Skip to content

Obchody VIII rocznicy katastrofy smoleńskiej.

edytowano March 2015 w Smoleńsk 2010
Kochani,

umówiłam się na jutro z Budyniami na Msze św. za ofiary katastrofy o 18:45 przy wyjściu ze schodów ruchomych na rogu Senatorskiej i Placu Zamkowego (tam, gdzie w zeszłym roku).

O TUTAJ

Ktoś do nas dołączy? :)

Poniżej zamieszczam plan jutrzejszych obchodów. Przy czym zaznaczam, że w zeszłym roku organizacja była koszmarna, a wróble ćwierkają, że w tym roku będzie jeszcze gorzej i organizatorem znów jest Ministerstwo Kultury. Za barierki przechodziło się z przepustkami, w marszu po Mszy było prawie pusto, a tłum był ściśnięty między ogródkami piwnymi i Ubywatelami PRL. Nie było zbyt bezpiecznie dla randomowych ludzi. Dlatego ja w tym roku raczej ograniczę się tylko do Mszy.

Plan VIII Uroczystości Smoleńskich:

9 kwietnia

Godz. 18:00 - Klub Gazety Polskiej z Warszawy organizuje manifestację przed Ambasada Federacji Rosyjskiej , na którą zaprasza Adam Borowski
Godz. 20:00 – Premiera płyty Pawła Piekarczyka „Requiem Smoleńskie i 10 piosenek o polskiej wolności” w Klubie Ronina

10.04.2018 r.

8:00 - Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej
8.41 – Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim
9:00 – 12.00 Blok filmowy
12.00 – Modlitwa Regina Caeli
12.15 – 15.00 – Część artystyczna
15.00 – 15.10 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.10 – Przywitanie Klubów Gazety Polskiej i Solidarnych 2010 przez Tomasza Sakiewicza i Ryszarda Kapuścińskiego
15.30 – Hymn Państwowy w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego
15:30 - 16:00 - Odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej i wmurowanie kamienia węgielnego pod Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
16.15 – Przemówienie Prezesa Kaczyńskiego, Prezydenta i przedstawiciela Rodzin Smoleńskich
16.30 – 17:00 - Koncert Filharmonii Podkarpackiej
17.00 – 19.00 – Film „Anatomia upadku 2”, „Requiem smoleńskie P. Piekarczyka, J. Pietrzak
19.00 – 20:00 Transmisja Mszy Świętej
20:45 – Wystąpienie Prezesa Kaczyńskiego pod Pałacem Prezydenckim
21:15 – Zakończenie uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. na Pl. Piłsudskiego

UWAGA!
Ze względów bezpieczeństwa oraz kontroli Służby Ochrony Państwa należy przybyć około godziny 13-tej.

13.04.2018 „Tulipany dla Marii Kaczyńskiej” – zapraszamy pod Pałac Prezydencki

12:00 – uczczenie pamięci małżonki śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Za: http://telewizjarepublika.pl/zobacz-szczegolowy-plan-obchodow-8-rocznica-katastrofy-smolenskiej,62780.html
Otagowano:
«1

Komentarz

  • edytowano April 2018
    "a wróble ćwierkają, że w tym roku będzie jeszcze gorzej i organizatorem znów jest Ministerstwo Kultury."

    Na wszelki wypadek informuję, że Departament Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych nie ma z tym nic współnego ;-)
  • Uważajcie tylko żeby kosy pod żebro nie zarobić, bo nikt się Wami nie zainteresuje.
  • Ciekawe czy uliczna chuliganeria z KODu odpuści sobie ostatnią miesięcznicę? Pewnie nie...
  • Mania napisal(a):
    Ciekawe czy uliczna chuliganeria z KODu odpuści sobie ostatnią miesięcznicę? Pewnie nie...
    Paweł Althamer (ten od pasiaków na MN) już wczoraj błysnął...

  • extraneus napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Ciekawe czy uliczna chuliganeria z KODu odpuści sobie ostatnią miesięcznicę? Pewnie nie...
    Paweł Althamer (ten od pasiaków na MN) już wczoraj błysnął...

