyroki kryminalistów w sfingowanym wypadku na poligonie wojskowym.

Ach, czyli ten pan obraził Englerta, tak? To nie Englert obraził Polskę pomysłem przejęcia wyspy Uznam z takim drobiazgiem jak port w Świnoujściu? Ale bez obawy, będzie zaangażowana "polska siła robocza".

Screenshot-2024-09-28-at-14-20-32-uznam-Szukaj-w-Google

To jeszcze piękne jest:

dzwoni prezydent USA, podenerwowany faktem, że Czop zagrabił zyski ze znajdujących się w Polsce barów McDonald’s. Obrażony przez Czopa szybko rozłącza się.

Ileż ja razy tę śpiewkę na serio słyszałem, ostatnio w kontekście TVN, tak?

A, no i oczywiście walka z przestępczością (vide svpra) to najgorsze co być może. Wiadomo, ten Palestyńczyk w Salwadorze zwalczył całą przestępczość w parę lat. Kedy obejmował stery, w 2018, zabójstw było 38 na 100.000 ludu; w 2023 zrobił z tego 2,4/100.000. (Dla porównania, w Polszcze jest 0,677, w Niemczech 0,823, w Szwecji 1,100 a w Usiech 6,383). Ale to niedobra jest, bo prawa przestępców zgwałcał.

No dobrze, ale jak się kończą te bezeceństwa w postaci żądania reparacji, ograniczania wypływu kapitału i walki z przestępczością? Tak jak każda próba piśnięcia przez Polskę, że istnieje:

do działania przystępują inne państwa. Z inicjatywy USA Polska zostaje podzielona między Rosję a Niemcy. Granicą podziału ma być tytułowy dziewiętnasty południk, który dzieli terytorium Polski na dwie niemal równe części. Bartłomiej Czop zaś ma zostać osadzony w więzieniu Guantanamo.

Rzecz wyszła w grudniu 2003 i okazuje alternatywę dla Polski, gdyby referendum unijne poszło krzywo. No, tyle że rzecz poszłą w telewizorze pół roku po referendum. Podejrzewam, że coś nie pykło, bo to miała być propadanda "za Wujnią!"

No ale co tu się przejmować...

Także tak. Ci ludzie naprawdę uważali, że gdyby coś w Polszcze robić na serio, to skończy się kolejnymi rozbiorami. A przynajmniej uznali, że można taką tezę postawić i ludzie ich nie rozszarpią, tja.

Przezabawnem smaczkiem jest, że wątkotwórczy klip pochodzi z polakożerczej farsy, a dzisiej umieszcza go w Jutrąbce kanał "Głos Ojczyzny 2,86 tys. subskrybentów"

«13

Komentarz

  • To jest grzech.

  • @trep powiedział(a):
    To jest grzech.

    Ale co

  • -Panie doktorze, moja żona ma kompleks niższości, co zrobić, by jej to nie minęło?

  • patrząc na poważnych polityków w USA, którzy przekonują Ukrainę do podziału na część zmilitaryzowana i już włączoną do Rosji ludzie mówiący o kolejnym rozbiorze Polski nie byli tak głupi.

  • Kompleks wyższości nie jest receptą na kompleks niższości.

  • @Przemko powiedział(a):
    Kompleks wyższości nie jest receptą na kompleks niższości.

    Nie.

    Ale jasne postawienie podstawowych spraw pomaga; kompleks czy nie kompleks.

  • @KazioToJa powiedział(a):
    patrząc na poważnych polityków w USA, którzy przekonują Ukrainę do podziału na część zmilitaryzowana i już włączoną do Rosji ludzie mówiący o kolejnym rozbiorze Polski nie byli tak głupi.

    USA zawsze robią wszystko, żeby było jak dawniej. Tak samo zniechęcali Ukrainę do ogłoszenia niepodległości, a Polskę do występowania z Układu Warszawskiego.

    Ważne jest nie to, co oni mówią, tylko to, czego my chcemy i co w związku z tym robimy.

  • edytowano 28 September

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Kompleks wyższości nie jest receptą na kompleks niższości.

    Nie.

    Ale jasne postawienie podstawowych spraw pomaga; kompleks czy nie kompleks.

