Skip to content

Gadowski o Polsce mądrze czyli Polska... Polską Europy i świata

2»

Komentarz

  • to nie żaden program duszpasterski
  • I to należy czynić, i tamtego nie zaniedbywać, że tak ewangelicznie peem.
  • los napisal(a):
    Nadal uważam, że głównym polskim problemem jest Karatajew zamiast Kmicica.
    Większość zachodnich Europejczyków jest jeszcze dalej od Kmicica niż Polacy.
  • I od Karatajewa też. Karatajew jest postacią imponującą tylko akurat nie taką jakiej potrzebujemy.
  • raste napisal(a):
    los napisal(a):
    Nadal uważam, że głównym polskim problemem jest Karatajew zamiast Kmicica.
    Większość zachodnich Europejczyków jest jeszcze dalej od Kmicica niż Polacy.
    Są jeszcze trochę takimi Kmicicami jak z tej sceny gdy rozsypuje szlachetne kamienie w Klasztorze a oni milkną onieśmieleni.
  • los napisal(a):
    I od Karatajewa też. Karatajew jest postacią imponującą tylko akurat nie taką jakiej potrzebujemy.
    A my jesteśmy Karatajewem? Nie czytałem książki, ale bazując na waszym opisie, nie zauważyłem podobnych postaw zbyt wiele. Jest paru pieknoduchów, głównie pismaków czy artystów, ale na opisanie współczesnych Polaków potrzebujemy innych bohaterów.

    Polacy których znam, w większości nie są tchórzami, potrafią sobie radzić, potrafią być bezwzgledni.
  • Kmicic to nie kwestia chatakteru narodowego, w każdym pokoleniu tacy są
  • To już nie wiem o czym roxmaeiamy. O wzorcu zachowań?
  • raste napisal(a):
    To już nie wiem o czym roxmaeiamy. O wzorcu zachowań?
    O zuchwałości niezbędnej w otoczeniu barbarzyńców (na wsch., zach. i wewnątrz). Obglądał ktoś dzisiejszego Pospiecha? Byli: Wróblewski, Bielecki (Czesław) i prof. Nowak. Wspólne stanowisko: Non Possumus. Były też oczywistości: "trzeba tłumaczyć, przypominać" itd, ale cofnąć się nie wolno.
    Szczerski codziennie na gorącej linii z dep. Stanu - ma w tych dniach na prawdę dużo roboty i jeśli wszystko skończy się dobrze, będzie w tym i jego zasługa.
    Zadał dziś dobre pytanie: gdzie są nasze filmy o Pileckim, o Ulmach, Sendlerowej, które moglibyśmy dziś rozesłać po ambasadach?
  • Mania napisal(a):
    raste napisal(a):
    To już nie wiem o czym roxmaeiamy. O wzorcu zachowań?
    Zadał dziś dobre pytanie: gdzie są nasze filmy o Pileckim, o Ulmach, Sendlerowej, które moglibyśmy dziś rozesłać po ambasadach?
    Szczerski przytulił już 100 dużych baniek "na filmy" ;)

    Wszystkie postacie, które wymieniłaś, to gawnojedy. Nie umywają się do tych anonimów, co tłumaczą filmiki z Beatą Szydło z PE i wrzucają w sieć.
  • @quiz- prof. Nowak gawnojedem? Dałby Bóg, żeby takich więcej na wyższych uczelniach! Poza tym - na innych polach działają internauci, na innych Bielecki i Wróblewski. Każdy z nich może być w tej wojnie użyteczny, poprzez ich kontakty. Nie wiem skąd u Ciebie pogarda do sojuszników w sytuacji gdy liczy się każda szabla? Nie ić tą drogą!
  • masowosc - b. wazna. haslo pt. "religia/wiara to prywatna sprawa" zalatwila Zachod.

    Maniu, ponoc syn Rotmistrza opowiedzial, iz byli u niego panowie z Hollywood i chcieli dac na film o Bohaterze z Ausschwitz.
    Warunek: ze bedzie on w tym filmie ...Zydem.
  • balbina napisal(a):
    masowosc - b. wazna. haslo pt. "religia/wiara to prywatna sprawa" zalatwila Zachod.

    Maniu, ponoc syn Rotmistrza opowiedzial, iz byli u niego panowie z Hollywood i chcieli dac na film o Bohaterze z Ausschwitz.
    Warunek: ze bedzie on w tym filmie ...Zydem.
    Słyszałam o tej holiłódzkiej propozycji. I wyobraziłam sobie Jeffa Goldbluma w roli Rotmistrza... :-O
  • Mania napisal(a):
    balbina napisal(a):
    masowosc - b. wazna. haslo pt. "religia/wiara to prywatna sprawa" zalatwila Zachod.

    Maniu, ponoc syn Rotmistrza opowiedzial, iz byli u niego panowie z Hollywood i chcieli dac na film o Bohaterze z Ausschwitz.
    Warunek: ze bedzie on w tym filmie ...Zydem.
    Słyszałam o tej holiłódzkiej propozycji. I wyobraziłam sobie Jeffa Goldbluma w roli Rotmistrza... :-O
    ...raczej Willa Smitha! :))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.