Skip to content

Czym jest PiS wg Karonia

edytowano November 2017 w Forum ogólne
Wklejam to jako inny wątek (bo o Karoniu już jest), wg mnie warto posłuchać parę minut jego wynurzeń na temat PiS. (film zaczyna się od momentu kiedy mówi ma interesujący nas temat) EDIT: jednak nie działa link od konkretnego momentu, od 35:50 słuchajta




I co wy na to ?
«1

Komentarz

  • Wazne pytanie: z czego zyje imc Karon?
  • edytowano November 2017
    randolph napisal(a):
    Wazne pytanie: z czego zyje imc Karon?
    Dobre pytanie. Jak to było?

    "Widzi pan — mówił Jumart przebierając palcami po stole — za dużo zwiedziłem świata, ażebym miał troszczyć się o czyjąś narodowość. Dla mnie istnieją tylko cztery narodowości bez względu na języki. Numer pierwszy mają ci, o których wiem: skąd biorą pieniądze i na co je wydają. Numer drugi — ci, o których wiem, skąd biorą, ale nie wiem na co wydają. Numer trzeci ma znane wydatki, choć nieznane dochody, a numer czwarty noszą ci, których nie znam ani źródła dochodów, ani wydatków. O panu Escabeau wiem, że ma dochody z fabryki trykotaży, a wydaje pieniądze na zbudowanie jakiejś piekielnej broni, więc szanuję go… Zaś o pani baronowej… nie wiem, ani skąd bierze pieniądze, ani na co je wydaje, i dlatego jej nie ufam."
  • jw. co z imć Rolą, studio, woda dla gości, kamerki, bo ze smarkfona chyba nie leci
  • Pierwszy raz gościa widze ale widać rze, albo sie zagubil albo to kompletny idiota.
  • Z 500+ to pojechał bessensu. Przecież 500+ finansuje się z uszczelniania systemu i wyeliminowania najbardziej prostackich wałków na vacie.
  • van.den.budenmayer napisal(a):
    Z 500+ to pojechał bessensu. Przecież 500+ finansuje się z uszczelniania systemu i wyeliminowania najbardziej prostackich wałków na vacie.
    O ile Karoń, w tych paru minutach, rozjechał się totalnie, jeżeli chodzi o podejście do lewicy (akurat ja rozumiem o co mu chodziło, bo znam jego koncept, ale ten skrót w programie namieszał), o tyle w stosunku do 500+ jest konsekwentny i spójny. Podobnie jak w stosunku do edukacji. Ne toleruje rozdawnictwa (chociaż zgadza się z tym, że Polakom trzeba zwrócić to co zostało zagrabione). Zaś całą dzisiejszą edukację uważa za chory system, który wypluwa nic nie potrafiących, nic nie wiedzących, leniwych, niechętnych pracy ludzików-pasożytów. I ma pretensje do PiS, że nie rozwalił tego systemu w puch. Może tak, może nie, póki co nie oceniam jego poglądów w tych aspektach.
  • Zwracam jednak uwagę (dlatego ta wklejka), że w paru przypadkach wygłosił poglądy, oceny i uogólniania, mi znane tylko z tego forum . Nigdzie wcześniej, ani później tego nie słyszałem, Karoń jest pierwszy, który mówi tak samo.
  • Ale najważniejsze - nie lewica, nie prawica, katolicyzm. Powiem tak, Karoń już zrobił tsunami w internetach okrutne, a to nie koniec.
  • christoph napisal(a):
    jw. co z imć Rolą, studio, woda dla gości, kamerki, bo ze smarkfona chyba nie leci
    Jeżewski + darowizny widzów. Od stycznia mają przejść z YT na swoje.
  • trep napisal(a):
    Pierwszy raz gościa widze ale widać rze, albo sie zagubil albo to kompletny idiota.
    Konkretne argumenty poproszę

  • 1. Sporo sensownych, "big picture" spostrzeżeń
    2. Nieznośna wada wymowy. Parę spotkań z porządnym logopedą wskazane
    3. Uśmieszki i żarciki przy temacie opodatkowanych burdeli upoważniają mnie do asumpcji, iż obaj rozmówcy są co najmniej okazjonalnymi kurwiarzami.
  • erka napisal(a):
    christoph napisal(a):
    jw. co z imć Rolą, studio, woda dla gości, kamerki, bo ze smarkfona chyba nie leci
    Jeżewski + darowizny widzów. Od stycznia mają przejść z YT na swoje.
    Powtórzę- Jeż Misiowy to znak, iż istotny departament jest zaangażowany. A mr. Rola? No cóż, obym go krzywdził, ale na tą modłę swoich ludzi ciosają bracia radzieccy. Vide fejsbukowiec Tomasz Maciejczuk.
  • Jest jeszcze taki miły młody i przystojny były policjant jako dyskutant. Optycznie Ok
  • Karoń prorokuje, że "rozdawnictwo" źle się skończy dla Polski, a G. Friedman - że za 30 lat będziemy światowym mocarstwem...

