Skip to content

Zagadka

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Który zbiornik napełni się pierwszy?
image
«1

Komentarz

  • edytowano October 2017
    Nie wiadomo, zależy od prędkości wypływania wody. Ale jeżeli przyjąć że będzie kroplami spływać to 6. Albo 7, trzeba by precyzyjnie pomierzyć ich pojemności.
  • edytowano October 2017
    6 w ogóle się nie napełni ;-)
  • Napełni się, woda przeleje się z 3 i spłynie. Ale oczywiście machnąłem się bo w takim układzie pierwszy będzie 3.
  • jedyny będzie nr 3! :)
  • Zbiornik 1 napelni sie do poziomu przelewu do 3 i nie wiecej. Zbiornik 3 napelni sie do poziomu przelewu do 6 i nie wiecej. Zbiornik 6 po napelnieniu bedzie sie przelewal gora. 2, 4,5 i 7 beda suche. Wszystko przy zalozeniu, ze naplyw jest mniejszy niz przepustowosc przelewow.
  • randolph napisal(a):
    Zbiornik 1 napelni sie do poziomu przelewu do 3 i nie wiecej. Zbiornik 3 napelni sie do poziomu przelewu do 6 i nie wiecej. Zbiornik 6 po napelnieniu bedzie sie przelewal gora. 2, 4,5 i 7 beda suche. Wszystko przy zalozeniu, ze naplyw jest mniejszy niz przepustowosc przelewow.
    Przyjrzyj się uważnie zbiornikowi 3 ;)
  • Podpucha z tymi zastawkami.
  • Oraz 2.
    I 4.
    I rurze do 7.
    Musi być 3 bo reszta nie napełni się nigdy.
    Oczywiście o ile woda z kranu będzie lecieć odpowiednio wolno, bo jak bardzo szybko to pierwszy będzie 1:)
  • do 7 woda nie dotrze.
    4 ma dziurę na dole.
  • edytowano October 2017
    6

    A nie, przecie zaślepiony.

    Najpierw 7, potem 3.

    Kurna! 7 też zaślepiony.

    Zatem 3.
  • Przyjrzałem. Szkoda że dopiero teraz. Jedynka do wysokosci przelewu na trójkę, później trójka do pełna i będzie się wylewać góra. Reszta sucha.
  • No może.
  • edytowano October 2017
    A nie, bo rurka do 7 zaślepiona. Czyli 3. Zagadka bardziej na spostrzegawczość.
  • edytowano October 2017
    Ja na tym rysunku widzę tylko 1 krople, ona nie jest w stanie napełnić żadnego pojemnika...
    A kran nie jest do niczego podpięty, więc nie ma źródła wody.
    Chyba, że nie trzymamy się do końca tego co narysowane, ale wtedy wolna amerykanka interpretacji.
  • peterman napisal(a):
    6

    A nie, przecie zaślepiony.

    Najpierw 7, potem 3.

    Kurna! 7 też zaślepiony.

    Zatem 3.
    Tak samo miałem.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Ja na tym rysunku widzę tylko 1 krople, ona nie jest w stanie napełnić żadnego pojemnika...
    A kran nie jest do niczego podpięty, więc nie ma źródła wody.
    Chyba, że nie trzymamy się do końca tego co narysowane, ale wtedy wolna amerykanka interpretacji.
    O to też jest odpowiedź bardzo dobra!
    To nie jest zagadka logiczna lecz na kreatywne myślenie. A tak naprawdę to fejsbukowa pułapka generująca ruch.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Ja na tym rysunku widzę tylko 1 krople, ona nie jest w stanie napełnić żadnego pojemnika...
    A kran nie jest do niczego podpięty, więc nie ma źródła wody.
    Chyba, że nie trzymamy się do końca tego co narysowane, ale wtedy wolna amerykanka interpretacji.
    Teoretycznie tak, ale tu rysunek jest symbolem. Inaczej nic nie ma sensu.
    Kran i woda jak pisałeś, a "naczynia" to zbór kresek w 2d, więc się nie napiełnią w ogóle.

    Ale interpretacja jest inna - wszystko jest symbolem a w naczyniach chodzi o to by dostrzec zaślepki i dziury. I tylko tyle.
    7dmy napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    do 7 woda nie dotrze.
    4 ma dziurę na dole.
    Odgałęzienie do 3 jest niżej, więc tam będzie lecieć woda, a z 3 może spłynąć tylko do 7.
    Z 3 nie może spłynąć do 7 bo rurka zaślepiona.
  • Leży 90% respondentów, bo zaślepki przyjmuje się w pierwszej kolejności za niechlujstwo rysunkowe, a nie faktyczne zaślepienia. Kwestia wstępnego ustalenia zasad rysowania się tu kłania.
  • Informacja o poległych 90% jest prawdopodobnie wyssana z palca, służy łechtaniu ego czytelnika i tym samym zwiększa jego zainteresowanie.
  • JORGE napisal(a):
    A nie, bo rurka do 7 zaślepiona. Czyli 3. Zagadka bardziej na spostrzegawczość.
    Tak jest. Ja też okazałam się niespostrzegawcza. Założyłam, że wszystkie przepływy są drożne, a zbiorniki szczelne.
  • randolph napisal(a):
    Informacja o poległych 90% jest prawdopodobnie wyssana z palca, służy łechtaniu ego czytelnika i tym samym zwiększa jego zainteresowanie.
    Na fejsie cały czas takie generatory ruchu latają. Ludzie wchodzą bo chcą się zmierzyć z problemem i kiedy rozwiążą, ego w górę i przesyłają dalej.
  • erka napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Zbiornik 1 napelni sie do poziomu przelewu do 3 i nie wiecej. Zbiornik 3 napelni sie do poziomu przelewu do 6 i nie wiecej. Zbiornik 6 po napelnieniu bedzie sie przelewal gora. 2, 4,5 i 7 beda suche. Wszystko przy zalozeniu, ze naplyw jest mniejszy niz przepustowosc przelewow.
    Przyjrzyj się uważnie zbiornikowi 3 ;)
    Nie ma ŻADNYCH przelewów ze zbiornika nr 3!!!
  • 7dmy napisal(a):
    Tylko 7 się napełni.
    A kto odetka rurę???
  • romeck napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    Tylko 7 się napełni.
    A kto odetka rurę???
    Ciśnienie wody ja odetka.
  • romeck napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    Tylko 7 się napełni.
    A kto odetka rurę???
    hydraulik
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.