Skip to content

Czy ten człowiek nie ma godności?

2»

Komentarz

  • edytowano January 2018
    teraz tvp1, wywiad
    Prezydent RP Andrzej Duda - Bronisław Wildstein
  • przeczytałę
    Doda - Wildstein
  • ok, poprawię
  • c.d. w TVP Info
  • NO i jak tam idzie Wildsteinowi?
  • aa to stary Wildstein!
    fajnie zaczyna od żydowskiego tematu
  • oglądam dalej, dzięki za video, bo nie mam tera tevelizora
  • JORGE napisal(a):
    Wszyscy walką w rząd, PiS, często używając sprzecznych ze sobą argumentów, przeciwstawnych. A to znaczy, że wszystko idzie w dobrą stronę
    Nie wszystko.
  • JORGE napisal(a):
    Maria napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    No rzesz kurwa, Bartyzela już cytujecie ? Niech wstanie i wymiecie, erotoman gawędziarz ...
    Erotoman czy nie, serio polecam sprawdzić, co Bartyzel (stary) pisuje o 500+, Szydło itp. Nie zdziwię się, jak niedługo do p***nia w prezydenta będą tu cytowani nie tylko Bartyzle, ale i Biedronie, Szczuki czy Środy. Tuski i Sikorskie na razie nie, ale w drugiej kadencji - czemu nie?
    O, kolejny merytoryczny wpis się pokazał. Z ładnymi insynuacjami.
    EOT
    To nie koleżanka decyduje o EOT w tym momencie, jest z wami coraz gorzej, ignorowanie pogłębia tylko spiralę absurdu.
    Czy EOT nie oznacza mojego wyjścia z wątku? Pytam, bo już się gubię. Może tym razem pomyliłam skróty? Nie wiem.
    JORGE napisal(a):

    Wpis Rozuma jest merytoryczny. Rozum sugeruje najpierw sprawdzić co i kogo się wkleja. Bo wygląda mi na to, że spodobał się tekst dowalający, ale nie chciało się sprawdzić kim jest Bartyzel i co pisał, ot chociażby o tym co nam wszystkim pasuje. I Rozum nikogo nie pomówił (na pewno rozumiemy słowo pomówienie ?), wg mnie logicznie założył, że jeżeli doszliśmy do takiego stanu, że cytujemy Bartyzela, to równie dobrze zaraz będą Biedronie, Szczuki itp. Byle dopieprzyć PiSowi.
    Owszem - tekst się spodobał. Owszem - pobieżnie sprawdziłam kim jest Bartyzel, a właściwie gdzie go publikują i niczego podejrzanego nie znalazłam. Owszem - innych jego tekstów nie obecnie czytałam, a w pamięci niczego haniebnego nie przechowałam.
    Owszem nadal uważam, że żaden z waszych (tj. Twojego i Rozuma) wpisów nie ma nic wspólnego z dyskusją na tematy merytoryczne. Wyłącznie atakujecie autorów. Bartyzela, czort z nim. Oraz mnie.
    Nigdzie nie użyłam słowa "pomówienie", którego znaczenie doskonale rozumiem. Natomiast podtrzymuję, że:
    Owszem, Rozum insynuuje (czy na pewno rozumiesz słowo insynuacja?), że za chwilę zacznę cytować Biedronia lub Szczukę. Co jest niewiarygodną, zatykającą wprost bzdurą.
    JORGE napisal(a):


    A odnośnie erotomana gawędziarza, nie znacie tego porównania ? To nie chodzi, że ktoś jest erotomanem, a że w danej materii zachowuje się jak erotoman gawędziarz. Czyli dużo gada, a bardzo często to tylko teoria, bez żadnego doświadczenia praktycznego. I takim erotomanem gawędziarzem jest Bartyzel w kontekście polityki.
    Znaczenia frazy "erotoman-gawędziarz" też nie znałam. No, ale przynajmniej zostałam pouczona. A że bardzo szybko zaczynam mieć wszystkiego dosyć, zwłaszcza tej pyskówki, to już bez skrótów - WYCHODZĘ Z TEGO WĄTKU.
  • nie dziwota
  • A kiedy będzie wznowienie ekshumacjii w Jedwabnem?
  • Mam nadzieję że to uwzględnia scenariusz jednego z planów awaryjnych, w zależności od rozwoju sytuacji.
  • excalibur napisal(a):
    A kiedy będzie wznowienie ekshumacjii w Jedwabnem?
    I to jest tzw. doskonałe pytanie.
  • Przemówienie prezydenta było w porządku. Czekałam na jasne stanowisko i się doczekałam. W jego udziale w marszu też nic złego nie widzę.
  • Spotkanie Dudy i Błaszczaka dotyczyło "najważniejszych wyzwań stojących przed Siłami Zbrojnymi RP". Padła deklaracja przeprowadzenia "pilnych zmian". Poza szefem MON i prezydentem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zjawili się też sekretarze stanu w MON Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot, podsekretarze stanu w MON Marek Łapiński i Tomasz Szatkowski oraz szef BBN Paweł Soloch wraz z zastępcą Dariuszem Gwizdałą.
  • To nie powinno dziwić. Napisali też że na spotkaniu omawiano system dowodzenia raz strategie obronną. Znaczy jaki ten system ma być i że strategia ma być aktualizowana czy modyfikowana. Wiadomo że był spór pomiędzy Prezydentem a MON w tych sprawach za Ministra Macierewicza. No to próbują umówić się od nowa. Nie znam się i nie znam szczegółów starej koncepcji MON i BBN w tych sprawach. Do opinii publicznej docierały jakieś strzępy informacji o Inspektoracie Dowodzenia i Szkolenia itp.
  • edytowano January 2018
    i słusznie, ochrona wywiadowcza i te sprawy. nie pytamy o szczegóły

