Skip to content

dochód bezwarunkowy a 500+

2

Komentarz

  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A temat dochodu bezwarunkowego pojawi się *na poważnie*, kiedy nie będzie miało co robić powiedzmy 20-40% ludzi.
    Już nie ma co robić 20 proc. populacji. Problem jest realny.
  • Andrew Ng mówi, że ryzyko jest realne. Ja mu wierzę.
  • vigilate napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A temat dochodu bezwarunkowego pojawi się *na poważnie*, kiedy nie będzie miało co robić powiedzmy 20-40% ludzi.
    Już nie ma co robić 20 proc. populacji. Problem jest realny.
    Na zachodzie. Czy to nasz problem?
  • A skoro już mówimy o 500+ w kontekście dochodu bezwarunkowego, to zwrócę uwagę na subtelny warunek, który należy spełnić, aby to świadczenie otrzymać.

    Podoba mi się ten warunek, bo to taki warunek, że trzeba być z grubsza normalnym człowieniem. Generalnie państwo powinno kierować ludność w kierunku bycia normalnymi człowieniami.
  • ,,,
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Generalnie państwo powinno kierować ludność w kierunku bycia normalnymi człowieniami.
    Generalnie to tak własnie "w kierunku" prowadził Hitler!

    A to znaczy, że musi zaistnieć drugi warunek - definicja "człowienia" (w domyśle normalnego).
    Wystarczy że się powie/ napisze: definicję podał Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. (lub coś w tę desenię)
  • No proszszsz
    Tylko nie argument ad hilterum. On dawał medale za synów. PRL tez odznaczał matki których piątka dzieci służyła w LWP.

    To bardziej Izrael wspierający chasydów.
  • nie ad hitlerum tylko ad przykładu z brzegu
    Może byc i - cesarz August.
  • no topszszsz
  • I pomysł znowu wraca
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A temat dochodu bezwarunkowego pojawi się *na poważnie*, kiedy nie będzie miało co robić powiedzmy 20-40% ludzi.
    Taki skutek lokdauna już się kroi
  • A jest jakiś lokdaun?
  • no wiele rzeczy nie miało miejsca
    nawet niektórych osób nigdy nie było, choć pono były nekrologi, akademie i pogrzeby
    to i blokad w życiu społecznym , wtem! i gospodarczym nie ma
  • christoph napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A temat dochodu bezwarunkowego pojawi się *na poważnie*, kiedy nie będzie miało co robić powiedzmy 20-40% ludzi.
    Taki skutek lokdauna już się kroi
    Z jakiego kraju kolega klika? Hiszpanii? Portugalii?
    Bo w kraju, z którego ja kilkam pracowników jest aktualnie za mało i trzeba było sprowadzić 1-2 mln ludzi ze wschodu.
  • W Gliwicach mieszka milion Rusinów? ;)
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    christoph napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A temat dochodu bezwarunkowego pojawi się *na poważnie*, kiedy nie będzie miało co robić powiedzmy 20-40% ludzi.
    Taki skutek lokdauna już się kroi
    Z jakiego kraju kolega klika? Hiszpanii? Portugalii?
    Bo w kraju, z którego ja kilkam pracowników jest aktualnie za mało i trzeba było sprowadzić 1-2 mln ludzi ze wschodu.

    tak, mamy ten wentyl, i to akurat m.in. w branżach poszkodowanych
  • ...ale są też inne zagrożenia, w sumie może być różnie
  • Ja zasię mam prostą usterkę w ałtomobilu do usunięcia i nikt się nie pali spofodu brak rąk palących się do pracy.
  • Jakiej rasy awtomobil?
  • tzw. fachowcy zawsze się cenili i szanowali pracę
  • edytowano February 2021
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    christoph napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A temat dochodu bezwarunkowego pojawi się *na poważnie*, kiedy nie będzie miało co robić powiedzmy 20-40% ludzi.
    Taki skutek lokdauna już się kroi
    Z jakiego kraju kolega klika? Hiszpanii? Portugalii?
    Bo w kraju, z którego ja kilkam pracowników jest aktualnie za mało i trzeba było sprowadzić 1-2 mln ludzi ze wschodu.

    U mnie w Małej Sycylii to widać nawet ma ulicach pracowników sprowadzonych ze znacznie dalszego wschodu spod Himalajów -.we Warszawie, Krakowie musi być ich więcej.

    Hiszpańską gadkę tez słychać, ale to akurat studenci.
  • romeck napisal(a):
    W Gliwicach mieszka milion Rusinów? ;)
    A jest taki kraj?
    A na poważnie - na Śląsku zdarzają się Ukraińcy i nie tylko, owszem. Choć jeszcze nie w tej liczbie co w Krakowie. A w całej Polsce szacuję ich liczbę (tzn. ogólnie ludzi z d. ZSRR) na ok. 1-2 mln.
  • edytowano February 2021
    MarianoX napisal(a):
    U mnie w Małej Sycylii to widać nawet ma ulicach pracowników sprowadzonych z znacznie dalszego wschodu spod Himalajów -.we Warszawie, Krakowie musi być ich więcej.
    Mieszkają i w Piekarach Śląskich - Brzezinach Śląskich. Na początku to nawet ksiądz proboszcz musiał ogłaszać, by ich nie bić, bo to nie są czarne murzyny z ziemi afryckiej do włoskiej, tylko biedne Himalaisty do pracy w fabryce przy pączkach*.

    Wiecie, że oni nawet w śnieg z domu do Żabki w sandałach (boso, boże nepalski broń że w skarpetach)? (ale w kufajkach i czapkach, tylko ten niski dół niepsuje)

    *o pączkarni 24h/7days Stokson w wątku o pączkach

  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    romeck napisal(a):
    W Gliwicach mieszka milion Rusinów? ;)
    A jest taki kraj?
    A na poważnie - na Śląsku zdarzają się Ukraińcy i nie tylko, owszem. Choć jeszcze nie w tej liczbie co w Krakowie. A w całej Polsce szacuję ich liczbę (tzn. ogólnie ludzi z d. ZSRR) na ok. 1-2 mln.
    1. Ukraina.
    2. No, ja czasem ich obsługuję. W Piekarach, Bytomiu, w parku w Świerklańcu ich słychać.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Holzwagen
    Zmieniłeś pan Aston Martina na to? Niecodzienne
  • ...można mieć więcej aut
  • I pr8ncipe z Libanu.
    Nie słuchać przed pójściem spać.
    Kraj 4 mln mieszkańców i ponad 1 lmn uchodźców
  • Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Holzwagen
    Zmieniłeś pan Aston Martina na to? Niecodzienne
    Taki lajf. Musiałem nawet sprzedać sieć stancji benzenowych!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Holzwagen
    Zmieniłeś pan Aston Martina na to? Niecodzienne
    Taki lajf. Musiałem nawet sprzedać sieć stancji benzenowych!
    Jak Orlen, żadna ujma.
  • edytowano April 2021
    christoph napisal(a):
    I pr8ncipe z Libanu.
    Nie słuchać przed pójściem spać
    na końcu taniec pt. "kopiowanie kodu RNA" ;)
    albo DNA
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.