Skip to content

Zamach stanu we Włoszech

2

Komentarz

  • Wyszło na to
    Ze
    Dobry zwyczaj nie pożyczaj
    No Ew. Lizing. Np. Uodzi podwodnych. Z opsugom.
    Szwajcarzy podobnie zarabiajom u Papy papieża
  • edytowano May 2018
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Rafał, zanim coś więcej napiszesz powiedz mi jaki jest stosunek oszczędności Włochów do ich nominalnego długu państwowego, jak taki sam współczynnik wygląda w Japonii.
    Potem wracamy do dyskusji.
    Proszę bardzo wg CIA Factbook:
    Włochy: Dług zewnętrzny 2.444 mld$, oszczędności krajowe (broad money) 1.694 mld $, kredyt (długi) krajowe 3.264 mld $, GDP wg parytetu oficjalnego 2.307 mld $ (to dodatkowe dane). Tak więc dług to 144% oszczędności krajowych, ale jest jeszcze wielki dług wewnętrzny 3.264 mld $ - 192 % oszczędności.
    Japonia: Dług zewnętrzny 3.240 mld $, oszczędności krajowe 8.917 mld $, dług krajowy 13.630 mld $, GDP 4.884 mld $. Dług zewnętrzny do oszczędności 36%, a krajowy 152%.

    Tak więc Włosi są bardziej zadłużeni niż Japończycy tak za granicą jak i w kraju.Jednak są znacznie bardziej zadłużeni na zewnątrz więc i bardziej im się opłaci ogłosić bankructwo.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Napiszę ponownie, tak około 2012 roku przeglądałem poziom zadłużenia Włoch w stosunku do ich prywatnych i firmowych oszczędności i wyszło że gdyby Włosi chcieli, to by se mogli całe zadłużenie wykupić, a następnie powiedzieć Niemcom, o przepraszam Unii: nic wam nie jesteśmy dłużni, więc się od naszych wyborów odczepcie.
    Zdecydowali inaczej i potulnie przyjęli zmianę premiera.
    A szmonces losa przedni.
    Trzeba jeszcze identyfikować się ze swoim państwem.
  • edytowano May 2018
    Oettinger: Rynki nauczą Włochów jak poprawnie głosować.

    (za gryzoniem)
  • extraneus napisal(a):
    Oettinger: Rynki nauczą Włochów jak poprawnie głosować.

    (za gryzoniem)
    Racjonalnie, bez alienacji!
  • Dokładniej:
    Bernd Thomas Riegert‏ @RiegertBernd · 11 min.11 minut temu

    The markets and a "darkened" outlook will teach #Italy's voters not to vote for populist parties in the next elections, told me #EU commissioner #Oettinger in my exclusive interview for @dwnews in Strasbourg. "I can only hope that this will play a role in the election campaign."

  • Rynki nauczyły Angoli jak głosować. Więc tego tam ...

    A tak na marginesie, przyblokowane ugrupowania we Włoszech doprowadzą do nowych wyborów. Uciekają, oddają władzę, fundusz emerytalny ? A ?
  • loslos
    edytowano May 2018
    A ile ten cały Oettinger ma dywizji? Albo chociaż rynków finansowych?
  • los napisal(a):
    A ile ten cały Oettinger ma dywizji? Albo chociaż rynków finansowych?
    Dywizji nie ma ale ma siłę duchową od Marksa.
  • Marks to miał raczej siłę zaduchową
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    No ale to tradycja, już tak parę lat temu było i równie na chama.
    U nas zrobili to trochę dyskretniej.
    Nie do końca. Berlusconiego faktycznie wyrzuciły Francja i Niemcy, ale w 2011 r. jego poparcie było względnie niewielkie. Wybory wygrał 3 lata wcześniej i to nieznacznie, w listopadzie 2011 r. by przegrał. Tu mówimy o partiach, które wygrały wybory niecałe 3 miesiące wcześniej.
  • Więc z tymi dywizjami czy rynkami komisara Oettingera też nie jest najlepiej. Chyba gorzej niż z Wołochami

    https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-29/deutsche-bank-will-have-handed-out-most-cib-pink-slips-by-july

    https://www.bloomberg.com/quote/DBK:GR
  • co to są te różowe slipki?
  • :D

    Wymówienie. To nie slipki tylko pisemko. Pewnie kiedyś gdzieś było różowe na poprawę nastroju.
  • Paolo Savona:
    Cele polityki niemieckiej nie zmieniły się po upadku nazizmu, zmieniły się tylko środki ich realizacji - Niemcy istotnie zrezygnowały z narzucania ich siłą militarną.
    To ten pan tak zdenerwował Ojropę. Lubimy go, nie?
  • los napisal(a):
    Paolo Savona:
    Cele polityki niemieckiej nie zmieniły się po upadku nazizmu, zmieniły się tylko środki ich realizacji - Niemcy istotnie zrezygnowały z narzucania ich siłą militarną.
    To ten pan tak zdenerwował Ojropę. Lubimy go, nie?
    Niby obcy człowiek, a jakoś lubimy.
  • Też jakoś sępatię poczułem.
  • Powiedział oczywistą prawdę.
  • Narody w Europie rzeczywiście zdychaly ale Niemcy przez swoją butę tchnely w nie nowe życie.
  • Tusk skrytykował Oettingera za nie-szanowanie wyborców i podważanie ich suwerenności. We Włoszech oczywiście.

