@Przemko powiedział(a):
"Rząd nakazał zmniejszenie liczby Rosjan niezdolnych do służby wojskowej."
Dziwi mnie, że jeszcze dziewczyn nie biorą.
Ogólnie nikogo nie biorą, to wszystko ochotnicy, oficjalnie. Kobiety zachęcali, na kierowców do logistyki brali bardzo chętnie w 2022 i 2023, głównie z Doniecka bo mężczyzn już wtedy zagonili do wojska i ginęli hurtowo a wozić trzeba było.
"Jak donoszą źródła, 🇦🇲Armenia, 🇹🇷Turcja i 🇦🇿Azerbejdżan osiągnęły porozumienie w sprawie korytarza Zangezur, przy czym 🇷🇺Rosja nie będzie w ogóle brana pod uwagę w tym procesie.
Jeśli okaże się to prawdą, oznacza to radykalną zmianę w geopolityce regionu i oznaczałoby ogromną stratę dla 🇷🇺Kremla. No i najprawdopodobniej - koniec z 🇷🇺rosyjską bazą wojskową ( 102-я российская военная база ) w 🇦🇲 ormiańskim Giumri "
@Przemko powiedział(a):
"Jak donoszą źródła, 🇦🇲Armenia, 🇹🇷Turcja i 🇦🇿Azerbejdżan osiągnęły porozumienie w sprawie korytarza Zangezur, przy czym 🇷🇺Rosja nie będzie w ogóle brana pod uwagę w tym procesie.
Jeśli okaże się to prawdą, oznacza to radykalną zmianę w geopolityce regionu i oznaczałoby ogromną stratę dla 🇷🇺Kremla. No i najprawdopodobniej - koniec z 🇷🇺rosyjską bazą wojskową ( 102-я российская военная база ) w 🇦🇲 ormiańskim Giumri "
Armenia
ma otwartą granicę z Gruzją i czasem coś wiechało z Iranu.
mają fajne rzeczy, ale ciężko je wywieźć
otwarcie przejść do Turcji wielce by ułatwiło życie i eksport, ale 1915 ciąle wisi
jak Katyń i Wołyn, a może i 1ooo razy bardziej
(...) Analitycy wojskowi z niepokojem obserwują zacieśniającą się współpracę militarną pomiędzy Rosją a Koreą Północną. Według najnowszych doniesień wywiadowczych ujawnionych przez agencję Reuters, Rosja miała przekazać Korei Północnej nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1.
Źródło wrzutki
Te Pancyry są tak wspaniałe, że kompletnie zawiodły w Syrii, i na Ukrainie, gdzie Tor uchodzi za bardzo groźną broń, a Pancyry były wycofywane z Ukrainy, choć miały być następcą tego przestarzałego Tora.
Pytanie czy Interia dostała kasę za powielanie tych bzdur?
"Azerbejdżan ogłosił, że na jego terytorium powstanie baza tureckich sił powietrznych – największa w regionie. W istocie, główna baza NATO jest instalowana na Zakaukaziu.
„Wielki geostrateg” znów został oszukany, znów oszukany."
Z cyklu "sankcje nie działają" - VAZ jest bankrutem, utrzymywany już w tej chwili przez państwo, dziesiątki tysięcy niesprzedanych aut, braki podzespołów, sprzedają głównie bieda wersje w wersji wyposażenia ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) a ceny poszybowały w kosmos z powodu ogólnej inflacji. Zagraniczne tutaj znaczy chińskie, Chińczycy oczywiście wykorzystują sytuację i podnoszą ceny po 30% rok w rok. Na Kremlince podawali że taksówka od Łady w leasingu przy aktualnych kosztach amortyzuje się po prawie 10 latach.
"Rosjanie masowo oskarżają AvtoVAZ o przejmowanie rynku i tłumienie konkurencji.
Ludzie są pewni, że krajowe samochody nie mogą kosztować tyle, co zagraniczne.