    Tak. Obrzydliwi są ci ludzie.
  • Ale piękny dzień dał nam Pan na tę uroczystość! Oby przebiegł bez zakłóceń!
  • edytowano April 2018
    Kpiny robią z tej rocznicy. Plac Zamkowy prawie pusty, a ludzie tłoczą się w wąskich przestrzeniach między barierkami, a budynkami. Sajgon. Z Budyniami nie mam szans się zobaczyć.
  • Muszą pewnie tak robić skoro nie zapuszkowali połowy totalniaków przed uroczystościami na 48 godzin. Mam nadzieję , że na kolejne rocznice przygotują dla nich stosowne lokale wieloosobowe.
  • No i wróciłam do domu :) Było tak wąsko, że ludzie się co chwila o mnie obijali, dużo przechodziło w obie strony, mimo, że msza się zaczęła. A podobnież gdzieś czychają UBywatele PRL, więc poprostu bałam się zostać w tym ścisku.
  • 98 ofiar Tragedii wg Adriana podobało sie?
  • Wybaczcie, ale musiałem:

    Męczy mnie to okrutne nakręcanie i zarządzanie emocjami przyzwoitych, poczciwych Polaków. Jest to perwersyjny "Kult cargo". Mamy swoich bohaterów narodowych, poległych w makabrycznych okolicznościach na ziemi największego (?) wroga. Ale nic poza tym... "Dostaniecie pomnik i festyn funeralny, napłaczcie się i ponacierajcie Smoleńskiem, ale od jutra morda w kubeł i do roboty!".

    I gdy elektorat patriotyczny zostanie obficie nasączony takim emocjonalnym koktajlem, tylko wyrodni buntownicy i szkodliwi outsiderzy spostrzegą, że program Cela+ nie działa, że Tusk, Arabski czy inne Turowskie mają się świetnie. I wszyscy udają, że się nie da, że tak musi być. W zależności od okoliczności politycznych i walk frakcyjnych w kierownictwie, do tłuszczy wyjdzie Antoni albo Jarosław i powie coś ckliwego o wyjaśnianiu prawdy, ukaraniu winnych (winnych czego? ukaraniu jak? przez pogrożenie paluszkiem? ukaraniu przez kogo?)- choć o ukaraniu już coraz mniej mówią.
    To ja bym już bardziej wolał, żeby zagrali z nami uczciwie i przez jakiegoś harcownika, od którego można się odciąć albo zrobić z niego wariata (Pawłowicz?) przekazali: "Przecież wiemy doskonale, że zabili tak i tak, ze strony rządu polskiego współpracowali ten i tamten, no ale sytuacja geopolityczna, układy Amerykanów z Sowietami i obowiązkowa marża żydowska nie pozwalają nam sprawy procedować, czekajmy na lepsze czasy, np. większą ruchawkę Izraela z Arabami i kataklizmy w Niemczech".

    A to, co jest serwowane, to po prostu kolejny wymiar emocjonalnego cwelowania i poniżania. Wybaczcie, ja się już nie nadstawiam.

    post scriptum:
    Pamiętacie Cyganowskiego i to, co ujawnił o nim nielubiany tutaj Petep? Była jakaś kontynuacja, cokolwiek? Choćby wrzutka przez kogoś takiego jak Cenckiewicz? Nic, cisza.
  • Kol. Kwiz wyjął mnie powyższe słowa z paszczy.
  • qiz napisal(a):
    Wybaczcie, ale musiałem:

    Męczy mnie to okrutne nakręcanie i zarządzanie emocjami przyzwoitych, poczciwych Polaków. Jest to perwersyjny "Kult cargo". Mamy swoich bohaterów narodowych, poległych w makabrycznych okolicznościach na ziemi największego (?) wroga. Ale nic poza tym... "Dostaniecie pomnik i festyn funeralny, napłaczcie się i ponacierajcie Smoleńskiem, ale od jutra morda w kubeł i do roboty!".

    I gdy elektorat patriotyczny zostanie obficie nasączony takim emocjonalnym koktajlem, tylko wyrodni buntownicy i szkodliwi outsiderzy spostrzegą, że program Cela+ nie działa, że Tusk, Arabski czy inne Turowskie mają się świetnie. I wszyscy udają, że się nie da, że tak musi być. W zależności od okoliczności politycznych i walk frakcyjnych w kierownictwie, do tłuszczy wyjdzie Antoni albo Jarosław i powie coś ckliwego o wyjaśnianiu prawdy, ukaraniu winnych (winnych czego? ukaraniu jak? przez pogrożenie paluszkiem? ukaraniu przez kogo?)- choć o ukaraniu już coraz mniej mówią.
    To ja bym już bardziej wolał, żeby zagrali z nami uczciwie i przez jakiegoś harcownika, od którego można się odciąć albo zrobić z niego wariata (Pawłowicz?) przekazali: "Przecież wiemy doskonale, że zabili tak i tak, ze strony rządu polskiego współpracowali ten i tamten, no ale sytuacja geopolityczna, układy Amerykanów z Sowietami i obowiązkowa marża żydowska nie pozwalają nam sprawy procedować, czekajmy na lepsze czasy, np. większą ruchawkę Izraela z Arabami i kataklizmy w Niemczech".

