Skip to content

Jak Biały Człowiek załatwił Japonię

edytowano May 2019 w Forum ogólne
Byłem ostatnio tydzień w Japonii. Polski oddział potężnego koncernu zaprosił paru klientów, żeby pokazać fabryki i zorganizował wypasioną wycieczkę. Świetnie, ale nie o to.

Przyznam, że poza tym, że sprzedajemy japońskie urządzenia, mało mnie Japonia interesowała. Kiedy jechaliśmy z lotniska do Tokio (godzina) nie mogłem się nadziwić, wielka autostrada, po prawej non stop fabryki i magazyny, po lewej to samo. Non stop, bez metra przerwy. Na drodze praktycznie same samochody dostawcze i TIRy. Później dopiero zrozumiałem, że co do idei tak wygląda cała Japonia, to jest jeden wielki biznes. Zacząłem więc googlać, oglądać, czytać. Żeby zobaczyć skalę Japonii i jej zamożność oraz zrozumieć jakim była zagrożeniem i jak sobie z nią poradziliśmy (ponoć) filmik poniżej, warto:


«13

Komentarz

  • Z oglądaniem wstrzymam się do opinii kol. losa, że ałtor to debil, który nie wie niczego o niczem, a już zwłaszcza o współczesnej gospodarce i rynku finansowym.
  • Ja tam wiem , że Japonia własnie po 1995 dostała kopa i zaczęła robić najlepsiejsze jakosciowo samochody nie mające anałoga w mirje
  • edytowano May 2019
  • edytowano May 2019
    Dyziu chodzi głównie o to czy facet pokazuje prawidłowe mechanizmy i czy utrzymuje skalę. Bo np. odnośnie wartości nieruchomości, ogromne pieniądze trzeba było zapłacić za działki na ulicy Ginza, to nie chodzi tylko o pałac i park, tam jest mnóstwo najdroższych na świecie sklepów i prestiżowych biur, widziałem.

    Detale są pomijalne. Podobnie jak nasze odczucia, jeżeli produkowałeś wszystko w nieprawdopodobnych ilościach pchałeś w świat i nagle to ci się komplikuje przestawiasz się na jakość. Cały czas produkujesz sporo, ale już nie w takiej skali. Albo inaczej, w z tego filmu wynika, że Japonię po prostu przyhamowano, nie idą do przodu, świat tak.
  • edytowano May 2019
    Dla mnie przekaz tego filmu jest taki - Zachód trzyma rękę na pulsie. Z Chinami może wydarzyć się podobna sytuacja, choć inaczej rozgrywana.

    Tak na marginesie, Stany musiały odejść o parytetu złota, jęczenie korwinistów jest jak zwykle idiotyczne.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Z oglądaniem wstrzymam się do opinii kol. losa, że ałtor to debil, który nie wie niczego o niczem, a już zwłaszcza o współczesnej gospodarce i rynku finansowym.
    Ossohozi? Najprawdopodobniej tak jest. Większość ludzi to debile, których jedynym pozytywnym przymiotem jest wiedza, w którą stronę zginają się ręce. Nie należy wierzyć nikomu, kogo się osobiście nie zna ale to już pisałem.

    A filmik obejrzę.
  • loslos
    edytowano May 2019
    Obejrzałem. Facet o derywatach ma takie samo pojęcie jak ja o gramatyce języka gruzińskiego. Kolejny mundrala.

    Ja się zastanawiam - co jest gorsze: tępy, praktyczny buc zainteresowany jedynie zgarnianiem do siebie czy mundrala z Wszechświatem w kieszeni?

    A co jest przyczyną upadku Japonii? Porozumienie z Hotelu Plaza. Facet nawet wspomniał o tym ale nie ciągnął tematu.
  • "Gdyby pojawiły się banki, które zechcą operować derywatami..."

    Suodkie. Banki cały czas chcą operować derywatami, peem więcej - banki ciągle operują derywatami, wszyscy operują derywatami choć większość bez świadomości tego faktu. Derywaty do gospodarki mają się tak jak dusza do ciała, jedno bez drugiego nie może istnieć.
  • A cóż to za zbrodniczy hotel Plaża?
  • Hehehe, to jest właśnie przyczyna upadku Japonii a nikt o tym nie wie, nawet w polskiej Łajce nie ma hasła i czeba brać angielską https://en.wikipedia.org/wiki/Plaza_Accord

    A ja jestem taki mądry, bo mnie Mech wszystko opowiedział. Japonię załatwiono podobnie jak Grecję - podpisali pakt, który krótkoterminowo wydawał się korzystny ale w dalszym terminie był wyrokiem śmierci.

    Zaprawdę powiadam wam - upadnie państwo, którego władcy nie zatrudniają nikogo, kto by się znał na APT. Idzie na to, że Polska jest następna na liście.