Wzywają AvtoVAZ do obniżenia cen do cen rynkowych, a obywateli do bojkotu firmy."
⚠️🇦🇿🇷🇺Czego nie mówi Baku i Moskwa czyli o drugim wymiarze konfliktu na linii Rosja – Azerbejdżan
Spirala napięcia pomiędzy Rosją i Azerbejdżanem rozkręcą się. Tortury i śmierć braci Safarow, zatrzymania azerbejdżańskich przedsiębiorców, aresztowania Rosjan w Azerbejdżanie, w tym dziennikarzy lokalnej redakcji Sputnika i zaostrzająca się retoryka po obu stronach. To w połączeniu z rozmowami prezydentów Ukrainy i Azerbejdżanu wskazuje na poważny kryzys w relacjach Baku – Moskwa.
💥Reakcja strony „narodowo-patriotycznej” w Rosji pozwala na snucie teorii, że Kreml nie wyklucza „dyscyplinującej operacji w Azerbejdżanie”. Teoria szybkiego ataku rosyjskiego na Azerbejdżan przewija się od pewnego czasu również w polskiej blogosferze. Z drugiej strony uwagę zwraca relatywnie pasywna pozycja oficjalnych przedstawicieli Kremla.
W ocenie relacji pomiędzy Rosją i Azerbejdżanem warto jednak spojrzeć na sieć powiązań na szczytach władzy, które mogą tłumaczyć stonowaną pozycję oficjalnych przedstawicieli Kremla.
1️⃣ Poczet ciekawych powiązań relacji biznesowo – towarzyskie otwiera nie kto inny jak kolega ze studiów Władimira Putina. Chodzi o pochodzącego z Azerbejdżanu Ilhama Rahimowa, prawnika, profesora oraz biznesmena. Z prezydentem Rosji łączą go nie tylko wspomnienia ze studenckiej ławy, ale i bliskie towarzyskie relacje łączące również ich rodziny.
W momencie gdy Putin został premierem, Rahimow dziwnym trafem zrezygnował z posady pracownika uczelnianego i zaczął robić w biznes w Rosji. W 2014 r. jego majątek był wyceniony na 500 mln USD. Pojawiał się jako udziałowiec w wielu firmach zarządzających obiektami handlowymi. Kojarzony był również z inwestycją w słynnym kompleksie w Gelendżiku, zwany Pałacem Putina. Nie bez przyczyny media tropiące układy biznesowe rosyjskich polityków nazywają Rahimowa, "słupem" Putina.
Wśród bliskich znajomych Rahimowa jeszcze z czasów studenckich pojawiał się również Aleksander Bastrykin, szef Komitetu Śledczego przy Prokuratorze Generalnej.
2️⃣ Przez Rahimowa, który uznany jest za nieformalnego przywódcą azerbejdżańskiej diaspory przechodziły interesy wielu przedsiębiorców z Azerbejdżanu, którzy chcieli rozwijać swoje biznesy w Rosji. Jednym z nim jest Aras Agalarow i jego syn Emin, który był zięciem samego prezydenta Azerbejdżanu. To właśnie ta rodzina miała wspólnie z obecnym prezydentem USA budować Trump Tower w Rosji. Przykład współpracy z Bastrykinem widoczny był w przypadku zamachu na centrum handlowego Krokus w marcu 2024. Oprócz ataku terrorystycznego doszło do pożaru. Już wtedy pojawiała się wiele informacji i doniesień świadków o brakach w systemie przeciwpożarowym obiektu należącego do Agalarowa, co w ostateczności doprowadziło do zwiększenia liczby ofiar (łącznie zginęło 145 osób). Rodzina nie poniosła żadnej kary, a w zakończonym śledztwie właścicieli centrum handlowego przedstawiono jako ofiary.