    A to, co jest serwowane, to po prostu kolejny wymiar emocjonalnego cwelowania i poniżania. Wybaczcie, ja się już nie nadstawiam.

    post scriptum:
    Pamiętacie Cyganowskiego i to, co ujawnił o nim nielubiany tutaj Petep? Była jakaś kontynuacja, cokolwiek? Choćby wrzutka przez kogoś takiego jak Cenckiewicz? Nic, cisza.
    MIT ZAŁOŻYCIELSKI jest konisczny.
    Mądry czy nie _to rzecz wtórna.
    Byle był dobrze pożytkowany. Bo z tym akurat mamy problem. Nie z MITEM ale z POŻYTKOWANIEM...
  • edytowano April 2018
    peterman napisal(a):
    Kol. Kwiz wyjął mnie powyższe słowa z paszczy.
    A mnie nie wyjął, bo już przestałam mieć złudzenia.
    A teraz spodziewam się tylko najgorszego, m.in. ostatecznego zgrilowania Antoniego i Pani Premier pod byle pretekstem (albo i bez pretekstu).
    Cela+ przeznaczona jest przede wszystkim dla swoich np. za korupcję. Oraz dla jakichś pomniejszych vatowców. Bo nawet Bury nie siedzi.
    A naszym głównym sojusznikiem są Niemcy, co przecież oświadczył min. Ciaputowicz, więc z Pucinem też nie będziemy zadzierać.

    Zatem wolę powspominać i oddać hołd zamordowanym. I tym w Katyniu, i tym pod Smoleńskiem. Zdradzonym po wielekroć.

  • Maria napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Kol. Kwiz wyjął mnie powyższe słowa z paszczy.
    A mnie nie wyjął, bo już przestałam mieć złudzenia.
    A teraz spodziewam się tylko najgorszego, m.in. ostatecznego zgrilowania Antoniego i Pani Premier pod byle pretekstem (albo i bez pretekstu).
    Cela+ przeznaczona jest przede wszystkim dla swoich np. za korupcję. Oraz dla jakichś pomniejszych vatowców. Bo nawet Bury nie siedzi.
    A naszym głównym sojusznikiem są Niemcy, co przecież oświadczył min. Ciaputowicz, więc z Pucinem też nie będziemy zadzierać.

    Zatem wolę powspominać i oddać hołd zamordowanym. I tym w Katyniu, i tym pod Smoleńskiem. Zdradzonym po wielekroć.

    +1

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2018
    Nie myślałam, że ktoś ma podobne odczucia jak ja. Bardzo źle się dzisiaj czuję. Cały dzień mnie męczy to, co przed chwilą napisał qiz.
  • Konfederata napisal(a):
    98 ofiar Tragedii wg Adriana podobało sie?
    łącznie z ofiarami seryjnego samobójcy, powiązanymi ze Smoleńskiem to więcej niż 98.
  • Cyrylica napisal(a):
    Nie myślałam, że ktoś ma podobne odczucia jak ja. Bardzo źle się dzisiaj czuję. Cały dzień mnie męczy to, co przed chwilą napisał qiz.
    Cały dzień?

    Mnie męczyło 8 lat. Teraz widzę, jak te hieny emocjonalne manipulują starszymi ludźmi z mojej rodziny. Proste, trybalistyczne, quasi-religijne doznania. A gdybym zapytał o dowolny, śledczy i istotny aspekt zbrodni (Cyganowski? Turowski? Knyż? Wróbel? Michniewicz?), to nawet nie będą wiedzieli, o co chodzi.
    Idą sobie poprzeżywać.
    Straszne okrucieństwo.

    Teraz mam, jak to mówi Jorge, wywalone.
    A mojego, wdrukowanego, pragnienia rozprawienia się ze "Smoleńskiem", nawet JarKacz ze swoją magmo-sektą nie zatrują.
  • qizqiz
    edytowano April 2018
    Maria napisal(a):
    A mnie nie wyjął, bo już przestałam mieć złudzenia.
    A teraz spodziewam się tylko najgorszego, m.in. ostatecznego zgrilowania Antoniego i Pani Premier pod byle pretekstem (albo i bez pretekstu).
    .

