Skip to content

Eskimosi Rzondzom

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Z racji że na linii Polska-Izrael jest napięcie, internet zaroil się od różnych teorii spiskowych, wrzutek i prowokacji około eskimoskich. Ciężko odróżnić teraz prawdę od fałszu. Ciekawym ile prawdy jest...

1) NBP należy do Rotshildów czy innych reptilionów, w każdym razie nie jest polski.

2) Z ZUSu coraz większy strumień kasy płynie do obywateli Izraela.

«1

Komentarz

  • z ZUSem może byc na rzeczy, noale coraz więcej ludków nabiera praw i wieku w różnych krjach UE, to i strumień na aut będzie większy. jeden z plusów ujemnych UE i swobody poruszania
    noale to niepatriotyczne na emeryturze przy dzieciach i wnukach za granicą zostać
  • A NBP? Bo jak próbuję wygooglać to nic sensownego nie znajduje.
  • raste napisal(a):
    NBP należy do Rotshildów czy innych reptilionów, w każdym razie nie jest polski.
    Mógłby kolega pogląd wyrazić w sposób poważny poważny czy po analizie dokumentacji a przede wszystkim - po uszczegółowieniu pojęcia "należy do" gdyż pojęcie własności jest nienaturalne, wyrafinowane i bardzo niedawne a w stosunku do bytów niematerialnych chyba w ogóle nikt jeszcze nie próbował podać ogólnej definicji.

    Bo jeśli nie - po co pierdolić głupoty?
  • Bo inni pierdolą ;)
  • No nie, dla takich głupot to są inne fora.
  • Ponawiam pytanie. Czy George Friedman może być właścicielem Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy innej agendy państwa Polskiego? To znaczy nie tak bezpośrednio - Friedman ma tylko weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn... On daje dwadzieścia procent, franko loco towar jest u Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a Rozencwajgowa jest chora...
  • No tak, skomplikowana sprawa.
  • Pkt 2 jest teoretycznie mozliwy, pkt 1 nie ma sensu
  • Ale że dafuq?
  • 2) jeśli mają wypracowane jakieś środki z polskiego systemu, to jest oczywiste, że jakaś kasa leci; kryterium wypłaty emerytury czy renty nigdy nie było obywatelstwo.
    Nie wiem, jaka to jest kwota i jak się zmienia, pewnie marginalna biorąc pod uwagę ogólny poziom kasy, która przechodzi przez ZUS.
  • Serio? Czy Wańlka Rotszyld może być właścicielem Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy innej agendy państwa Polskiego? Serio. Tak przynajmniej zadał pytanie raste: Czy NBP należy do Rotshildów?

    Mnie się dotąd wydawało, że udziałowców czy akcjonariuszy to mogą mieć tylko spółki prawa handlowego ale to kwestia prawna, więc na nic zdrowy rozum. Potrzebny prawnik.
  • los napisal(a):
    Serio? Czy Wańlka Rotszyld może być właścicielem Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy innej agendy państwa Polskiego? Serio. Tak przynajmniej zadał pytanie raste: Czy NBP należy do Rotshildów?
    No ja się zgadzam, dlatego napisałem, że to bez sensu
  • kiedyś państwo czyli cesarz dawał urzędy w arendę, teraz za wpłaty i poparcie robi POTUS z ambasadorami, czyli zwraca część nakładów zainwestowanych w niego z pieniędzy podatników USA
  • los napisal(a):
    Ponawiam pytanie. Czy George Friedman może być właścicielem Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy innej agendy państwa Polskiego? To znaczy nie tak bezpośrednio - Friedman ma tylko weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn... On daje dwadzieścia procent, franko loco towar jest u Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a Rozencwajgowa jest chora...
    A pies?
  • los napisal(a):
    Czy NBP należy do Rotshildów?

    Mnie się dotąd wydawało, że udziałowców czy akcjonariuszy to mogą mieć tylko spółki prawa handlowego ale to kwestia prawna, więc na nic zdrowy rozum. Potrzebny prawnik.
    Gupie pytanie, wystarczy sięgnąć do ustawy o NBP. Chociaż... Iako żywo, o własności nic tu nie widzę, hue hue hue:
    Art. 1 [Pozycja] Narodowy Bank Polski, zwany dalej „NBP”, jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej.
    Art. 2 [Osobowość prawna; siedziba]
    1. NBP posiada osobowość prawną i prawo używania pieczęci z godłem państwowym.
    2. NBP nie podlega wpisowi do rejestru przedsiębiorstw państwowych.
    3. Działalność NBP jest prowadzona na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.
    4. Siedzibą NBP jest Warszawa.
    Natomiast zapytanie kol. Rastego rozumiałbym raczej: "Azali Rotszylden und Reptilionen wywierają decydujący wpływ na działalność NBP?" - i to jest pytanie interesujące. Hic Rhodos, misterku!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zapytanie kol. Rastego rozumiałbym raczej: "Azali Rotszylden und Reptilionen wywierają decydujący wpływ na działalność NBP?" - i to jest pytanie interesujące. Hic Rhodos, misterku!
    No tak, pytanie "czy żaba jest królikiem?" można rozumieć jako "którędy na pocztę?" Możliwości rżnięcia głupa są olbrzymie i ograniczone jedynie zębatością pił, bo głupów nieprzebrane rzesze.

