Skip to content

Rosjanie robią z nas gówno

loslos
edytowano March 2019 w Forum ogólne
Wedle słów Józefa Mackiewicza. Na Ukrainie wybory prezydenckie wygrywa komediant. A jeśli spojrzeć szerzej na kraje postsowieckie zobaczymy w nich interesującą mozaikę - groteskowe dyktatury przeplatane równie groteskowym chaosem. Jest magia króla (anty)Midasa w ruskim paluchu, że kogokolwiek on dotknie przemienia się w karykaturę rasy ludzkiej. Byli uczciwi na tyle, że ową transmutację zaczęli od siebie, choć nie tak do końca - czekiści są sprawni i dobrze zorganizowani, tylko oni.

My też wyglądamy mocno średnio, jeśli porównać z tymi, którzy mienili się Polakami sto lat temu i wcześniej.
«13

Komentarz

  • A cóż się Koledze w danym komediancie nie podoba?

    Dużo gorszy od alternatyw?
  • loslos
    edytowano March 2019
    O komediancie nic nie wiem, wiem tylko, że polityką wcześniej się nie zajmował, a mam taki obyczaj, że butów chcę od szewca a leczyć zęby chodzę do dentysty. Jeśliby Polacy nagminnie chodzili po plomby i ekstrakcje do kowali, komediantów i hydraulików dentystów omijając, świadczyłoby to o tym, że stomatologia w Polsce jest w strasznym stanie.

    Widzę też większy obrazek, na którym jest vide supra: groteskowe dyktatury przeplatane równie groteskowym chaosem w świecie posowieckim. I wyciągam wniosek, który też jest vide supra.
  • Komik jest od Kołomojskiego. Kołomojski to silny oligarcha żydowskiego pochodzenia. Jest zdaje się szefem jakiegoś kongresu Żydów ukraińskich czy czegoś w tym rodzaju. Poroszenko jest też uważany przez część Ukraińców za Żyda. Jest to więc zapewne wewnętrzna sprawa Żydów, jak twierdzi mój znajomy lwowski prawnik. Twierdzi tak w ogólności o systemie władzy na Ukrainie. Oczywiście dość istotne jest jaka to frakcja i jak bardzo proputinowska. Paradoks polega na tym że z kandydatów najbardziej proputinowska jest Ukrainka Julia ze złotym warkoczem. Spokojnie więc proszę.
  • U nas jest wkurw na szarogęszenie się żydów, tam przeszli na ręczne sterowanie.
  • edytowano March 2019
    Żrą się jednak bardziej niż w Izraelu.
  • A który kandydat u Ukrów nie jest ruski? Ruska żydóweczka udająca Słowiankę? Właściciel fabryk w Rosji?

    Wszystkie karty znaczone.
  • Myślę że to nie kwestia narodowości - rosyjskiej czy żydowskiej. To raczej kwestia sowieckiej mentalności, korupcji i złodziejstwa.
  • A Kołomojski obronił Dniepropietrowsk za własne pieniądze i własnym talentem.

    Posiada potrójne obywatelstwo: ukraińskie, izraelskie i cypryjskie[2]. Najczęściej przebywa w Szwajcarii

    In April 2014 Kolomoyskyi offered a bounty for the capture of Russian-backed militants and incentives for the turning in of weapons.[38] He also is believed to have spent $10 million to create the Dnipro Battalion,[37][39] and also funded the Aidar, *Azov*, Dnepr 1, Dnepr 2, and Donbas volunteer battalions.

    Co innego Achmetow, Tatar, mahometanin, ruskie popychadło.
  • edytowano March 2019
    Tłumaczy się, ze konstytucja Ukrainy zakazuje tylko podwójnego obywatelatwa, a nie potrójnego. He he, no nie walczy ten pan ze stereotypami.
  • Podziwiam talent dyskutantów do wypatrzenia każdego dżewa przy kompletnym ignorowaniu lasu.
  • edytowano April 2019
    A czy może się Kolega podzielić wiedzą z zakresu leśnictwa ogólnego? Na początek na omawianym przykładzie Ukrainy.
  • Ojtam czepia się Kolega. Objaśnię. Ukraińcy to tacy sami podludzie jak Polacy, tylko gorsi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ojtam czepia się Kolega. Objaśnię. Ukraińcy to tacy sami podludzie jak Polacy, tylko gorsi.
    Nadal.
  • loslos
    edytowano April 2019
    A generalnie rzecz biorąc - jestem zawiedziony. Nikt nie dostrzegł syntezy, wszyscy ułapiliście się faktu i to co gorsza faktu, którego nie macie szansy poznać. Powinniście to wiedzieć. Możemy z grubsza poznawać detale polityki angielskiej lub hiszpańskiej, z niemiecką lub francuską będzie gorzej a na Wschodzie to trafimy na pierwszy kamuflaż przykrywający drugi kamuflaż, przykrywający trzeci kamuflaż... Na Wschodzie można znać tylko fakty podstawowe, takie np. Zełenski dotąd politykiem nie był a czyim jest człowiekiem... Wiedzieć to nie jest dla czytelnika fałszywek z gazet czy internetu.