    No nie ukrywam, że byłoby to piękne, rytualne zamknięcie pewnego etapu dziejowego. Nazwałbym to "Eksperymentalny projekt manipulacji emocjonalno-urojeniowej pt. "Odzyskiwanie Polski", realizowany w latach 2015-2017 z funduszy..."
    Maria napisal(a):

    Cela+ przeznaczona jest przede wszystkim dla swoich np. za korupcję. Oraz dla jakichś pomniejszych vatowców. Bo nawet Bury nie siedzi.
    A naszym głównym sojusznikiem są Niemcy, co przecież oświadczył min. Ciaputowicz, więc z Pucinem też nie będziemy zadzierać.

    Zatem wolę powspominać i oddać hołd zamordowanym. I tym w Katyniu, i tym pod Smoleńskiem. Zdradzonym po wielekroć.

  • Ej, ale nasza strona to potomkowie chłopów pańszczyźnianych, a nie krzyżowców albo ksztarija. Dlatego Hujło z Kremla albo Makrela nadal żyją.
    Nawet taki ruch jak Solidarność nie potrafił skrzywdzić komuchów.
  • qiz napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Nie myślałam, że ktoś ma podobne odczucia jak ja. Bardzo źle się dzisiaj czuję. Cały dzień mnie męczy to, co przed chwilą napisał qiz.
    Cały dzień?

    Mnie męczyło 8 lat. Teraz widzę, jak te hieny emocjonalne manipulują starszymi ludźmi z mojej rodziny. Proste, trybalistyczne, quasi-religijne doznania. A gdybym zapytał o dowolny, śledczy i istotny aspekt zbrodni (Cyganowski? Turowski? Knyż? Wróbel? Michniewicz?), to nawet nie będą wiedzieli, o co chodzi.
    Idą sobie poprzeżywać.
    Straszne okrucieństwo.

    Teraz mam, jak to mówi Jorge, wywalone.
    A mojego, wdrukowanego, pragnienia rozprawienia się ze "Smoleńskiem", nawet JarKacz ze swoją magmo-sektą nie zatrują.
    Masz rację. Dzisiaj pękłam. Nie mam już sił.
  • No cóż.
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • DMC napisal(a):
    Ej, ale nasza strona to potomkowie chłopów pańszczyźnianych, a nie krzyżowców albo ksztarija. Dlatego Hujło z Kremla albo Makrela nadal żyją.
    Nawet taki ruch jak Solidarność nie potrafił skrzywdzić komuchów.
    Chłop pańszczyźniany też potrafi chwycić za piłę pod warunkiem, że dostatecznie długo prany po pysku. W tym przypadku idzie na to, że nie dość długo.
  • Nie mam wywalone, nie pękam, nie tracę nadziei. I nie targają mną żadne emocje. Boję się jedynie o swoje zbawienie, bo Bóg zna moje myśli i wyobraźnię na temat co bym zrobiła gdybym...
    Dlatego nie biorę udziału w Waszych biadoleniach, bo źródła zła widzę gdzie indziej.
    A dzisiejsza uroczystość, oczywiście podobała mi się. Nie była "gorąca" bo nie mogła taka być ze względu na upływ czasu. Ale była Polakom potrzebna. I niech ten pomnik będzie mieczem rzuconym w ziemię między Nami i Onymi. I niech ktoś spróbuje go tknąć! Zero litości.



  • Oczywiście że ktoś go tknie, i to wkrótce. Dewastacje rekreacyjne pomnika będą co chwilę zapewne.

    A pan Ssakiewicz będzie miał pretekst do grzmiących nagłówków w GuPolu.

    Obym się mylił.

    Przepraszam, ale gdy usłyszałem wczoraj PJKowe "zwyciężyliśmy", to coś we mnie pęcło, być może na dobre.

  • Wczorajszych obchodów nie śledziłam. Nie byłam w stanie.
    Ale otworzyłam telewizor wieczorem, mignęła mi twarz JK akurat w momencie, gdy wieczorem wygłaszał pompatyczne "prawda zwyciężyła" i czym prędzej wyłączyłam.

    Pomnik stoi. Zatem prawda zwyciężyła.
  • loslos
    edytowano April 2018
    Ossohozi? Naprany jak autobus gen Błasik wyrwał stery pilotowi i rozwalił samolot o brzozę, tak stoi w oficjalnym raporcie ciągle firmowanym przez polski rząd. Prawda zwyciężyła wszystkie spiskowe teorie o jakiś wybuchach.
  • Mania napisal(a):
    I niech ten pomnik będzie mieczem rzuconym w ziemię między Nami i Onymi. I niech ktoś spróbuje go tknąć! Zero litości.
    Znaczy, co wówczas planujesz? Zamieniam się w słuch...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.