Skip to content

Klimatyzacja

edytowano March 2015 w Poradnik
Funkcjonuję dzięki urządzeniu firmy Daiken, które czujnie zainstalowałam kilka lat temu. W prywatnych domach wtedy była to rzadkość.
To cud techniki - gdy gorąco chłodzi, gdy zimno podgrzewa, w miarę cichy. Jestem bardzo zadowolona i nie zamierzam go wymieniać. Nie umiem go oszacować w kategoriach energooszczędności.
A obecnie?
Obecnie potrzebny nam jest w domu drugi - na parterze. Ten mój "mieszka" na piętrze i na cały dom oczywiście nie był przewidziany.
Już usłyszałam, że Daiken be.
Że inne (jakie?!) są lepsze, nowocześniejsze, cichsze, etc.
Firm się namnożyło, każda "swój ogonek chwali" i upłynnia zapasy, na które obecnie popyt niemożebny;)
Mnie akurat na czasie nie zależy. Tylko na dobrym sprzęcie.

Pszyjaciółko pomusz!!!

Ps. Pokój ma ok. 21m2. Plus przedpokój, schody, kuchnia...
«1

Komentarz

  • Mam haiera. Z 5-cio letnia gwarancją. Juz zdazyl sie popsuc.
  • Ja się chyba raczej przeprowadzę gdzie na północ Norwegii.
  • Klimatyzacja to samo zło i przekleństwo ...Tak twierdzi nowa religia EKO.
  • Daikin to znakomita japońska marka. Bardzo dużo zależy od monterów, a później od corocznych przeglądów. Z partaczami i bez serwisu okresowego nawet najlepsze zdechnie.
  • Najlepiej poczekać aż Matka Kurka będzie sam sobie klimę zakładał - i skorzystać z jego doświadczeń ;)
  • To jest pytanie wprost do Jorgego. On wie, a nie się domyśla albo coś tam.
  • No wuaśnie
  • randolph napisal(a):
    Daikin to znakomita japońska marka. Bardzo dużo zależy od monterów, a później od corocznych przeglądów. Z partaczami i bez serwisu okresowego nawet najlepsze zdechnie.
    Dzięki randolph.
    Druga część Twojej wypowiedzi - oczywistość. Robię przeglądy.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To jest pytanie wprost do Jorgego. On wie, a nie się domyśla albo coś tam.
    Zobaczymy, czy się odezwie.
  • Hej, jak się sprawdza, czy firma (a końkretnie spółka cywilna KLIMEDO) jest godna zaufania? Są jakoweś ogólne wskazówki? Skoro nie ma żadnego dojścia do jakiejś osoby uprzednio korzystającej, która by mogła cuś powiedzieć.
  • Znaczy, że Jorge nas opuścił ;_;
  • edytowano July 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Znaczy, że Jorge nas opuścił ;_;
    Dziś był na forumku.
    Mógł nie zauważyć wątka. Więc podbijam.
  • Jednak Daikin i ta sama firma, która instalowała mi poprzednią. To info na zamknięcie.
  • Proszę podać koszty?
    Całości, z montażem, plus ewentualne obsługi (roczne).
  • Podbijam bo także mnie ten temacik interesuje.
  • Midea, 5,5 kW chłodu, dla firmy od "stałego współpracownika", montaż na kontenerze "biurowym", więc bardzo łatwy, klima z montażem i wszystkimi kosztami 3800+VAT. Za 3,5kW chciał 3200.
  • marniok napisal(a):
    Proszę podać koszty?
    Całości, z montażem, plus ewentualne obsługi (roczne).
    Jeszcze nie znam - będzie zakładana w sierpniu.
    Jeśli producent nie podniesie ceny (nie sądzę, bo mnie się nie spieszy, a to jednak będzie raczej po najgorętszym okresie), to koszt całości przewiduję 3500-3800. Się zobaczy - wtedy napiszę. W tym będzie konserwacja starego urządzenia, więc nie można tego tak dosłownie liczyć. Samodzielnie koszt konserwacji to 250 zł.