3️⃣ Rahimow pojawiał się w projektach Goda Nisanowa i jego partnera biznesowego Zaraha Ilijewa. Milionerzy są zaangażowani głównie w biznesy związany z nieruchomościami i handlem. Do nich należą m.in. dwa potężne centra handlowe w Moskwie "Sadowod" i "Food City". Obaj przedsiębiorcy wywodzą się z grupy etnicznej Dżuchurów tzw. Żydów Górskich. Wielu z nich, która zrobiła karierę w biznesie pochodzi ze wsi Krasnaja Słoboda w Azerbejdżanie, w zamieszkanej przez wyznawców judaizmu. Film o nich możecie znaleźć na kanale ZEWschodu na YouTube (link do materiału w komentarzu)👇🎬.
4️⃣ Nisanow i Ilijew to nie tylko łącznicy pomiędzy Rosja i Azerbejdżanem. Mają swój ważny udział w dobrych relacjach Azerbejdżanu z Izraelem. Ścieżkę na Kremlu, która wytoczył dla nich Rahimow starannie pielęgnują. W bardzo dobrych relacjach z Nisanowem pozostaje Siergiej Naryszkin, szef rosyjskiego wywiadu. Tajemnicą poliszynela jest, że Naryszkin jest stałym użytkownikiem nieruchomości i prywatnego basenu należącego do Nisanowa. Z kolei córka Naryszkina, Weronika miło spędza czas na rejsach jachtem w towarzystwie córki Alijewa.
👉To tylko wierzchołek góry lodowej rosyjsko – azerbejdżańskich powiązań. Rosyjscy politycy i to na najwyższym szczeblu czerpią duże korzyści z obecności azerbejdżańskich biznesów w Rosji. Dlatego pasywność Kremla to właśnie chęć załagodzenia sytuacji i kontynuowania interesów jak zwykle.
❗️Wszystko ma jednak swoje granice. Zatrzymania wśród przedstawicieli diaspory azerbejdżańskiej, które obserwujmy w ostatnich tygodniach to atak na silną pozycję biznesmenów azerbejdżańskich w rosyjskich regionach (Ural, Woroneż).
⚡️Rysy pojawiają się również na relacjach z biznesem z pierwszych szeregów. Dziennik „Wiedomosti” zwrócił uwagę w tym tygodniu, że Aras Agalarow (właściciel Crocus City Hall) ma sprawę w sądzie za samowolę budowlaną. Z kolei jego syn Emin (były zięć prezydenta Alijewa) musiał odwołać koncert w Swietłogorsku w obwodzie królewieckim. Młodszy Agalarow twierdzi, że nie chodzi o politykę, a o kwestie logistyczne. Wcześniej jednak z agendy festiwalu organizowanego przez Emina w Baku usunięto rosyjskich artystów.
🛩Ze strony samego Ilhama Alijewa, zaostrzona retoryka wobec Rosji rozpoczęła się od czasu katastrofy samoloty linii AZAL w grudniu 2024. Wówczas to Baku oskarżyło Moskwę o zestrzelenie samolotu. Pomimo wysłanych pojednawczych gestów ze strony Kremla, niezadowolenia ze strony przywódcy Azerbejdżanu rosło. Powód negatywnych emocji mógł mieć też mocne podłoże gospodarczo – biznesowe. Pod koniec ubiegłego roku Azerbejdżan negocjował dostawy gazu do krajów unijnych oraz Ukrainy z wykorzystaniem rosyjskiej infrastruktury. Transakcja zdawała się jeszcze jesienią możliwa do realizacji. Ostatecznie, Rosjanie nie zdecydowali się na taki układ, pozbawiając Alijewa bardzo dobrego biznesu.
👉Podsumowując w relacjach Baku – Moskwa wydarzyło się dużo złego na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy. Nadal jednak kraje są mocno powiązane gospodarczo, a dużo wysoko postawionych osób w Rosji czerpie korzyści z biznesów z ludźmi z Azerbejdżanu. Warto obserwować zatem czy relacje między wspomnianymi w tekście osobami będą zmierzać w gorszą stronę. Jeśli tak będzie się działo, będzie to zły sygnał dla Azerbejdżanu, gdyż Moskwa wówczas może przygotowywać się do prawdziwej eskalacji.
