Skip to content

Jak Biały Człowiek załatwił Japonię

2

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Dla mnie przekaz tego filmu jest taki - Zachód trzyma rękę na pulsie. Z Chinami może wydarzyć się podobna sytuacja, choć inaczej rozgrywana.

    Tak na marginesie, Stany musiały odejść o parytetu złota, jęczenie korwinistów jest jak zwykle idiotyczne.
    Ale nawet gdyby nie musiały, to na co komu parytet w złocie? Jak pisał Ignac, pieniądz lepszy wypiera gorszy.
  • edytowano May 2019
    los napisal(a):
    A nikt nie zapytał, co to za skrót?
    Ja chętnie zapytam ale nie o skrót, ale co to jest. Nie będę wierzył słowu pisanemu w książkach nawet wirtualnych.
    Lepiej zapytać specjalisty z ekonomii co umie wytłumaczyć lajkonikowi tej dziedziny jak ja, c'nie? Proszę uprzejmnie...
    Podobno już było wałkowane ale ja nawet w tej kuchni co ten wałek jest chyba nawet nie byłem ;)
  • celnik.mateusz napisal(a):
    Jak pisał Ignac, pieniądz lepszy wypiera gorszy.
    Ke? Kopernik się w grobie przewraca.

  • TecumSeh napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    Jak pisał Ignac, pieniądz lepszy wypiera gorszy.
    Ke? Kopernik się w grobie przewraca.

    Co się dziwi Kulega?
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10126/kupujcie-bitcoiny-nadchodzi-nowy-wielki-kryzys
  • celnik.mateusz napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Dla mnie przekaz tego filmu jest taki - Zachód trzyma rękę na pulsie. Z Chinami może wydarzyć się podobna sytuacja, choć inaczej rozgrywana.

    Tak na marginesie, Stany musiały odejść o parytetu złota, jęczenie korwinistów jest jak zwykle idiotyczne.
    Ale nawet gdyby nie musiały, to na co komu parytet w złocie? Jak pisał Ignac, pieniądz lepszy wypiera gorszy.
    Kopernik.

  • wojtek napisal(a):
    los napisal(a):
    A nikt nie zapytał, co to za skrót?
    Ja chętnie zapytam ale nie o skrót, ale co to jest. Nie będę wierzył słowu pisanemu w książkach nawet wirtualnych.
    Lepiej zapytać specjalisty z ekonomii co umie wytłumaczyć lajkonikowi tej dziedziny jak ja, c'nie? Proszę uprzejmnie...
    Podobno już było wałkowane ale ja nawet w tej kuchni co ten wałek jest chyba nawet nie byłem ;)
    W dwu słowiech: stopy procentowe powiązane są z kursami walut. Ergo - polityk nie może według swego widzimisię ustalać jednego i drugiego. Ale jeśli mu taki pomysł przyjdzie do głowy, to niech się nie dziwi, kiedy przyjdzie rachunek. Zwykle słony.
  • A my tu znowu ojednym z najbiedniejszych krajów alpejskich, który sprzedawał swe dzieci do Włoch i Austrii a nawet jako dziewczynki do towarzystwa doHamburga bodajże
  • los napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Dla mnie przekaz tego filmu jest taki - Zachód trzyma rękę na pulsie. Z Chinami może wydarzyć się podobna sytuacja, choć inaczej rozgrywana.

    Tak na marginesie, Stany musiały odejść o parytetu złota, jęczenie korwinistów jest jak zwykle idiotyczne.
    Ale nawet gdyby nie musiały, to na co komu parytet w złocie? Jak pisał Ignac, pieniądz lepszy wypiera gorszy.
    Kopernik.



    Ignac
  • los napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    los napisal(a):
    A nikt nie zapytał, co to za skrót?
    Ja chętnie zapytam ale nie o skrót, ale co to jest. Nie będę wierzył słowu pisanemu w książkach nawet wirtualnych.
    Lepiej zapytać specjalisty z ekonomii co umie wytłumaczyć lajkonikowi tej dziedziny jak ja, c'nie? Proszę uprzejmnie...
    Podobno już było wałkowane ale ja nawet w tej kuchni co ten wałek jest chyba nawet nie byłem ;)
    W dwu słowiech: stopy procentowe powiązane są z kursami walut. Ergo - polityk nie może według swego widzimisię ustalać jednego i drugiego. Ale jeśli mu taki pomysł przyjdzie do głowy, to niech się nie dziwi, kiedy przyjdzie rachunek. Zwykle słony.