    Natomiast nie jestem w stanie i nie będę mogła podać Ci kosztów rocznej eksploatacji. Poza konserwacją. Na opłaty za elektryczność tyle składników się sumuje, że mowy nie ma, żebym zauważyła jeden. I po mojemu - są niewielkie. Przecież włączam tę klimatyzację tylko od czasu do czasu. Nawet nie wiem, czy w sumie przez miesiąc chodziła...
  • edytowano July 2019
    Panasonic. Obecnie biorąc pod uwagę cena/jakość moim zdaniem nr 1. Byłem półtora miesiąca temu w Japonii w ich fabrykach, to jest madafaka prawie hendmejd ! Autentycznie, linie produkcyjne są archaiczne i pełne ludzi, sprzęt wychodzi bezawaryjny. Daikin, Samsung, Panasonic, my montujemy głownie to, splity, ale też duże systemy VRF, gdzie jest kilkaset wewnętrznych. Panasonic jeżeli chodzi o ilość usterek wypada najlepiej.

    Bardzo ładny i dużą ilością bajerów jest Samsung. Te ich virus dokotory, oczyszczanie powietrza, jonizatory autentycznie działają, mają jeszcze dość ciekawe rozwiązanie WindFree, chłodzi bez włączonego nawiewu, ale to tylko w określonych sytuacjach.

    Daikin ? Oczywiście, ale z wyjątkiem najtańszych modeli, ktoś uznał, że Daikin jest za drogi i postanowili rzucić na rynek parę modeli maksymalnie uproszczonych, łupanych gdzieś w Chinach, tyle że ich już chyba na rynku nie ma.

    Bardzo ważne jest kto montuje i czy będzie dał radę naprawić, jakby co. Ale teraz bym już klimy nie montował. Poczekaj do jesieni/zimy, ostatni miesiąc to było wariactwo, rynek wyssał urządzenia z Polski, ceny poszły do góry, firmy będą realizowały zlecenia do końca sierpnia.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Znaczy, że Jorge nas opuścił ;_;
    Nie opuścił. Rewolucja, którą sam wywołałem, mnie zjada. Nie ogarniam realu, jakiś amok kurde.
  • krzychol66 napisal(a):
    Midea, 5,5 kW chłodu, dla firmy od "stałego współpracownika", montaż na kontenerze "biurowym", więc bardzo łatwy, klima z montażem i wszystkimi kosztami 3800+VAT. Za 3,5kW chciał 3200.
    Wśród Chińczyków liczy się Midea i Gree. Problem z Mideą jest taki, że importerem w Polsce są największe kurwy i lawiranci w Polsce. Nie wierz w żadne słowo w katalogu. Urządzenia w sumie OK. Haier ? Coś nie może się u nas przebić, mamy 4 podejście, z kolejnym dystrybutorem.
  • Maria napisal(a):
    Jednak Daikin i ta sama firma, która instalowała mi poprzednią. To info na zamknięcie.
    A kto ci będzie instalował ?
  • Oooo! Dzięki.
    W Warszawie też montujesz? I w takich malutkich prywatnych też? Bo to, o czym piszesz, to raczej całe zamknięte systemy są. Te z oczyszczaniem powietrza.
    Ten mój Daikin tego nie robi.
    Do tego mam Klartę :)

    No i ja właśnie już nie chcę się spieszyć, chociaż sierpień też potrafi być gorący.
    Natomiast trochę mnie zaskoczyłeś tymi "chińskimi" Daikinami, bo nie wiem, czy dam radę to sprawdzić:(
    Firma sprawdzona - Klimar (nie mylić z Klimar-Plus), działająca od 96r, zakładali mi poprzedni - bez zarzutu.
  • Klimar to jeden, ze starszych Daikinowców w Polsce. Znam ich, dobra firma.

    Splity montujemy, jak najbardziej. Mogę zrobić biurowiec 30 piętrowy, ale też i klimę w jednym pokoju, klient detaliczny jest bardzo ważny (i opłacalny). Tyle, że już nie jeżdżę po Warszawach. Dobra Zmiana mi rynek podlaski rozbuchała. Kiedyś po pół roku w Warszawie siedzieliśmy.

