Skip to content

Tylko nie mów nikomu Sekielskiego - obejrzałem

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Wymęczyłem gniota bo po 1 h naprawdę miałem straszną ochotę to gówno wyłączyć.

Pomijajac o czym jest film i ile jest w nim prawdy.

Jest jedna wyjątkowo niegodziwa rzecz.
Co ten film stara się przekazać, to to, że Święty Jan Paweł II przymykał oko i brał udział w tuszowaniu pedofili. Że też jest za to odpowiedzialny, nie podejmował walki. Wcale nie jest taki Święty.

Niech się walą na ryj.

Z grubsza szkoda czasu. Poświęciłem się, żeby zobaczyć co nasz wróg upichcił. Czas wypuszczenia dobrze dobrany.
Otagowano:

Komentarz

  • Obejrzę. Z relacji tych co oglądali i mediów wnoszę że film oparty jest na sprawdzonych historiach. Dobór i interpretacja oczywiście wybiórcze i tendencyjne. Czas emisji wskazuje bez wątpliwości na złą wolę. Pytanie tylko czy to w celu zwiększenia oglądalności i popchnięcia kariery oraz zarobienia większej kasy czy bardziej w celu wpłynięcia na wybory polityczne. Część, czy większość, przypadków księży pedofilów to agenci bezpieki komunistycznej. Autorzy tego nie podali teraz twierdząc że film nie o tym był. To oczywista manipulacja i nadużycie. To jednak dowód na kolejny grzech hierarchii kościelnej w Polsce - krycie agentów i zablokowanie lustracji. Trzeba się z oboma zmierzyć.

    Kościół to przeżyje. Prawda go oczyści. Pedofili trzeba wyeliminować z kapłaństwa, przynajmniej z posługi. Biskupów i wpływowych funkcyjnych tuszujących sprawy zdegradować i odsunąć od funkcji.Sprawdzić czy sami nie z lawendowej mafii. Nabór do seminariów słaby, ale trzeba zaostrzyć selekcję i eliminować tych ze skłonnościami homoseksualnymi i innymi dewiacjami. Lustrację księży przyzwoicie przeprowadzić i wyniki ujawnić. Teraz to już głównie praca historyków ale trzeba ją wykonać. Z drugiej strony ewangelizować i zwyczajnie informować o Kościele. Święci, błogosławieni, w tym męczennicy i cuda świadczą o nim do dziś. Ta historia, historia Zbawienia trwa też na naszych oczach. Trzeba zdejmować z nich zasłony.
  • Nie oglądałem i nie zamierzam, dyskusja na temat filmu chcąc nie chcąc jednak do mnie dociera.
    Uderzyło mnie, że ksiądz Cybula, którego pedofilia podobno nie ulegała żadnej kwestii, zmarł dzień po nagraniu konfrontacji (czy też próby konfrontacji) z jego ofiarą, tak podali wczoraj RAZ i Janecki. 
    Druga kwestia: Wałęsa - agent SB, jego kapelan - pedofil i agent SB, Gocłowski - mafiozo od Stella Maris, Jankowski - pedofil i agent SB...nad tym ci wszyscy ubole śledzący ich, szantażujący, zbierający materiały, może nawet "podsuwający" im ich ofiary czy jakoś tam ułatwiający to wszystko... tak powstawała "wolna Polska"...

  • extraneus napisal(a):
    Nie oglądałem i nie zamierzam, dyskusja na temat filmu chcąc nie chcąc jednak do mnie dociera.
    Nie obejrzę, szkoda czasu.
    natomiast dyskusja (i w wątku obok)całkiem sporo rozjaśnia....
    gdzie jesteśmy, gdzie są biskupi...
    (bo wroga w zasadzie znamy)

  • Nie obejrzałem, Latkowskiego "Pedofilów" też nie widziałem
    Ale to mnie ciekawi
    https://plock.gosc.pl/doc/5569670.Biskup-plocki-idzie-na-pol-roku-do-kamedulow

    Czy to w związku z?
    Za co - za walkę czy tuszowanie?
    Czy to takie same zdarzenie jak rezygnacja BXVI tylko na mikro skale diecezjalną?
  • edytowano May 2019
    biskup płocki to Katowiczanin!
    (Ur. w Szopienicach w 1951 r., w 1959 włączone w Katowice; chodził do LO w Katowicach i tu ukończył seminarium duchown w 1976, wikarym (na pierwszej parafii) byl w Rudzie Śląskiej, a potem poszedł w karierę urzędniczą: prefekt seminarium, sekretarz nuncjusza papieskiego, sekretarz KEP, od 1996 roku bp pomocniczy katowicki

    ale najlepszy jest Hołownia - skrytykował bardzo ostro i sarkastycznie (usunął swój wpis na FB potem!)
    a to dlatego, że
    Publicysta przyznał, że wprawdzie nie zna biskupa Libery, ale powołując się na opinie innych stwierdził, że hierarcha nie jest „nierozsądnym człowiekiem”.
  • Ks. Isakowicz-Zalewski twierdzi na twitterze , ze to zesłanie:

    "Decyzja dobrowolna? Raczej nie. Krąży bowiem list księży z Płocka z trudnymi pytaniami do bp. P. Libery. Poza tym, biskup jako sekretarz nuncjusza J. Kowalczyka, a później #KEP brał udział w tuszowaniu afery #Paetz i tłamszeniu lustracji"
  • Ks. I-Z nie zawsze ma dobre informacje.
  • Kto powinien mu dotrzymać towarzystwa? Czy raczej - kto powinien pozostać?
  • los napisal(a):
    Kto powinien mu dotrzymać towarzystwa? Czy raczej - kto powinien pozostać?
    Słabo się orientuję poza swoją diecezją..
  • los napisal(a):
    Kto powinien mu dotrzymać towarzystwa? Czy raczej - kto powinien pozostać?
    Nie wiem, w każdym razie po Nyczu płakać nie będę.
  • Jeśli każdy napisze, że jego własny biskup miejsca, to nie będzie to dobre świadectwo dla epidiaskopu.
  • Czasem nie wiadomo czy problemem jest osoba czy miejsce. Nasz obecny pasterz zanim osiadł na naszym stolcu, robił dobre wrażenie, znacznie lepsze niż "średnia krajowa".
  • Ja jestem za moim. Dobry jest.
    Kazania coraz lepsze. Postawa społeczna ok. Broni słabych. Pedofili rozlicza. Zastarszyc się nie daje. Ani krzykiem ani kasą
  • Brzost napisal(a):
    Czasem nie wiadomo czy problemem jest osoba czy miejsce. Nasz obecny pasterz zanim osiadł na naszym stolcu, robił dobre wrażenie, znacznie lepsze niż "średnia krajowa".
    'Odziedziczył' problematyczne zaplecze i chyba poszedł z nim na układ.

  • czy wyłapaliście dzisiejsze słowa Kaczyńskiego, gdy mówił o zwołaniu komisji i że nawet Nobel nie uchroni od odpowedzialności za pedofilię. Po czym powtórzył z naciskiem, że nawet Nobel...


    To już chyba trudno jaśniej określić o kogo chodziło.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    czy wyłapaliście dzisiejsze słowa Kaczyńskiego, gdy mówił o zwołaniu komisji i że nawet Nobel nie uchroni od odpowedzialności za pedofilię. Po czym powtórzył z naciskiem, że nawet Nobel...


    To już chyba trudno jaśniej określić o kogo chodziło.
    Pan Bolesław chyba milczy od 4 dni. Ciekawe dlaczego ;)
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    czy wyłapaliście dzisiejsze słowa Kaczyńskiego, gdy mówił o zwołaniu komisji i że nawet Nobel nie uchroni od odpowedzialności za pedofilię. Po czym powtórzył z naciskiem, że nawet Nobel...


    To już chyba trudno jaśniej określić o kogo chodziło.
    Szymborska? Czy Reymont? No powiedz.
  • Skłodowska na pewno nie; dzwonili z kurii!
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    czy wyłapaliście dzisiejsze słowa Kaczyńskiego, gdy mówił o zwołaniu komisji i że nawet Nobel nie uchroni od odpowedzialności za pedofilię. Po czym powtórzył z naciskiem, że nawet Nobel...


    To już chyba trudno jaśniej określić o kogo chodziło.
    Mówił też, że ani oskard, ani purpura.
  • o Bolesława
  • los napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    czy wyłapaliście dzisiejsze słowa Kaczyńskiego, gdy mówił o zwołaniu komisji i że nawet Nobel nie uchroni od odpowedzialności za pedofilię. Po czym powtórzył z naciskiem, że nawet Nobel...


    To już chyba trudno jaśniej określić o kogo chodziło.
    Szymborska? Czy Reymont? No powiedz.
    na twitterach chodzi, że chodzi o Mietka ('orgietka'), a Bolek niejako przy okazji, jako uczestnik, niekoniecznie aktywny...
  • Pasywny!!??? O tempora...
  • edytowano May 2019
    romeck napisal(a):
    na twitterach chodzi, że chodzi o Mietka ('orgietka'), a Bolek niejako przy okazji, jako uczestnik,
    niekoniecznie aktywny...
    los napisal(a):
    Pasywny!!??? O tempora...
    A czy jest "czecia droga"? :)

  • romeck napisal(a):
    romeck napisal(a):
    na twitterach chodzi, że chodzi o Mietka ('orgietka'), a Bolek niejako przy okazji, jako uczestnik,
    niekoniecznie aktywny...
    los napisal(a):
    Pasywny!!??? O tempora...
    A czy jest "czecia droga"? :)

    Może z wrażenia na ręcznym jechał i pary zabrakło? albo i też pijany w kącie leżał, a materiał się kręcił. Ot takiem tam niewinne gierki 'Człowieków Chonoru Michnika'
  • "Przez ostatnie dwa lata liczba patronów Tomasza i Marka Sekielskich na Patronite spadła o połowę, a miesięczne wsparcie zmalało o 56 procent, czyli o 29,8 tys. zł - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Spory w tym udział mają niespełnione obietnice dotyczące kolejnych filmów: o SKOK-ach i Janie Pawle II. Dat ich premier Sekielscy nie podają ani mediom, ani patronom."

    Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-sekielski-film-skok-jan-pawel-ii-zbiorka-patronite-spadki

  • Te patronaty i zrzutki bardzo proszą się o stosowną i srogą regulację.

  • Poczułem się jak na jakimś koncercie życzeń.

    Część tematu ogarnięta, oby tak dalej.

  • :D Czytają nas!

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.