  • Marcin Palade
    @MarcinPalade
    19 godz.19 godzin temu

    Niemiecki europoseł Markus Ferber dla http://daily.co.uk szczerze o tym, że Trójka (Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i MFW) może przejąć kontrolę nad włoskim ministerstwem finansów, jeśli populistyczne partie utworzą rząd eurosceptyczny.
    Źródło
    Ktoś to może zweryfikować, bo tam jakaś prenumerata się objawia?
  • już Włochy mają swój rząd

    piszą moi szwajcarzy

    Nach einer Reihe überraschender Wendungen und doppelter Kapriolen gibt es nun doch eine rein populistische Regierung unter der Führung des bislang gänzlich unbekannten Rechtsprofessors Giuseppe Conte. Die Protestbewegung Cinque Stelle und die rechtsnationale Lega haben sich auf eine neue Kabinettsliste geeinigt, die sie Staatspräsident Sergio Mattarella unterbreiten wollten. Erst vor einigen Tagen war ein erster Versuch gescheitert, weil Mattarella die Ernennung des umstrittenen, 81 Jahre alten und offen eurokritischen Ökonomen Paolo Savona zum Wirtschafts- und Finanzminister zurückgewiesen hatte.

    Neu: Regierung soll am Freitag um 16 Uhr vereidigt werden Der parteilose Giuseppe Conte wurde erneut mit der Regierungsbildung beauftragt. Bild: Tiziana Fabi/AFP

    Nun schlagen die Koalitionäre Savona für das Ressort Europäische Angelegenheiten vor, das etwas weniger gewichtig ist. Schatzminister soll stattdessen Giovanni Tria (70) werden, Wirtschaftsprofessor an der römischen Universität Tor Vergata und Publizist. Luigi Di Maio, Chef der Fünf Sterne, und Matteo Salvini, Sekretär der Lega, sollen Vizepremier werden. Zusätzlich dürfte Di Maio Arbeits- und Industrieminister werden, Salvini Innenminister. Für den Posten des Aussenministers schlagen die Parteien Enzo Moavero Milanesi vor, der früher in einem sozialdemokratischen sowie in einem technokratischen Kabinett bereits als Europaminister gedient hatte.

  • Wielotysięczny wiec zorganizowany przez Ruch Pięciu Gwiazd odbył się w sobotę wieczorem w Rzymie , by uczcić utworzenie przez to antysystemowe ugrupowanie rządu z Ligą. Manifestacja odbyła się w Święto Republiki, dzień po zaprzysiężeniu rządu Giuseppe Conte.

    Na wiecu na placu przed tzw. Ustami Prawdy entuzjastycznie powitano politycznego lidera ruchu, od piątku wicepremiera i ministra rozwoju gospodarczego oraz pracy Luigiego Di Maio, a także założyciela tej formacji komika Beppe Grillo.

    - Naszą latarnią będzie cierpienie ludzi - oświadczył w czasie manifestacji Di Maio. - Ruch narodził się nie po to, by iść po władzę, ale by oddać władzę obywatelom. Teraz państwo to my - dodał.

    Beppe Grillo oznajmił zaś: "Nadchodzi nowy świat. Jest świat, który odchodzi, jest w agonii i jest świat, który nadchodzi, a my przyspieszamy jego nadejście".

    Grillo zauważył też, że "nikt nie spodziewał się czegoś takiego". Nawiązał w ten sposób do faktu, że ruch , który zrodził się z protestu utworzył rząd. Wyraził przekonanie, że utworzenie rządu przez ruch to "realizacja czegoś niemożliwego".

    Sobotnia manifestacja została początkowo zwołana na znak protestu przeciwko prezydentowi Sergio Mattarelli po fiasku pierwszej próby utworzenia rządu Ruchu i Ligi , gdy szef państwa nie zgodził się na powołanie przeciwnika euro na ministra finansów.

    Rząd powstał w czwartek po zmianie w obsadzie tego stanowiska. Wiec z protestacyjnego zamieniono więc na świętowanie powołania rządu Conte, który został zaprzysiężony w piątek.
  • "Antysystemowe"

    Rząd koalicji partii prorosyjskiej z partią jawną rosyjską agenturą może być antysystemowy?
    Raczej głęboko systemowy
  • edytowano June 2018
    Dyzio_znowu napisal(a):
    "Antysystemowe"

    Rząd koalicji partii prorosyjskiej z partią jawną rosyjską agenturą może być antysystemowy?
    Raczej głęboko systemowy
    Prosowiecki komunizm we Włoszech zawsze miał się dobrze. Święty Jan Paweł II-gi hamował jego wpływy w Waykanie, Franciszek otworzył mu bramy.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    "Antysystemowe"

    Rząd koalicji partii prorosyjskiej z partią jawną rosyjską agenturą może być antysystemowy?
    Raczej głęboko systemowy
    Dobra, kto we Włoszech NIE jest prorosyjski? Konkrety proszę.
  • Epidiaskopat?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.