    Tak, i dla jednych zwrot "brzydka panna bez posągu" to był realizm, dla innych pesymizm a jeszcze dla innych optymizm, i każdy miał swoje racje. A teraz po 35 latach to już w ogóle wszyscy są najmądrzejsi.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    To jest grzech.

    Ale co

    Przypominanie niemieckich zbrodni z czasów II wś. Tak bynajmniej twierdzi 7my.

  • @trep powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    To jest grzech.

    Ale co

    Przypominanie niemieckich zbrodni z czasów II wś. Tak bynajmniej twierdzi 7my.

    Weź zbastuj.

  • Ok, ale w drugiej kolejności.

  • Ten temat trzeba dowiercić do kości. Bo jeśli się tylko chlapie po wierzchu, to jaki sens w ogóle ma rozmowa?

  • edytowano 28 September

    ..."przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

  • edytowano 28 September

    Przebaczamy =/= zapominamy.

    Jak się nazywał szef tych celników? Zapomniałem.

  • nie zapominamy =/= przypominamy

  • ...a to cytat był

  • @Filioquist powiedział(a):
    ..."przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

    Rachunek sumienia
    Żal za grzechy
    Mocne postanowienie poprawy
    Spowiedź szczera
    Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

    Możemy chyba uznać jedynie spowiedź (nie)szczera..

  • Nie było spowiedzi. W niemieckim telewizorze ciągle trąbią o holocauscie ale słowa nie ma o zbrodniach na Polakach.

  • edytowano 28 September

    trzeba rozdrapywać rany, by nie zabliźniły się błoną podłości
    przypominać nieustannie aż do skutku przede wszystkim Polakom, ale też niemcom - zwłaszcza że sprawcy usiłują na wszelkie sposoby zatrzeć pamięć o zbrodni, korzystając bez przeszkód z jej owoców - zagrabionych łupów

  • Przypomniałem sobie. Zacheusz mu było na nazwisko. Łk 19 1-10.

  • @marniok powiedział(a):

    @Filioquist powiedział(a):
    ..."przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

    Rachunek sumienia
    Żal za grzechy
    Mocne postanowienie poprawy
    Spowiedź szczera
    Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

    Możemy chyba uznać jedynie spowiedź (nie)szczera..

    ...warunki:

    https://web.archive.org/web/20120223054907/http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/kep/oredzie-niem_18111965.html

    "Drodzy Bracia niemieccy, nie bierzcie nam za złe wyliczanie tego, co wydarzyło się w ostatnim odcinku czasu naszego tysiąclecia. Ma to być nie tyle oskarżenie, co raczej własne usprawiedliwienie."

  • 8Zacheusz zaś stanął i powiedział do Pana: „Panie, połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli na kimś coś wymusiłem, oddaję poczwórnie”.

  • ...lepszy nawet cytat, bardziej apropos:

    "I mimo tego wszystkiego, mimo sytuacji obciążonej niemal beznadziejnie przeszłością, właśnie w tej sytuacji, czcigodni Bracia, wołamy do Was: próbujmy zapomnieć."

  • A lepiej nam się uda, gdy oddacie poczwórnie.

  • I pamiętaj. Ustawiasz się obok Donalda "z jakej paki" Tuska.

  • 7my7my
    edytowano 28 September

    @marniok powiedział(a):

    @Filioquist powiedział(a):
    ..."przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

    Rachunek sumienia
    Żal za grzechy
    Mocne postanowienie poprawy
    Spowiedź szczera
    Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

    Możemy chyba uznać jedynie spowiedź (nie)szczera..

    To są warunki spowiedzi, a tu chodzi o wybaczenie, które jest bezwarunkowe.

    Ciekawa podmianka.

    Ale tam jest również „… i prosimy o przebaczenie”

    Czy w takim razie były:

    Rachunek sumienia
    Żal za grzechy
    Mocne postanowienie poprawy
    Spowiedź szczera
    Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

  • Głos niemiec na twoim forumku.

  • @trep powiedział(a):
    I pamiętaj. Ustawiasz się obok Donalda "z jakej paki" Tuska.

    ...kto się ustawia? Episkopat?

  • ...ja tylko nienawistnie cytuję

  • I episkopat i ty.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.