Skip to content

Program Opozycji Totalnej

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Jak wiecie w Gdańsku zaprezentowano program opozycji, będący odpowiedzią programową na propozycje PiS. Generalnie to pomysł na zakończenie istnienia Polski, no i zaczęły się pytania, czy to pod wpływem klęski czy innego szoku. Odpowiedź brzmi nie, to było dawno zaplanowane, taki informatyczny dowód:
Wyniki poszukiwań dla zdecentralizowana.pl
Nazwa domeny zdecentralizowana.pl
Stan Aktywna w DNS [REGISTERED]
Utworzona 2018.10.26 14:17:10
Ostatnia modyfikacja 2018.10.26 14:17:12
Koniec okresu rozliczeniowego 2019.10.26 14:17:10
czyli już w październiku były czynione przygotowania.
To oznacza, że spontaniczność jest mocno przereklamowana.
(Zakładam wątek, bo choć dziennikarze tu zaglądają to czytają zbyt nieuważnie ;) )
«13

Komentarz

  • Takie info już chyba krążyło po twitterze od kilku dni.
  • Exspectans napisal(a):
    Takie info już chyba krążyło po twitterze od kilku dni.
    Na ćwierkaczu krążyło fejkowe z niemieckim hostingiem, więc sam sprawdziłem.

  • edytowano June 2019
    o, DNS szczecińskiej firmy home.pl!
    222 dni temu

    nameservers: dns.home.pl. [46.242.149.11][46.242.149.10]
    dns2.home.pl. [46.242.149.20][46.242.149.21]
    dns3.home.pl. [46.242.149.31][46.242.149.30]
  • edytowano June 2019
    o! NIE MA TAKIEJ STRONY!
    ?

    na Who is who - ostatnia zmiania: 5.06.2019, czyli dziś...
  • Oczywiście nie oczekuję, żeby PiS głosił to otwarcie w czasie kampanii, ale oczekuję, że po wyborach "coś" z samorządami metropolii zrobi.
    Może podział na dzielnice jak w Warszawie z tym, że z mocnym, z kompetencjami władczymi, nadzorem wojewodów?
  • edytowano June 2019
    A mie się podobywa prohram Totalniackiej Łopozycji. Vide infra gówne punkty:
    w programie Platformy jest mowa o decentralizacji, likwidacji województw, likwidacji IPN i likwidacji CBA
    TU ich boli!

    Poza najoczywistszą oczywizdością, dodam tylko, że w likwidacji województw nie chodzi o likwidację województw, tylko o likwidację wojewodów, którzy są jedynym organem państwowym, rządowym, w samorządowym wojewuctwie. Dajmyż jeszcze samorządowym zarządom województw kompetencję do zajmowania się sprawami zarubieżnymi, co? Beńdzie jak w Ełropie, szkoda tylko że chodzi o Ełropę XIII-wieczną.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Takie info już chyba krążyło po twitterze od kilku dni.
    Na ćwierkaczu krążyło fejkowe z niemieckim hostingiem, więc sam sprawdziłem.

    A, to przepraszam. Zapamiętałem tylko, że data utworzenia była sprzed dobrych kilku miesięcy.
  • edytowano June 2019
    Są dwa aspekty sprawy: długoterminowy i bieżący.

    Jeśli chodzi o aspekt długoterminowy to demontaż Państwa Polskiego, najpierw przez blokowanie jego odbudowy, a następnie systematyczne osłabianie, jest strategią opozycji totalnej od samego początku. Od początku czyli od umowy okrągłostołowej realizowanej konsekwentnie od zarania III RP. Syntetycznie opisuje to Przemysław Grajewski Żurawski tu:
    https://niezalezna.pl/274435-lamanie-komunizmu

    Potem nieodżałowany Premier Buzek "oddał władzę ludziom" czyli samorządom zawodowym i lokalnym przez co rozpieprzył dyscyplinę i solidarność w społeczeństwie i osłabił i tak słabą, poprzez postkomuszą konstytutę władzę centralną. Skład KE jest dobitnym i dobrowolnie ujawnionym dowodem na jedność i trwałość wspólnoty interesów i idei komuchów i ich agentury oraz dokooptowanych sprzedawczyków.
    Aspekt bieżący to oczywiście przerżnięte w wielkich miastach przez PiS wybory samorządowe i ustanowienie tam V kolumny totalniaków na 5 lat. To miał być pierwszy krok, a okazało się to ich ostatnią lub przedostatnią redutą. Stąd zamierzają przeprowadzić kontratak czy też uderzenie wspierające kontrofensywę sejmową na jesieni. Będzie to równocześnie uderzenie wyprzedzające, oby spóźnione i nieudane. Działalność nowych władz samorządowych wielkich miast w ciągu ledwie kilku miesięcy od wyborów woła o pomstę do nieba. Jest jawnie i agresywnie antypaństwowa, antynarodowa i antychrześcijańska. To wprost domaga się kary i rozpędzenia tego towarzystwa na cztery wiatry, a także zmian prawnych uniemożliwiających rozwalanie państwa przez samorządy zarówno terytorialne jak i zawodowe.