    jest jasny sygnał - do prezydenta przyjechali wszyscy z ministerstwa w w dwóch samochodach zamiast jednego ministra w trzech autach i z 10 obstawy
    https://wiadomosci.wp.pl/stosunki-na-linii-duda-szef-mon-lepsze-zmiana-ministra-i-wraca-normalnosc-6214822642263681a
  • Cyrylica napisal(a):
    Przemówienie prezydenta było w porządku. Czekałam na jasne stanowisko i się doczekałam. W jego udziale w marszu też nic złego nie widzę.
    Dotychczasowe oficjalne przemówienia Dudy są zawsze w porządku i chyba nic się nie zmieni na gorsze. Istotny jest coraz większy rozziew między gadaniem pod publiczkę, a czynami i/lub zaniechaniami. Pomoc frankowiczom, Macierewicz, blokady awansów generalskich, brak sztandarów dla brygad WOT skutkujący blokadą zaprzysiężenia żołnierzy tych formacji, trzymanie u siebie Solocha, który następnie na etatach trzyma wsiowych trepów, wetowanie ustaw reformujących sądownictwo, itd. itd.
  • Zobaczymy jak tej sprawie się zachowa. To jest niewątpliwy test na polskość. Jak kto chce ustąpić - już nie warto zwracać na niego uwagi.
  • los napisal(a):
    Zobaczymy jak tej sprawie się zachowa. To jest niewątpliwy test na polskość. Jak kto chce ustąpić - już nie warto zwracać na niego uwagi.
    Też to traktuję jako test i chciałabym się nie zawieść.
  • Znaczy na czym ten test na polskość w MON polega?
  • Nie chodzi mi o MON, tylko prezydenta. Nie podobało mi się wiele jego posunięć i czekałam, jak zareaguje w sprawie Żydów.
  • christoph napisal(a):
    jest jasny sygnał - do prezydenta przyjechali wszyscy z ministerstwa w w dwóch samochodach zamiast jednego ministra w trzech autach i z 10 obstawy
    Po Mirosławcu i Smoleńsku - wysoce nieroztropne.
    Dobrze nie wróży.
  • Rafał napisal(a):
    To nie powinno dziwić. Napisali też że na spotkaniu omawiano system dowodzenia raz strategie obronną. Znaczy jaki ten system ma być i że strategia ma być aktualizowana czy modyfikowana. Wiadomo że był spór pomiędzy Prezydentem a MON w tych sprawach za Ministra Macierewicza. No to próbują umówić się od nowa. Nie znam się i nie znam szczegółów starej koncepcji MON i BBN w tych sprawach. Do opinii publicznej docierały jakieś strzępy informacji o Inspektoracie Dowodzenia i Szkolenia itp.
    Cha, cha, cha. Mysz, która ryknęła - zaśmiała się hrabina po francusku. Dopóki na ul. Krzywickiego jest od lat, lat, lat oficjalna placówka Mosad w Polsce każda mowa o tym, o czym tu gadamy psu na buty. Czy mamy swoją placówkę wywiadu w Israelu? Ktoś słyszał? Póki nie ma - gadka szmatka o równowadze, o suwerenności, o ochronie, o służbach. Czarno widzę te różne modyfikacje naszych sił obronnych, jeśli w samym założeniu przejęto i zaakceptowano prawidłowość ewentualnej interwencji obcych w naszym kraju. Może i te mosadniki siedzą sobie tutaj i pierdzą w stołek, ale fakt, że są wpuszczeni do nas oficjalnie budzi zdumienie. I niepokój. Może już czas podstawić im samolot od T.Aviv.
  • No byłoby nieźle. Warto by też poprosić o programy wycieczek młodzieży izraelskiej po Polsce i grzecznie poprosić, bez możliwości odmowy, o ich uzupełnienie o pewne istotne punkty.
  • los napisal(a):
    Zobaczymy jak tej sprawie się zachowa. To jest niewątpliwy test na polskość. Jak kto chce ustąpić - już nie warto zwracać na niego uwagi.
    Jasne postawienie sprawy wymagałoby napisania przed tym testem:
    - jeśli zachowa się x, y, z - zdał test
    - jeśli zachowa się a, b, c - nie zdał testu

    W przeciwnym razie cokolwiek by nie zrobił, można twierdzić dowolnie.
  • Jak sobie czytam to wiele wpisów na tym polega. Można zawsze napisać cokolwiek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.