Skip to content

Czyżby? (dla oglądaczy seriali)

loslos
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Tylko prezes trochę niepodobny ale filmy mają swoje prawa

«13

Komentarz

  • edytowano January 2019
    Pewnie dlatego wedle wielu serialomaniaków to serial roku był...
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dafuq???
    Hiszpański Netflix o napadzie na mennicę (między innymi).
  • I co oni tam po hiszpańsku poruszają?
  • Po włosku śpiewają piosenkę partyzancką.

    Sojusz włosko-polski jest w stanie naprawdę obrobić tę mennicę. I nie tylko. Tylko prezes trochę niepodobny.
  • edytowano January 2019
    no, rada u Elronda to nie będzie, bo ani pierścienia nie znamy, ani Orodruiny. Inaczej mówiąc - gdzie co to ta mennica, gdzie jest i co z niej mamy zabrać?
  • Władzę. Przynajmniej nad własnym losem. A mennica jest rozproszona na niemiecko-francuskiej granicy - od Sztrasburga do Brukseli.
  • Mennica ta bije własny piniondz, choć z lokalnych kruszców
  • edytowano January 2019
    Szkoda że pan S. chętniej śpiewa "Biełyje rozy"...
  • peterman napisal(a):
    Szkoda że pan S. chętniej śpiewa "Biełyje rozy"...
    Też mnie to niepokoi.
  • "Biełyje rozy" śpiewają wszyscy zachodni politycy bez jednego wyjątku. Systemowi i antysystemowi, to nie jest wyróżnik.
  • edytowano January 2019
    Obiecujące spotkanie. Są poważne szanse na nową grupę czy chociaż nieformalny sojusz. To może być dość trwały sojusz bo Niemiec nie stać na jednoczesne przekupienie Francji i Włoch, szczególnie że inni by też energicznie wyciągnęli ręce. Jest oczywiście ryzyko sprzedania nas Rosji, ale prawdę mówiąc nie bardzo widzę cenę wystarczającą do przeważenia korzyści Włoch z sojuszu z nami.
    PS: Mam na myśli głównie korzyści w postaci forsowania korzystnego dla Włoch i dla nas kształtu UE.
  • Wszyscy zachodni to nie, ale jak zamiast "zachodni" wpiszemy "francuscy" czy "włoscy" to już tak.
  • A „niemieccy”?
  • Anglicy byli bardziej powściągliwi ale właśnie odpływają.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A „niemieccy”?
    Chyba też, ale nie tak ostentacyjnie, przynajmniej jak chodzi o CDU czy FDP, no bo SPD czy CSU to wiadomo na ostro. Chyba, bo śledzenie polityki akurat tego kraju zajmuje mnie mniej niż innych, więc mogę nie wszystko wiedzieć.
  • A taysze hiszpańscy, by pozostać bliżej tomatu wywłąta?
  • Oni wiedzą, gdzie jest Rosja? :D

    A poważniej, to w moim przypadku to już nie jest kwestia chęci, ale braku języka - kataloński trochę rozumiem, kastylijski mniejsze trochę też, ale jedynie na zasadzie analogii z francuskim / włoskim, bo nigdy się ich nie uczyłem. Więc raczej nie na tyle, żeby regularnie w tych językach czytać o polityce :) Z tego co czytałem o Hiszpanii w innych językach to nie pamiętam żadnej wzmianki o ich stosunku do Rosji.
  • W sytuacji gdy naprzeciw siebie stają towarzysze katalońscy i towarzysze kastylijscy - zagadnienie może być ciekawsze niż wtedy, gdy w Madrycie rządziły chadecko-ludowe ciepłe kluchy.

    A z drugiej strony taka partia Vox natęprzykład...
  • To akurat potencjalnie daje szanse na antyrosyjski odruch przynajmniej tamtejszej PO (nawet nazywają się tak samo ;) ). Skoro bowiem Katalończycy należą do nie tylko prorosyjskiej, ale i popieranej przez Rosję, separatystycznej międzynarodówki, to PO opłaca się być, choćby na użytek krajowy, przeciw.

    Natomiast PO, jak to PO, będzie przeciw PiS czyli tam przeciw Vox, więc Vox będzie musiał być za Rosją, żeby się odróżnić.
    Oczywiście to raczej spekulacje jak to może wyglądać (słowo potencjalnie powtórzę, żeby nie było...).
    A tamtejszy AWS chyba czeka los AWSów w innych krajach ;)
  • A nie czekaj, jednak zapomniałbym kto jest teraz hiszpańskim MSZ... kolesia powinniśmy dobrze pamiętać z czasów przewodniczenia PE kilkanaście lat temu.
    https://themoscowtimes.com/news/russia-and-spain-agree-to-cooperate-on-cyber-security-fight-fake-news-63417
  • Dlaczego takich to relacji nie robią w Wiadomościach TVP?

    Kurski won!
    Los na prezesa TVP!!!
  • Aaa, teraz złapałem, że odniósł się Kolega do wizyty wicepremiera Makaronów.
    Coś wiadomo?
  • Chyba Macrona?

    Albo spałem za dlugo
  • Włosi.
  • Aaaaaa!
    Z ziemi włoskiej do Polskiej
  • los napisal(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/428904-salvini-z-prezesem-pis-rozmawialismy-o-przyszlosci-europy

    Bella ciao ciao ciao (to do Anieli)
    I to już na tut. Forum było:

    Liga Lombardzka wystawiła 6 osób we frakcji Grupa Europa Narodów i Wolności, kolejny dafuq??? Jest to grupa nieco mniejsza od Demokracji Bezpośredniej, a jej trzonkiem jest FR, a konkretnie Rassemblement national. Dafuq??? (A, okazuje się, że to pani Maryna zrobiła rebranding Fhątu Nahodowego po wyrzuceniu tatusia.) Liga na pewno będzie miała więcej miejsc w nowym rozdaniu; na miejscu sztabowców PiS już bym ich zapraszał na brukselskie ostrygi.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10646/blaski-i-nedze-unii-europejskiej/p1
  • christoph napisal(a):
    Aaaaaa!
    Z ziemi włoskiej do Polskiej
    z ziemi makaronowej... :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.