    Jeśli tak to co z takim tworem jak RPP?
  • Są i dostają kasę. To chyba wszystko.
  • A jakby do RPP powołać losa i Mecha to czy ustalą takie stopy procentowe, że Polskę będzie stać na CPK, elektrownię i broń atomową?
  • Kolega powinien pójść do czarno dzieją jakiegoś
    Albo do babci Jagi
  • Hołd dla Sorosa
  • JORGE napisal(a):
    Dla mnie przekaz tego filmu jest taki - Zachód trzyma rękę na pulsie. Z Chinami może wydarzyć się podobna sytuacja, choć inaczej rozgrywana.
    Może i oby.
    Tylko USA już nie te a i Chiny zdaje się odrabiają lekcje.
    Ja się obawiam dominacji Chin, gdyż jeśli się przydarzy, zatęsknimy za Związkiem Radzieckim.

  • Ło, a zaś Zero Hedge wypisuje, że do co Orange Man Bad robi z Kitajem to są te same hocki-klocki, które robił w Cipangu Ronald Raygun.

    Znaczy się, trzeba robić rezerwacje w hotelu Plaża, bo zaraz się skączą wolne miejsca.

    https://www.zerohedge.com/news/2019-06-11/trumps-feud-china-carbon-copy-reagans-trade-war-japan-new-plaza-accord-imminent
  • Jeszcze niedawno cały hotel był na sprzedaż.
  • Wracają dobre dni!
  • Chociaż podobnież Trump ma własne hotele, więc bym sie nie rozgrzewał.
  • Znaczysie robić czy nie. Te rezezerwacje. Bo sie pogubiłam we wtych radach :(
  • jak se obejrzałem ww film na wstępie, to przez moment objawiłą sie mnie Rosja sprzed I ww.
    spore rezerwy surowcowe, liudi mnogo, i przemysł mający zaplecze w politechnikach i uniwersytetach słynnych nie tylko polskimi korporacjami
  • Machina losująca wyrzuciła mie właśnie interesujący tekst o japąskim sierżancie, który przez ćwierć wieku z okładem czaił się na wyspie Głam, to niemniejszym wklejam go do wątku, co ma w tytule Japonię, tak?


    https://slate.com/news-and-politics/2022/01/shoichi-yokoi-japan-guam-survival-reappearance.html

  • Japończycy zrobili tam Amerykanom mały Katyń po bohaterskiej obronie w grudniu 1941.
    Wszyscy chyba chcą o tym zapomnieć, nikt nie wpadł na pomysł filmu.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Machina losująca wyrzuciła mie właśnie interesujący tekst o japąskim sierżancie, który przez ćwierć wieku z okładem czaił się na wyspie Głam, to niemniejszym wklejam go do wątku, co ma w tytule Japonię, tak?


    https://slate.com/news-and-politics/2022/01/shoichi-yokoi-japan-guam-survival-reappearance.html

    No, bardzo, bardzo ciekawe, ale już to słyszałem. Szczegóły mi umkły ale historię mniej więcej znałem i od razu chciałem napisać że on nie był ostatni, bo jeszcze później znaleźli jednego kolesia na Filipinach, ale artykulik też o tym wspomina, tak że ten, nie będę pisać. Jeśli chodzi o takie historie to ja znam też jedną ruską. Ci to dopiero, kurna, hardkory. Nie wiem czy mi się uda znaleźć teraz. Jak mi się uda to wkleję tutaj, może w ruski wątek, a co?

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Machina losująca wyrzuciła mie właśnie interesujący tekst o japąskim sierżancie, który przez ćwierć wieku z okładem czaił się na wyspie Głam, to niemniejszym wklejam go do wątku, co ma w tytule Japonię, tak?


    https://slate.com/news-and-politics/2022/01/shoichi-yokoi-japan-guam-survival-reappearance.html

    No, bardzo, bardzo ciekawe, ale już to słyszałem. Szczegóły mi umkły ale historię mniej więcej znałem i od razu chciałem napisać że on nie był ostatni, bo jeszcze później znaleźli jednego kolesia na Filipinach
    Tak w 1974, Onoda


  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Jeśli chodzi o takie historie to ja znam też jedną ruską. Ci to dopiero, kurna, hardkory. Nie wiem czy mi się uda znaleźć teraz. Jak mi się uda to wkleję tutaj, może w ruski wątek, a co?
    Chodzi mi po głowie, że jeden taysz ukraiński ujawnił się gdzieś koło roku 2000.
  • edytowano February 2022
    Pod tą linką opis muzeum przedmiotów dżunglowych p. Jokoji, łącznie z ubraniem.

    Po wklejeniu w chroma można se wybrać automatyczne tłumaczenie na polski. Przetłumaczony w ten sposób tekst jest sam w sobie atrakcją.

    http://www.museum.city.nagoya.jp/exhibition/special/past/tenji151017.html
  • edytowano November 2023

    Historyczny Upadek Japonii zdaje się następuje w efekcie najniższego w świecie przyrostu naturalnego. W Cesarstwie odsetek katolików ledwo dobija do 1% (słownie jednego procenta).

    Jest to smutne w kraju, w którym działał św. Maksymilian Kolbe oraz miały miejsce ważne objawienia maryjne w Akita, których świadek-wizjonerka siostra Agnieszka Hasegawa wciąż jeszcze dzięki Bogu żyje.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.