    Znam kilka osób o nazwisku Rothschild (o różnej pisowni nazwiska), jeden to nawet chyba z tych Rotszyldów. Nie wydawały się one zainteresowane NBPem. Nie poznałem ich w okresie, kiedy ja miałem może nie decydujący ale całkiem znaczący wpływ na NBP. Nikt w NBP wtedy nie wydawał się zainteresowany Rotszyldami, może teraz się to zmieniło. A co to takiego ci reptilioni? Gady jakieś?

  • los napisal(a):
    ... A co to takiego ci reptilioni? Gady jakieś?

    - Reptilianie to kosmiczne istoty, które według wielu sumeryjskich przekazów przybyły na Ziemię około 450 tysięcy lat temu
    istniejąca rasa humanoidalnych gadów, najczęściej przedstawianych jako obdarzone inteligencją i zdolne do upodobnienia się wyglądem do ludzi. ... pochodzące z kosmosu jaszczury przejęły władzę nad ludźmi, a najbardziej wpływowe osoby na ziemi m.in. brytyjska królowa czy amerykańscy prezydenci to w rzeczywistości reptilianie
    :))
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zapytanie kol. Rastego rozumiałbym raczej: "Azali Rotszylden und Reptilionen wywierają decydujący wpływ na działalność NBP?" - i to jest pytanie interesujące. Hic Rhodos, misterku!
    No tak, pytanie "czy żaba jest królikiem?" można rozumieć jako "którędy na pocztę?" Możliwości rżnięcia głupa są olbrzymie i ograniczone jedynie zębatością pił, bo głupów nieprzebrane rzesze.

    Znam kilka osób o nazwisku Rothschild (o różnej pisowni nazwiska), jeden to nawet chyba z tych Rotszyldów. Nie wydawały się one zainteresowane NBPem. Nie poznałem ich w okresie, kiedy ja miałem może nie decydujący ale całkiem znaczący wpływ na NBP. Nikt w NBP wtedy nie wydawał się zainteresowany Rotszyldami, może teraz się to zmieniło. A co to takiego ci reptilioni? Gady jakieś?

    Pytanie nie poważne może, ale nie znam się na tym. A pytam bo źli lub chorzy ludzie rozsiewają brzydkie plotki. Z resztą kolegka z pracy z obłędem w oczach perorował mi że NBP jest w rękach Żydów i marny nasz los. Popukalem się w głowę, ale niepokuj został.
    Właściwe pytanie jest czy obcy kapitał ma wpływ na NBP. Rozumiem, że nie?
  • to trza donieść POTUSowi, że FED jest pono prywatną inicjatywą
  • raste napisal(a):
    Pytanie nie poważne może, ale nie znam się na tym. A pytam bo źli lub chorzy ludzie rozsiewają brzydkie plotki. Z resztą kolegka z pracy z obłędem w oczach perorował mi że NBP jest w rękach Żydów i marny nasz los. Popukalem się w głowę, ale niepokuj został.
    Właściwe pytanie jest czy obcy kapitał ma wpływ na NBP. Rozumiem, że nie?
    Czy problemem jest to, że w nazwie NBP pojawia się słowo "bank"?
    NBP to nie jest taka firma, jak PKO BP, BZ WBK, BRE Bank i tak dalej. To jest instytucja państwa, może jakby się to nazywało Państwowy Instytut Pieniądza to byłoby prościej?
  • polmisiek napisal(a):
    raste napisal(a):
    Pytanie nie poważne może, ale nie znam się na tym. A pytam bo źli lub chorzy ludzie rozsiewają brzydkie plotki. Z resztą kolegka z pracy z obłędem w oczach perorował mi że NBP jest w rękach Żydów i marny nasz los. Popukalem się w głowę, ale niepokuj został.
    Właściwe pytanie jest czy obcy kapitał ma wpływ na NBP. Rozumiem, że nie?
    Czy problemem jest to, że w nazwie NBP pojawia się słowo "bank"?
    NBP to nie jest taka firma, jak PKO BP, BZ WBK, BRE Bank i tak dalej. To jest instytucja państwa, może jakby się to nazywało Państwowy Instytut Pieniądza to byłoby prościej?
    Tak, bo słowo bank jest nacechowane emocjonalnie.
    Tylko dlaczego ludzie takie bzdury wygadują?
  • Kolega, któremu zarzucilem że sieje zamęt odesłał mnie do książki "Wojna o Pieniądz". Ponoć każdy szanujący się kuc musi przeczytać.
  • Bo porządkują świat. Jest wokół zły, wrogi i niezrozumiały świat, więc próbujemy doń wprowadzać porządek posługując się naszym jakże ubogim i ograniczonym doświadczeniem a luki wypełniając wyobraźnią, też nienajwyższej próby. Płanetniki, południce i dziwożony porządkowały niezrozumiały świat przyrody. Ile więcej było w nich poezji...
  • No ale NBP to jest bank. Bank centralny.
    Art. 51 [Prowadzenie rachunków]
    1. NBP prowadzi rachunki:
    1) banków;
    2) budżetu państwa;
    3) Bankowego Funduszu Gwarancyjnego;
    3a) Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej;
    4) innych osób prawnych, za zgodą Prezesa NBP.
    Tu w dwóch słowach jeden pan tłomaczy, dlapoczemuż bank centralny jest bankiem:
    https://bitsonblocks.net/2017/09/04/a-gentle-introduction-to-money/