Marcin Strzyżewski wskazał, że w tym roku już 6 jednostek ruskiej floty cienia uległo awarii, a konkretnie miały miejsce wybuchy szczęścia i inne wybuchy. Zrobione było to elegancko, bo po rozładunku, więc katastrofy ekologicznej nie ma.
A przy okazji mi się przypomniało, co tam z mazutem na plażach morza Azowskiego?
@ms.wygnaniec powiedział(a):
Marcin Strzyżewski wskazał, że w tym roku już 6 jednostek ruskiej floty cienia uległo awarii, a konkretnie miały miejsce wybuchy szczęścia i inne wybuchy. Zrobione było to elegancko, bo po rozładunku, więc katastrofy ekologicznej nie ma.
A przy okazji mi się przypomniało, co tam z mazutem na plażach morza Azowskiego?
Jak ostatnio o tym informowano - to co może wyrzuciło na plaże zostało zostało mniej lub bardziej pozbierane do worków, a co się stało z workami to już zależy - w niektórych miejscach lokalni działacze informowali że nic, i morze rozerwało te worki, w niektórych wywieziono gdzieś, w niektórych zakopano na plaży. Ale bardzo duża część opadła na dno i jest cały czas wyrzucana przy większych sztormach.
Komentarz
I wypełniacze w policzkach
I tak nieźle na 73 lata.
👣
🐾
🐾
Dziwi mnie, że jeszcze dziewczyn nie biorą.
👣
🐾
🐾
Ogólnie nikogo nie biorą, to wszystko ochotnicy, oficjalnie. Kobiety zachęcali, na kierowców do logistyki brali bardzo chętnie w 2022 i 2023, głównie z Doniecka bo mężczyzn już wtedy zagonili do wojska i ginęli hurtowo a wozić trzeba było.
"Jak donoszą źródła, 🇦🇲Armenia, 🇹🇷Turcja i 🇦🇿Azerbejdżan osiągnęły porozumienie w sprawie korytarza Zangezur, przy czym 🇷🇺Rosja nie będzie w ogóle brana pod uwagę w tym procesie.
Jeśli okaże się to prawdą, oznacza to radykalną zmianę w geopolityce regionu i oznaczałoby ogromną stratę dla 🇷🇺Kremla. No i najprawdopodobniej - koniec z 🇷🇺rosyjską bazą wojskową ( 102-я российская военная база ) w 🇦🇲 ormiańskim Giumri "
https://cyberdefence24.pl/cyberbezpieczenstwo/rosjanie-zaatakowali-polska-elektrownie-i-wodociag
Armenia
ma otwartą granicę z Gruzją i czasem coś wiechało z Iranu.
mają fajne rzeczy, ale ciężko je wywieźć
otwarcie przejść do Turcji wielce by ułatwiło życie i eksport, ale 1915 ciąle wisi
jak Katyń i Wołyn, a może i 1ooo razy bardziej
a koniaki i suszone owoce - polecam
Rozbawiła mnie wrzutka na Interii:
Źródło wrzutki
Te Pancyry są tak wspaniałe, że kompletnie zawiodły w Syrii, i na Ukrainie, gdzie Tor uchodzi za bardzo groźną broń, a Pancyry były wycofywane z Ukrainy, choć miały być następcą tego przestarzałego Tora.
Pytanie czy Interia dostała kasę za powielanie tych bzdur?
Tor jest chyba najgroźniejszym i najlepszym systemem, nadal.
"Rosja zawsze traktuje Zachód jak biedny student traktuje świetnego studenta - wszystko kopiuje, zazdrości i nienawidzi..." Michaił Żwanecki
"Azerbejdżan ogłosił, że na jego terytorium powstanie baza tureckich sił powietrznych – największa w regionie. W istocie, główna baza NATO jest instalowana na Zakaukaziu.