  • edytowano June 2019
    Tak tylko na marginesie dodam, że postulat likwidacji administracji rzadowej w województwie jako pierwszy do swojego programu, na długo przed PO i aktualnym programem likwidacji Polski, włączył PeZL, co zresztą uświadomił mi na TT wyraźnie z tego pierwszeństwa dumny członek zarządu powiatowego PSL w Piasecznie, redaktor naczelny strony "Z dziejów ruchu ludowego" i rzecznik prasowy Forum Myśli Społecznej im. Zygmunta Jana Rumla - Przemysław K. Grabowski ;)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Beńdzie jak w Ełropie, szkoda tylko że chodzi o Ełropę XIII-wieczną.
    No to już widzę gotowe hasło dla PiS na kampanię: "PO chce cofnąć Polskę do średniowiecza!"

  • Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Beńdzie jak w Ełropie, szkoda tylko że chodzi o Ełropę XIII-wieczną.
    No to już widzę gotowe hasło dla PiS na kampanię: "PO chce cofnąć Polskę do średniowiecza!"

    Wtedy tradso będą za
  • extraneus napisal(a):
    Oczywiście nie oczekuję, żeby PiS głosił to otwarcie w czasie kampanii, ale oczekuję, że po wyborach "coś" z samorządami metropolii zrobi.
    Może podział na dzielnice jak w Warszawie z tym, że z mocnym, z kompetencjami władczymi, nadzorem wojewodów?
    Docisnąłbym ich takim 'Janosikowym' (bez względu na zarząd godne i sprawiedliwe), żeby na głupoty nie wystarczało. A to co zostanie pod jeszcze ściślejszą kontrol centralną. Metropolii nie da się porównać ze zwykłymi gminami, więc i regulowane powinny być inaczej.
    Dwa w jednym - ukrócenie ewidentnego marnotrawstwa i mniejsze możliwości działań antypaństwowych.
  • natenczas napisal(a):
    Docisnąłbym ich takim 'Janosikowym' (bez względu na zarząd godne i sprawiedliwe), żeby na głupoty nie wystarczało.
    Czyli uznajemy, że to są nasi wrogowie i przystępujemy do ich niszczenia?
  • Dysponenci spadającej metropoliom z nieba kasy (tzn. takiej z minimalnym związkiem z talentami w zarządzaniu metropolią)? Trudno patrzeć na nich inaczej.
    Niszczenie nie. To brzydkie słowo. Ludzie nie lubią jak jest brzydko. Racjonalizacja i optymalizacja - tak. Jest ładnie, pojemnie i brzmi profesjonalnie.
  • Może najpierw wygrajmy te wybory ;)
  • Jednym z czynników wpływających na wybory jesienne jest pozycja nowych władz samorządowych w metropoliach. Można się przed nimi trwożyć, unikać konfrontacji i schlebiać albo ignorować. Można też się z nimi ostro konfrontować, a to reaktywnie albo agresywnie. Każda taktyka ma swoje plusy i minusy oraz szanse i ryzyka. Ja, zgodnie z moja naturą, walnąłbym obuchem po głupich łbach i poprawił plaskaczem po bezczelnych gębach. Udawanie ze ich nie ma i zajmiemy się nimi po wyborach jest tez pewnym wyborem taktycznym. Wątpię że słusznym.
  • Exspectans napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Takie info już chyba krążyło po twitterze od kilku dni.
    Na ćwierkaczu krążyło fejkowe z niemieckim hostingiem, więc sam sprawdziłem.

    A, to przepraszam. Zapamiętałem tylko, że data utworzenia była sprzed dobrych kilku miesięcy.

    patrz wyżej mój post - 223 dni temu!
  • christoph napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Beńdzie jak w Ełropie, szkoda tylko że chodzi o Ełropę XIII-wieczną.
    No to już widzę gotowe hasło dla PiS na kampanię: "PO chce cofnąć Polskę do średniowiecza!"

    Wtedy tradso będą za

    oraz bractwa rycerskie :)
  • edytowano June 2019
    Maria napisal(a):
    Może najpierw wygrajmy te wybory ;)
    i bez strat do dzisiaj (stan z 2015)