  • Zaprawdę powiadam wam - upadnie państwo, którego władcy nie zatrudniają nikogo, kto by się znał na APT. Idzie na to, że Polska jest następna na liście


    Jak będę miał państwo, to umowie się z prof. Mchem.
  • A nikt nie zapytał, co to za skrót?
  • Jestem tak oniesmielony że nawet nie mam odwagi spytać. Chyba że profesora
  • edytowano May 2019
    Czemu Polska nastepna? Manitou wyciagnal temat Euro niedawno z kapelusza, tak jakby chcial zasadzic w glowach ludozerki mema pt. "Euro = zlo". Gdyby mu sie udalo, to temat stalby sie nie do ruszenia, niewazne kto by rzadzil. Tak jak 500+ jest nie do ruszenia, na przyklad.

    Jest to jakas przeslanka za tym, ze ktos tam moze cos rozumie.
  • Manitou utracił już zdolność zasadzania czegokolwiek w głowach ludożerki.
  • polmisiek napisal(a):
    https://en.wikipedia.org/wiki/Arbitrage_pricing_theory ?
    :)
    polmisiek napisal(a):
    Czemu Polska nastepna?
    Bo ludzie znający nowoczesną ekonomię zostali spuszczeni na dżewo.

    Dlaczego Soros zarobił kilka miliardów funtów, które to funty straciło Zjednoczone Królestwo? Bo Soros znał parytet stóp procentowych a angielscy politycy nie. Podobna była przyczyna upadku Japonii i Grecji. Na jakiej podstawie mamy oczekiwać, że Polska ocaleje, kiedy polscy politycy też są dziećmi we mgle? Ja oczywiście wierzę w opiekę Matki Boskiej, podejrzewam jednak, że może Ona uznać, że najbardziej potrzebujemy wielkiego manta, by wrócić do rozumu.

  • los napisal(a):
    A nikt nie zapytał, co to za skrót?
    Ja nie zdążyłem, bo jedyne co znałem to było to: Advanced Packaging Tool ale nijak do upadku Japonii mi to nie pasowało ;)
  • Ja wiedziałem bo już było na forumku kilka razy :)
  • edytowano May 2019
    los napisal(a):
    A nikt nie zapytał, co to za skrót?
    ha, pierwsze co robię w tkich przypadkach, to góglam....
    ale nic nie wygóglałem....
    a potem musiałem wyjść przewieżć dziesięć taczek ziemi,
    APT.
    /A Potem Tentego/
  • polmisiek napisal(a):
    Ja wiedziałem bo już było na forumku kilka razy :)
    excathedrowym, czy wcześniej?
  • obejrzałem kilka filmików tego pana i to mentalny kodowiec. PiS samo zło, Balcer-samo dobro, straszy polexitem, ma antykościelnego zajoba.
  • co nie znaczy ze jest kiepskim chirurgiem lub kolejarzem
  • To prawda ale przy pewnych tematach włącza mu się zajob
  • polmisiek napisal(a):
    Tak jak 500+ jest nie do ruszenia, na przyklad.
    A skąd ta śmiała teza?
    Bo mnie wychodzi że 500+ jest nie do ruszenia przez PiS - PO natomiast spokojnie wytłumaczy ludożerce że kryzys, i nie ma pięniędzy, oraz to wina Pisu że 500+ zniknęło.
    Przypominam że buchnęli 150 miliardów z funduszy emerytalnych i nikt nawet nosem nie zakręcił.

  • TecumSeh napisal(a):
    Przypominam że buchnęli 150 miliardów z funduszy emerytalnych i nikt nawet nosem nie zakręcił.
    Przy czym, 20 mld wyparowało gdzieś po drodze, pewnie z tira spadło.

  • No jednak jest różnica między zabraniem pieniędzy, które kiedyś potencjalnie ktoś może dostać, a zabraniem tych, które dostaje na rękę.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Przypominam że buchnęli 150 miliardów z funduszy emerytalnych i nikt nawet nosem nie zakręcił.
    Przy czym, 20 mld wyparowało gdzieś po drodze, pewnie z tira spadło.

    C'nie? Jedno z bardziej niesamowitych zdarzeń w Polsce słynącej przecież z cudów.
  • romeck napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Ja wiedziałem bo już było na forumku kilka razy :)
    excathedrowym, czy wcześniej?
    Nie czytam wszystkiego, a pamiętam na pewno, że było. Chyba w wątku o pałacu Stalina
  • Exspectans napisal(a):
    No jednak jest różnica między zabraniem pieniędzy, które kiedyś potencjalnie ktoś może dostać, a zabraniem tych, które dostaje na rękę.
    Kolega se wejdzie na pewne forum rodzin wielodzietnych i poszpera co najwięksi beneficjenci tegoż mówią na ten temat.
    Od razu Koledze przejdzie, gwarantuję.
    Ja wiem że forum to nie reprezentatywna grupa, acz zapewniam że pod kątem niechęci do PiSu i 500+ tam nie przyjmowali.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.