    Btw. Karoń sam sobie zaprzecza z tym "rozdawnictwem".
  • edytowano November 2017
    Nie odsłuchałem całości, ale wskazaną końcówkę tak. No wiele spostrzeżeń celnych.
    Z rozdawnictwem przesadza. Naleciałość liberalno-korwinistyczna pewnie. Ma jednak rację jeśli chodzi o propagowanie nie tyle rozdawnictwa co propagandę sukcesu znaczy "wystarczy nie kraść i na wszystko wystarczy". Innymi słowy na "od każdego wedle możliwości i każdemu wedle potrzeb". To jest niebezpieczne i już eskalacja oczekiwań jest widoczna. To jest realne zagrożenie.W sposób oczywisty nigdy na wszystko nie wystarczy i nigdy nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb. A co do kradzenia to nie tyle nie wystarczy nie kraść co nie należy kraść. Pomylili warunek konieczny z wystarczającym.To błąd Dobrej Zmiany, a nie Karonia.
  • edytowano November 2017
    erka napisal(a):
    christoph napisal(a):
    jw. co z imć Rolą, studio, woda dla gości, kamerki, bo ze smarkfona chyba nie leci
    Jeżewski + darowizny widzów. Od stycznia mają przejść z YT na swoje.
    Orzechy przeciw kamieniom ze nie wyjda z YT.
    Rola zeruje na Karoniu. Karon lubi mowic i zdaje sie poczuwa sie do misji.

    To tak z boku technicznie poza zasadniczym meritum.

    Ps. Studio to pokoj z zielonym ekranem zwijanym lub nie i stolik tez byc moze zamaskowany zielonym. Trzy lampy. Kamera z wydawca i kamerzysta w jednym ale to nie konieczne. Oprogramowanie do tego zielonego ekranu. A i to niekoniecznie - mozna ustawic kanape pod obrazkiem i wystarczy. Mikrofon jeden dwa i/lub te wpinane. Oprogramowanie do montazu filmu za nieduze pieniadze. I tyle. Jakbysmy sie spiely z Erka to w dwa miesiace po godzinach tez taka telewizje bysmy sobie mogly uruchomic.

    Ps.2 Taki Rola i inni nie zaistnieliby gdyby nie codzienne podcasty czyli vlogi i transmisje online typu gadajaca glowa komentuje na biezaco - nawet bez kosztow czyli ze swego zagraconego pokoju lub aneksu kuchennego przy uzyciu smarfona lub kamerki w laptopie.
  • qiz napisal(a):
    1. Sporo sensownych, "big picture" spostrzeżeń
    2. Nieznośna wada wymowy. Parę spotkań z porządnym logopedą wskazane
    3. Uśmieszki i żarciki przy temacie opodatkowanych burdeli upoważniają mnie do asumpcji, iż obaj rozmówcy są co najmniej okazjonalnymi kurwiarzami.
    Albo onanistami, żarciki z "wolności do samogwałtu" na to wskazują.
  • Cos musi byc i dla prostych żołnierzy
    Poczytajcie Szwejka.
    Kaczyński o tym wie. Ma mesydż i na poziomie level 9 i uproszczony
  • Przemko napisal(a):
    qiz napisal(a): Uśmieszki i żarciki przy temacie opodatkowanych burdeli upoważniają mnie do asumpcji, iż obaj rozmówcy są co najmniej okazjonalnymi kurwiarzami.
    Albo onanistami, żarciki z "wolności do samogwałtu" na to wskazują.
    Jak Ty coś strzelisz, Przemko.... Oczyma wyobraźni zobaczyłem, jak w tym studio siedzą we dwóch i 'pałują wiplera' ;)
  • Panowie !
    Damy czytać mogą!
  • Tak w sumie... to chyba jest adekwatna, docelowa nisza prawackich mundral. Ooo, Ziemkiewicz też by w takim reality-show mógł występować...
  • Karoń nie ma żadnych naleciałości liberalno-konserwatywnych. On wychodzi z innego założenia. Nawyki do cwaniakowania, czy tzw. grabieży, jako aspekt rujnujący etos pracy. Katolicki etos pracy przeciw lewicowej pogardzie dla pracy. Dlatego uważa, że wszelkie pieniądze z nieba okrutnie demoralizują. I ma rację, ale jest aspekt etapu wg mnie, dlatego nie podzielam jego poglądu o 500+, ale generalnie rację ma.