„Wielki geostrateg” znów został oszukany, znów oszukany."
Jeden naród dwa państwa
Tak mówią w Turcji
I w Azerbejdżanie
Pomóc przeciw Armenii to nie tylko wyrachowanie
A z tym NATO to bym nie przesadzał
Z cyklu "sankcje nie działają" - VAZ jest bankrutem, utrzymywany już w tej chwili przez państwo, dziesiątki tysięcy niesprzedanych aut, braki podzespołów, sprzedają głównie bieda wersje w wersji wyposażenia ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) a ceny poszybowały w kosmos z powodu ogólnej inflacji. Zagraniczne tutaj znaczy chińskie, Chińczycy oczywiście wykorzystują sytuację i podnoszą ceny po 30% rok w rok. Na Kremlince podawali że taksówka od Łady w leasingu przy aktualnych kosztach amortyzuje się po prawie 10 latach.
"Rosjanie masowo oskarżają AvtoVAZ o przejmowanie rynku i tłumienie konkurencji.
Ludzie są pewni, że krajowe samochody nie mogą kosztować tyle, co zagraniczne.
Wzywają AvtoVAZ do obniżenia cen do cen rynkowych, a obywateli do bojkotu firmy."
"ksiądz z Saratowa poświęcił matrioszkę z portretem Stalina"
Zbierają wszystko co najgorsze z Rosji carskiej i radzieckiej, dobry plan.
A ten pan w piżamie kogo ma na matrioszkach?
Zewschodu o Rosji i Azerbejdżanie.
⚠️🇦🇿🇷🇺Czego nie mówi Baku i Moskwa czyli o drugim wymiarze konfliktu na linii Rosja – Azerbejdżan
Spirala napięcia pomiędzy Rosją i Azerbejdżanem rozkręcą się. Tortury i śmierć braci Safarow, zatrzymania azerbejdżańskich przedsiębiorców, aresztowania Rosjan w Azerbejdżanie, w tym dziennikarzy lokalnej redakcji Sputnika i zaostrzająca się retoryka po obu stronach. To w połączeniu z rozmowami prezydentów Ukrainy i Azerbejdżanu wskazuje na poważny kryzys w relacjach Baku – Moskwa.
💥Reakcja strony „narodowo-patriotycznej” w Rosji pozwala na snucie teorii, że Kreml nie wyklucza „dyscyplinującej operacji w Azerbejdżanie”. Teoria szybkiego ataku rosyjskiego na Azerbejdżan przewija się od pewnego czasu również w polskiej blogosferze. Z drugiej strony uwagę zwraca relatywnie pasywna pozycja oficjalnych przedstawicieli Kremla.
W ocenie relacji pomiędzy Rosją i Azerbejdżanem warto jednak spojrzeć na sieć powiązań na szczytach władzy, które mogą tłumaczyć stonowaną pozycję oficjalnych przedstawicieli Kremla.
1️⃣ Poczet ciekawych powiązań relacji biznesowo – towarzyskie otwiera nie kto inny jak kolega ze studiów Władimira Putina. Chodzi o pochodzącego z Azerbejdżanu Ilhama Rahimowa, prawnika, profesora oraz biznesmena. Z prezydentem Rosji łączą go nie tylko wspomnienia ze studenckiej ławy, ale i bliskie towarzyskie relacje łączące również ich rodziny.
W momencie gdy Putin został premierem, Rahimow dziwnym trafem zrezygnował z posady pracownika uczelnianego i zaczął robić w biznes w Rosji. W 2014 r. jego majątek był wyceniony na 500 mln USD. Pojawiał się jako udziałowiec w wielu firmach zarządzających obiektami handlowymi. Kojarzony był również z inwestycją w słynnym kompleksie w Gelendżiku, zwany Pałacem Putina. Nie bez przyczyny media tropiące układy biznesowe rosyjskich polityków nazywają Rahimowa, "słupem" Putina.