    Duży obraz łatwiej dostrzec ale który człowiek spojrzy z dystansu zamiast przylepiać nos do detali... A tak synteza jest chyba dość interesująca i brzmi jak to podano w tytule: Rosjanie w szybkim tempie przerabiają na gówno podbite narody, co fenomenalnie stabilizuje imperium - nie ma zdolności do realizacji własnych interesów państwo, które od imperium odpadło, co pięknie widzimy na przykładzie Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Armenii i inych. Z drugiej jednak strony - imperium nie będzie potężne: gówno nie jest specjalnie użyteczne militarnie.
  • Acha, w tym stwierdzeniu jest też przepis, jak się przed tym bronić: formacja, formacja, formacja... W każdej sferze, ćwiczenie potrójnego salta w tył też człowieka ulepsza. Przede wszystkim zbiorowa.
  • I stąd też taka zapiekła nienawiść, żeby przy pomocy pachołków pozbywać się tych, którzy tę formację w narodzie chcą ćwiczyć.
  • Wszelako, no, przypomnijcież kto jest preziem Francy i ile lat doświadczenia potylicznego ma prezio Wielkiego Szatana?
  • Albo czołowy macher polityki Włoch Bepe Grillo kim z zawodu jest?
  • We Francy i Włochach jest ewidentna dekompozycja, we Włochach to pewnie jeszcze się nie zjednoczyli. Natomiast Donald Trump w latach 80-tych deklarował zamiar zostania preziem a w biznesie i mediach to jest od lat 70-tych. Biorąc pod uwagę specyfikę hamerykańskiej polityki, że to pół na pół media i biznes, Donald w polityce jest od 40 lat.
  • Tytuł wątku jest "Rosjanie robią z nas gówno". W sposób oczywisty zrozumiałem że z nas - Polaków. Jeśli autor wątku miał kogoś innego na myśli niech jasno napisze.

    Po drugie jeśli mowa o mieszkańcach (obywatelach? narodach?) postsowieckich to należałoby napisać raczej "zrobili" a nie "robią". Te narody mniej lub bardziej udatnie próbują się z matki postsowieckiej a obecnie rosyjskiej wyrwać. Ukraińcy też. Zachód im w tym nie pomaga, często przeszkadza, a można wręcz odnieść wrażenie że jeśli komu pomaga to Rosji. Vide słynny, a ostatnio nie reklamowany "format normandzki", a przedtem wojna w Gruzji. Tak więc może z ich formacją nie jest tak źle.
  • Nie wiem kogo na myśli miał autor stwierdzenia ale już nie można od niego wymagać, by cokolwiek napisał.
  • No to wyrażę się precyzyjniej. Kogo na myśli miał cytujący autora bo przecież chyba cytował z jakąś intencją. Niechże Kolega Profesor nie kluczy jak lis jaki tylko odpowie.
  • Rafał napisal(a):
    Niechże Kolega Profesor nie kluczy jak lis jaki tylko odpowie.
    Ojtam, nie wymagajmy cudów. Ludzie nie działają zgodnie ze swoim interesem, ale zgodnie ze swoją naturą.
  • Z końtekstu wynika, że wszystkich, których dorwą w swe łapy. Vide supra:
    los napisal(a):
    Jest magia króla (anty)Midasa w ruskim paluchu, że kogokolwiek on dotknie przemienia się w karykaturę rasy ludzkiej.
  • Nieprecyzyjnie. Co znaczy "dorwą w swe łapy"? Czy nas też dorwali i trzymają? Jak długo w tych łapach trzeba być aby zostać zamienianym w karykaturę człowieka? Ja rozumiem efekty specjalne, a nawet podziwiam szczególnie te ostro erudycją zaprawione, ale nie zawsze popychają one dyskusję do przodu.
  • Józef Mackiewicz w "Drodze donikąd" liczył ten okres w miesiącach.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Niechże Kolega Profesor nie kluczy jak lis jaki tylko odpowie.
    Ojtam, nie wymagajmy cudów. Ludzie nie działają zgodnie ze swoim interesem, ale zgodnie ze swoją naturą.
    Kulega Szturmowiec ostry dzisiej jak brzytwa.
  • Bo i oczytany
    I myślący
  • Szkoda tylko że to nie przybliża nas do konkretu. Zupełnie jak wrestling - chodzi o efektowne popisy a nie o rzeczywistą sprawność.
    Co do ad remu to mnie interesuje czy z nas - Polaków rzeczywiście jest gówno albo czy jesteśmy na nie przerabiani, czy przeciwnie zmywamy je z siebie. Na razie mamy popisy znajomości literatury. Literatura jest w porzo, ale czy tu chodzi o dyskusję literacka czy o wnioski praktyczne? Jak o dyskusje literacka to przepraszam, wszedłem nie na to przyjęcie. Pomyłka. Ja wpadłem na spotkanie o współczesnych Polakach i oczekiwałem oceny ich kondycji oraz wniosków i sugestii na przyszłość. Jeśli Mackiewicz coś do tego wnosi to proszę jaśniej i konkretniej. Czyli pytanie "Co mówi Mackiewicz współczesnym Polakom w przedmiocie robienia z nich gówna przez Rosjan i jakie my - świadomi Polacy wyciągamy z tego wnioski?" No ja rozumiem ze formacja. Mnie nie potrzeba do tego Mackiewicza ale jak kto lubi i potrzebuje to niech będzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.