    jeszcze cztery miesiące... ale
    we wrześniu ->500+ dla wszystkich dzieci z wyrównaniem wstecz (1500 zł) oraz ->300+ wyprawki oraz ->nauczyciele nie odważą się na "kontynuację" strajku oraz ->nauczyciele dostaną podwyżkę (obiecaną, ale raczej będzie; 9,6 %)
  • To teraz kierunki uderzenia:
    TASS: Błąd załogi TU-154 M przyczyną katastrofy smoleńskiej
    - Pracownicy Rosyjskiego Komitetu Śledczego wraz ze swoimi polskimi kolegami przeanalizowali fragmenty samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem - informuje TASS. Według doniesień rosyjskiej agencji "analiza wskazuje na błąd załogi jako przyczynę katastrofy".
    postparówkowe źródło
    oraz
    "Nie mieli prawa" - tak nocne wejście Bartłomieja M. w eskorcie Żandarmerii Wojskowej do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO ocenił Sąd Okręgowy w Warszawie. Wbrew prawu było też odwołanie twórców CEK przez Antoniego Macierewicza.
    postparówkowe źródło
    Czyli groźny wariat łamiący prawo i międzynarodowe umowy, a PiS znowu gra Smoleńskiem.
    Szukajcie dalszych śladów programu Totalnej, bo kierunkowy ostrzał już idzie.
  • Może to nadmiar optymizmu, ale wygląda to na nerwowe grzebanie w ostatniej skrzyni z zawilgoconą amunicją.
  • Na miejscu platfusów rozgrzebywałbym teraz Smoleńsk.

    O tak, to na pewno im pomoże. Naród nie marzy o żadnym innym temacie w kampanii, tylko o tym. Plus straszenie Macierewiczem - tak jest!
  • żeby bardzo się zmieniała "geografia" Sejmu, frekwencja musi być większa niż ostatnio (51 %).

    I teraz pytanie - o czym marzą ci pozostali, poza 51 %, którzy nie chodzili na wybory?
    O Smoleńsku i o Macierewiczu???
    O LGBT+ i homomałżeństwach (właśnie nie wypaliło)?
    O "rozbiciu dzielnicowym"? - A, to może o tym tak...Władza w ręce Rad (samorządowych)!
  • edytowano June 2019
    romeck napisal(a):
    I teraz pytanie - o czym marzą ci pozostali,
    Aktualnie - o udanych urlopach ;)
    Li i jedynie.

  • romeck napisal(a):
    O "rozbiciu dzielnicowym"? - A, to może o tym tak...Władza w ręce Rad (samorządowych)!
    No więc proszę bardzo:
    Jesienne wybory parlamentarne będą walką o model państwa; to wybór między państwem centralistycznym, być może z wieloma transferami socjalnymi a państwem decentralistycznym, bardziej obywatelskim – ocenił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
    Źródło, czyli to są debile. Kontra to wybór czy chcesz aby Polska istniała, bo taka decentralizacja oznacza likwidację kraju.

  • edytowano June 2019
    Ale lemingi na to pójdą - dzisiaj w pracy usłyszałem mniej więcej - "Pisiory straszą że Tusk zrobi landy jak w Niemczech. I chuj, lepiej by mi było w Niemczech niż tej chorej Polsce." Plus oczywiście standardowe biadolenia że dają kasę nierobom i darmozjadom żeby kupić głosy i rujnują gospodarkę.

    Debile? Oczywiście, przekonane o własnej nieomylności. I pełne pogardy i nienawiści, którą zarzucają wszystkim wokół - to się chyba projekcja nazywa...
  • Na to odpowiedzią jest :KON-STY-TU-CJA! A konkretnie art. 3. (wiem że fakty i logika na lemingi nie działają, ale...)
  • adamstan napisal(a):
    Pisiory straszą że Tusk zrobi landy jak w Niemczech. I chuj, lepiej by mi było w Niemczech niż tej chorej Polsce.
    Amerykanie zrobili landy w Niemczech dokładnie z tego samego powodu, co Niemcy chcą zrobić landy w Polsce - by sparaliżować proces decyzyjny i osłabić państwo.
  • adamstan napisal(a):
    Ale lemingi na to pójdą
    No ale policzyliśmy szable lemingów i wiemy, że to za mało. Drogi są trzy:
    - zwiększamy swój elektorat - nowe propozycje,
    - zmniejszamy elektorat przeciwników - pedagogika wstydu i zastraszanie,
    - zmniejszanie frekwencji - nasi zdyscyplinowani więc relatywnie lepszy wynik
    te propozycje nie realizują niczego takiego.
    Nowe pomysły to drożyzna, więc niech rząd coś zrobi:
    Apelujemy, aby odpowiedni ministrowie zajęli się konkretnymi problemami, które powodują wzrost cen żywności. W przeciwnym razie, z tych "plusów", w portfelach Polaków nie zostanie nic
    ćwieknęła plaćforma.
    Jak PiS odrobi lekcję, to zestawieniem wzrostu cen ich zabije.

  • Nie, błagam, znowu umknęła oczywista oczywistość ? A tak już dobrze się wydawało. Przecież chcą zrobić prosty jak konstrukcja cepa myk, dopiero teraz zobaczyłem. Ilość niechętnych PiSowi w takim Gdańsku jest wystarczająca. Mają samorząd. Kwestia czasu kiedy podejmą próby niewykonania poleceń władzy centralnej, zaczną stanowić własne prawo itp. Państwo będzie musiało zareagować zdecydowanie. Unia się wstawi za Gdańskiem. Najbliżej są Niemcy. Ja wiem, ja wiem, że różnie to się może ułożyć, ale rozpiszmy sobie ten scenariusz w czasie i dorzućmy szczegóły, to jest bardzo prawdopodobne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.