Wśród bliskich znajomych Rahimowa jeszcze z czasów studenckich pojawiał się również Aleksander Bastrykin, szef Komitetu Śledczego przy Prokuratorze Generalnej.
2️⃣ Przez Rahimowa, który uznany jest za nieformalnego przywódcą azerbejdżańskiej diaspory przechodziły interesy wielu przedsiębiorców z Azerbejdżanu, którzy chcieli rozwijać swoje biznesy w Rosji. Jednym z nim jest Aras Agalarow i jego syn Emin, który był zięciem samego prezydenta Azerbejdżanu. To właśnie ta rodzina miała wspólnie z obecnym prezydentem USA budować Trump Tower w Rosji. Przykład współpracy z Bastrykinem widoczny był w przypadku zamachu na centrum handlowego Krokus w marcu 2024. Oprócz ataku terrorystycznego doszło do pożaru. Już wtedy pojawiała się wiele informacji i doniesień świadków o brakach w systemie przeciwpożarowym obiektu należącego do Agalarowa, co w ostateczności doprowadziło do zwiększenia liczby ofiar (łącznie zginęło 145 osób). Rodzina nie poniosła żadnej kary, a w zakończonym śledztwie właścicieli centrum handlowego przedstawiono jako ofiary.
3️⃣ Rahimow pojawiał się w projektach Goda Nisanowa i jego partnera biznesowego Zaraha Ilijewa. Milionerzy są zaangażowani głównie w biznesy związany z nieruchomościami i handlem. Do nich należą m.in. dwa potężne centra handlowe w Moskwie "Sadowod" i "Food City". Obaj przedsiębiorcy wywodzą się z grupy etnicznej Dżuchurów tzw. Żydów Górskich. Wielu z nich, która zrobiła karierę w biznesie pochodzi ze wsi Krasnaja Słoboda w Azerbejdżanie, w zamieszkanej przez wyznawców judaizmu. Film o nich możecie znaleźć na kanale ZEWschodu na YouTube (link do materiału w komentarzu)👇🎬.
4️⃣ Nisanow i Ilijew to nie tylko łącznicy pomiędzy Rosja i Azerbejdżanem. Mają swój ważny udział w dobrych relacjach Azerbejdżanu z Izraelem. Ścieżkę na Kremlu, która wytoczył dla nich Rahimow starannie pielęgnują. W bardzo dobrych relacjach z Nisanowem pozostaje Siergiej Naryszkin, szef rosyjskiego wywiadu. Tajemnicą poliszynela jest, że Naryszkin jest stałym użytkownikiem nieruchomości i prywatnego basenu należącego do Nisanowa. Z kolei córka Naryszkina, Weronika miło spędza czas na rejsach jachtem w towarzystwie córki Alijewa.
👉To tylko wierzchołek góry lodowej rosyjsko – azerbejdżańskich powiązań. Rosyjscy politycy i to na najwyższym szczeblu czerpią duże korzyści z obecności azerbejdżańskich biznesów w Rosji. Dlatego pasywność Kremla to właśnie chęć załagodzenia sytuacji i kontynuowania interesów jak zwykle.
❗️Wszystko ma jednak swoje granice. Zatrzymania wśród przedstawicieli diaspory azerbejdżańskiej, które obserwujmy w ostatnich tygodniach to atak na silną pozycję biznesmenów azerbejdżańskich w rosyjskich regionach (Ural, Woroneż).
⚡️Rysy pojawiają się również na relacjach z biznesem z pierwszych szeregów. Dziennik „Wiedomosti” zwrócił uwagę w tym tygodniu, że Aras Agalarow (właściciel Crocus City Hall) ma sprawę w sądzie za samowolę budowlaną. Z kolei jego syn Emin (były zięć prezydenta Alijewa) musiał odwołać koncert w Swietłogorsku w obwodzie królewieckim. Młodszy Agalarow twierdzi, że nie chodzi o politykę, a o kwestie logistyczne. Wcześniej jednak z agendy festiwalu organizowanego przez Emina w Baku usunięto rosyjskich artystów.