    A odnośnie Roli. Karoń jest chwilowym koniem pociągowym, do Roli przychodzą wszyscy, jedni okazjonalnie, inni częściej, a jeszcze inni już nigdy nie przyjdą (jak chociażby Wroński, który chyba bana dostał). Rola to dzieciak (ma 28 lat !), który szybko się wybił. To co robi w miarę mu wychodzi. ale na dłuższą metę jest męczący (jak większość ludzików na jutubie). Ator, który naprawdę dużo zrobił żeby wyprać czaszki młodym ludziom, mnie już denerwuje totalnie. No bo to nie ja jestem targetem, ale coś mi się wydaje, że męczy już i młodych.
  • qiz napisal(a):
    Tak w sumie... to chyba jest adekwatna, docelowa nisza prawackich mundral. Ooo, Ziemkiewicz też by w takim reality-show mógł występować...
    U Roli Ziemkiewicz bywa.
  • edytowano November 2017
    Natomiast ze smutkiem obserwuję, że tan cały antysystemowy, spiskowy, alternatywno-odlotowy internet, włącznie z prawicowymi odjazdami, jest niebywale antykatolicki. Jedni ostrzej, drudzy tak między słowami, ale dopieprzają Kościołowi regularnie. A jest to wszystko masowo oglądane przez młodych ludzi. Słabo to wygląda.

    No, ale jednak Marian to dla mnie wielkie rozczarowanie. Tak po nas pojechał. Ewidentnie idzie w stronę pastora ...
  • Pastor pastor... A niby skąd ten dziad ma forsę? To jest rozgrywka któregoś z gangów amerykańskich, na skompromitowanie polskiego nacjonalizmu i PRZEDE WSZYSTKIM uderzenie w katolicyzm.
    Pamiętajcie, że USA to skrajnie antykatolicki kraj. A protestantyzm... to takie łatwo edytowalne, miękkie i wygodne pogaństwo. Tyle, że z przylepionym krzyżykiem. Ale łatwo się go odkleja.
  • qiz napisal(a):
    ...Pamiętajcie, że USA to skrajnie antykatolicki kraj. ...
    Ale katolików jest ok. dwa razy więcej niż w Polsce!

  • edytowano November 2017
    tzw współczynnik, klimat i współzawodnicy
    nie żeby exculsiv, ale to u nas ora et labora
  • qiz napisal(a):
    Pastor pastor... A niby skąd ten dziad ma forsę? To jest rozgrywka któregoś z gangów amerykańskich, na skompromitowanie polskiego nacjonalizmu i PRZEDE WSZYSTKIM uderzenie w katolicyzm.
    Pamiętajcie, że USA to skrajnie antykatolicki kraj. A protestantyzm... to takie łatwo edytowalne, miękkie i wygodne pogaństwo. Tyle, że z przylepionym krzyżykiem. Ale łatwo się go odkleja.
    Heine twierdził że nie pogaństwo.
  • ten socjalista z Wrocłąwia?
  • Aż sprawdziłem. Nie, tak pięknie o Renie mógł pisać tylko nad nim urodzony

    Ich weiß nicht, was soll es bedeuten,
    Daß ich so traurig bin,
    Ein Märchen aus uralten Zeiten,
    Das kommt mir nicht aus dem Sinn.
    Die Luft ist kühl und es dunkelt,
    Und ruhig fließt der Rhein;
    Der Gipfel des Berges funkelt,
    Im Abendsonnenschein.

    Die schönste Jungfrau sitzet
    Dort oben wunderbar,
    Ihr gold'nes Geschmeide blitzet,
    Sie kämmt ihr goldenes Haar,
    Sie kämmt es mit goldenem Kamme,
    Und singt ein Lied dabei;
    Das hat eine wundersame,
    Gewalt'ge Melodei.

    Den Schiffer im kleinen Schiffe,
    Ergreift es mit wildem Weh;
    Er schaut nicht die Felsenriffe,
    Er schaut nur hinauf in die Höh'.
    Ich glaube, die Wellen verschlingen
    Am Ende Schiffer und Kahn,
    Und das hat mit ihrem Singen,
    Die Loreley getan.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.