Skip to content

Wywiad z przyszłym papieżem

2»

Komentarz

  • Tayfal napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Tayfal napisal(a):
    Czy to po Bożemu, żeby Ojca Świętego krytykować.
    Heretycką sprawą jest, każde zachowanie Ojca Świętego bezrozumnym kultem otaczać.

    Co? Kultem? A kto Kulega jest, za pszeproszeniem. KK to nie zbiórka harcerska. Nieomylność papieska ma bardzo skończony zakres, a omylność czynów wielu papieży jest nader dobrze udokumentowana.
    Mnie jest bardzo bliska, w tym zakresie tradycja soborowa, a konkretnie Soboru w Konstancji.

  • Mania napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Zobaczymy, który z naszych biskupów dostanie nominację kardynalską. Bo któryś powinien i to w najbliższym czasie.
    Pewnie bp Markowski, bo był najszybszy w sprawie kukły z Pruchnika :-B
    Abp Polak też bardzo się stara...
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Tak, skoro już zeszliśmy na takie tematy - ja powiem otwarcie, gadanie, że to "nominaci Franciszka", czyli "wiadomo kogo wybiorą" jest po prostu śmieszne.

    A Franciszka kto wybrał? Nominaci Benedykta. Nominatów JP2 - bo innych tam już nie było - była wyraźna mniejszość. To raz, a dwa nominacje biskupie i kardynalskie często idą w kontrze do "naszych" stereotypów. "Liberalnego" Nycza i arcybiskupem, i kardynałem zrobił Benedykt XVI, a "konserwatywnego" Jędraszewskiego na krakowski stolec mianował Franciszek.
    Jednak jeśli prawda są opowieści o działaniach mafii z St. Gallen to jednak mieliśmy do czynienia z wyjątkową sytuacją, mianowicie precyzyjnie zorganizowanymi działaniami na rzecz wybrania konkretnego kandydata. Co jest zakazane z tego co czytałam. Chyba nawet za pontyfikatu Jana Pawła II wprowadzono jakieś obostrzenia. Kolega jako prawnik pewnie lepiej zna i rozumie takie kwestie.
  • Tayfal napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Tayfal napisal(a):
    Czy to po Bożemu, żeby Ojca Świętego krytykować.
    Heretycką sprawą jest, każde zachowanie Ojca Świętego bezrozumnym kultem otaczać.

    Co? Kultem? A kto Kulega jest, za pszeproszeniem. KK to nie zbiórka harcerska.

    Ja wiem, że tak nie należy. Ale inaczej się nie da.

  • < Nieomylność papieska ma bardzo skończony zakres, a omylność czynów wielu papieży jest nader dobrze udokumentowana.
    Mnie jest bardzo bliska, w tym zakresie tradycja soborowa, a konkretnie Soboru w Konstancji.



    Drzwi do przybicia tekstu oferujemy bez kozery, a także młotas i gwoździe. Się Kolega nie krępuje.

  • Tayfal napisal(a):

    < Nieomylność papieska ma bardzo skończony zakres, a omylność czynów wielu papieży jest nader dobrze udokumentowana.
    Mnie jest bardzo bliska, w tym zakresie tradycja soborowa, a konkretnie Soboru w Konstancji.



    Drzwi do przybicia tekstu oferujemy bez kozery, a także młotas i gwoździe. Się Kolega nie krępuje.


    Spudłowaleś

  • Tayfal napisal(a):
    Drzwi do przybicia tekstu oferujemy bez kozery, a także młotas i gwoździe. Się Kolega nie krępuje.
    Ale który tekst mam wybrać: ten czy może ten bo tak się waham... więc gdyby kolega pomógł to będę wdzięczny.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.