🛩Ze strony samego Ilhama Alijewa, zaostrzona retoryka wobec Rosji rozpoczęła się od czasu katastrofy samoloty linii AZAL w grudniu 2024. Wówczas to Baku oskarżyło Moskwę o zestrzelenie samolotu. Pomimo wysłanych pojednawczych gestów ze strony Kremla, niezadowolenia ze strony przywódcy Azerbejdżanu rosło. Powód negatywnych emocji mógł mieć też mocne podłoże gospodarczo – biznesowe. Pod koniec ubiegłego roku Azerbejdżan negocjował dostawy gazu do krajów unijnych oraz Ukrainy z wykorzystaniem rosyjskiej infrastruktury. Transakcja zdawała się jeszcze jesienią możliwa do realizacji. Ostatecznie, Rosjanie nie zdecydowali się na taki układ, pozbawiając Alijewa bardzo dobrego biznesu.
👉Podsumowując w relacjach Baku – Moskwa wydarzyło się dużo złego na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy. Nadal jednak kraje są mocno powiązane gospodarczo, a dużo wysoko postawionych osób w Rosji czerpie korzyści z biznesów z ludźmi z Azerbejdżanu. Warto obserwować zatem czy relacje między wspomnianymi w tekście osobami będą zmierzać w gorszą stronę. Jeśli tak będzie się działo, będzie to zły sygnał dla Azerbejdżanu, gdyż Moskwa wówczas może przygotowywać się do prawdziwej eskalacji.
https://www.facebook.com/ZEWschoduYT/posts/pfbid02uDSXyGNNRyGyWXZWmkrPkdEgJQ6vfsg7TLb8QZjzQ7in7zV2KhBqCiRunaK2Z3tfl
Ten scenariusz brzmi jak baśń z 1001 nocy. Sułtan na pewno nie ruszyłby palcem, gdyby Moskal zagroził jego domenie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Provide_Hope
Trudno uwierzyć ale dopiero teraz.
"rosyjscy komuniści nazwali potępienie kultu jednostki Stalina „błędem” i „anulowali” decyzje XX Zjazdu Chruszczowa w 1956 r."
Na zdjęciu młodzieżówka partyjna?
Silne razem
Czy ta pani po lewej ma taką interesującą koafiurę czy jest to elemet dekoracji w tle?
Nuale powinno być w takim razie popiersie z tajszem Stalinem
Kocham, jestem dumny, chronię.
Jakie cheerleaderki takie pompony, hehe.
👣
🐾
🐾
Gułag 2.0?
"Duma przyjęła ustawę o utworzeniu sieci więzień FSB.
Ekologia po rosyjsku:
"Rząd zatwierdził wycinkę lasów nad jeziorem Bajkał."
Marcin Strzyżewski wskazał, że w tym roku już 6 jednostek ruskiej floty cienia uległo awarii, a konkretnie miały miejsce wybuchy szczęścia i inne wybuchy. Zrobione było to elegancko, bo po rozładunku, więc katastrofy ekologicznej nie ma.
A przy okazji mi się przypomniało, co tam z mazutem na plażach morza Azowskiego?
Jak ostatnio o tym informowano - to co może wyrzuciło na plaże zostało zostało mniej lub bardziej pozbierane do worków, a co się stało z workami to już zależy - w niektórych miejscach lokalni działacze informowali że nic, i morze rozerwało te worki, w niektórych wywieziono gdzieś, w niektórych zakopano na plaży. Ale bardzo duża część opadła na dno i jest cały czas wyrzucana przy większych sztormach.
"Duma Państwowa zaproponowała ustalenie cen żywności na poziomie państwowym."
Kryzys zapowiadany rok temu! No niesamowite