    A tu jest jeszcze fajne, dowiecie się np. co znaczy mieć konto walutowe - dla mnie to był szoczek!
    https://bitsonblocks.net/2017/09/04/a-gentle-introduction-to-interbank-payment-systems/
  • Bank centralny to taki bank jak krzesło. Elektryczne.

    Czy istnieje pojęcie posiadania banku centralnego w sensie kodeksu handlowego? Tak czy nie? Celem ułatwienia/utrudnienia pytanie rozszerzam na Ministerstwo Rolnictwa.
  • SKOKi tez prowadzo konta i co teras? Co to jest w ogole bank?
  • Po prostu podpuszczacz, któremu jak dziecko dał się podpuścić raste, bazował na ludowym wyobrażeniu pojęcia własności. A co jeżeli srebrna łyżeczka leżąca od dawna w skrzyni Maćków, naprawdę jest ze dworu?
  • 7dmy napisal(a):
    NBP to konstytucyjny organ władzy państwowej, którego władze wybierane są przez inne organy władzy.
    Tak mnie się wydawało, ale jak mnie człowiek z przekonaniem i pasją przekonuje że przecież rządzi żydowski spisek to jakoś umysł przestał działać racjonalnie. Łatwo wszedłem w te kanały.

    Antysemityzm chyba nie istnieje w Polsce, ale judeofobia jak najbardziej.
  • polmisiek napisal(a):
    SKOKi tez prowadzo konta i co teras? Co to jest w ogole bank?
    Nuuu, SKOK-i swoje prowadzo, a przecie biurwa maklerskie swoje prowadzo rachunki, tak? Ło, paczpan, 1 marca roku bieżącego Sejmas uchwalił a Senat przyklepał nowe ustawe o AML, gdzie nawet rachunki bitkojnowe się załapały:
    Art. 2.
    2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    17) rachunku – rozumie się przez to:
    a) rachunek płatniczy w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o
    usługach płatniczych,
    b) rachunek bankowy i rachunek w spółdzielczej kasie oszczędnościowokredytowej
    niebędące rachunkami płatniczymi,
    c) rachunek papierów wartościowych i rachunek zbiorczy oraz służący do ich
    obsługi rachunek pieniężny, w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o
    obrocie instrumentami finansowymi,
    d) rejestr uczestników funduszu lub ewidencję uczestników funduszu
    inwestycyjnego zamkniętego,
    e) prowadzony w formie elektronicznej zbiór danych identyfikacyjnych
    zapewniających osobom uprawnionym możliwość korzystania z jednostek
    walut wirtualnych, w tym przeprowadzania transakcji ich wymiany,
    f) rachunek derywatów w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie
    instrumentami finansowymi;
    http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/2233_u/$file/2233_u.pdf
  • Czy łapanie przez prawników kija za drugi koniec to specjalnie wyszkolona sztuczka na zmylenie oponentów czy słabość prawniczego wykształcenia?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.