  • Super. Uspokoiłeś mnie. Dzięki.
    To czekam na nową dostawę i jesienią montuję Daikina. A pana zapytam o tę chińszczyznę. Ale z tego, co mówił on i co Ty potwierdziłeś, to on na pewno żadnego szajsu nie wciśnie. Jeszcze raz dziękuję.
  • Luz, tych kontenerowych urządzeń paradaikinowych już raczej na bank nie ma w sprzedaży w Polsce. Ja po prostu kiedyś się naciąłem (Daikin też) i trochę przewrażliwiony jestem. Te tańsze modele obecnie dostępne to już normalne urządzenia.
  • Całość kosztów to ok 3800zł a w tym pokój 21m^2 oraz przedpokój, kuchnia i schody, tak?
    A jak z rozprowadzaniem nawiewu/chłodu?
    Są jakieś dodatkowe punkty nawiewu (poza główną jednostką - ona jest w pokoju, tak?) w innych pomieszczeniach (kuchnia, przedpokój)?
    Czy wszystko ogarnia jedna główna jednostka a chłód rozchodzi się po całym mieszkaniu grawitacyjne?
  • marniok napisal(a):
    Całość kosztów to ok 3800zł a w tym pokój 21m^2 oraz przedpokój, kuchnia i schody, tak?
    A jak z rozprowadzaniem nawiewu/chłodu?
    Są jakieś dodatkowe punkty nawiewu (poza główną jednostką - ona jest w pokoju, tak?) w innych pomieszczeniach (kuchnia, przedpokój)?
    Czy wszystko ogarnia jedna główna jednostka a chłód rozchodzi się po całym mieszkaniu grawitacyjne?
    Tak.
    Bez dodatkowych punktów nawiewu.
    Urządzenie ma sterowniki, którymi możesz regulować kierunki (i moc) nawiewu. Tzn. z jednego urządzenia w dwie strony. Zatem to kwestia usytuowania klimatyzatora w pokoju.
    Prawdę powiedziawszy, nawet ten jeden na górze nieźle schładza cały dom, bo jak wiadomo, zimne powietrze spływa na dół. Problemem są dwa pokoje na piętrze - tam jest duchota i gorąc. Ale nie będziemy montować w każdej dziupli klimy - aż takich wymagań i potrzeb nie mamy :D
    Dwa, po jednym na piętrze i chwacit.

    Jeśli zakładasz poza sezonem, to całkowity koszt jest zdecydowanie niższy. I ja też liczę na niższy od tej podanej kwoty 3800 kwoty.
    No i te urządzenia mają również przyjemną funkcję grzania - warto o tym wiedzieć. Rzadko, ale jednak korzystałam, bo praca przy biurku, a taką się wykonuję, w zimnicy = koszmar.
  • JORGE napisal(a):
    Klimar to jeden, ze starszych Daikinowców w Polsce. Znam ich, dobra firma.

    Splity montujemy, jak najbardziej. Mogę zrobić biurowiec 30 piętrowy, ale też i klimę w jednym pokoju, klient detaliczny jest bardzo ważny (i opłacalny). Tyle, że już nie jeżdżę po Warszawach. Dobra Zmiana mi rynek podlaski rozbuchała. Kiedyś po pół roku w Warszawie siedzieliśmy.

    A fabryki - przemysł robisz? Duże instalacje chłodzące, duże objętości i masy do schładzania, dobór efektywnego "cooling mix" również w kontekście poboru mocy i oczywiście kosztu. Pytam serio bo to w mojej branży sprawa kluczowa. Jeśli tak to proszę o kontakt na priv.
  • edytowano July 2019
    Swój do swego po swoje!

    Szykuje mi się srogi kontrakt w Kenii, byłby Kolega zainteresowany? Też się serio pytam, choć na razie trudno pedzieć, co się z tego wykluje, ale jeśli już ruszy, to ktoś od klimy będzie na zicher potrzebny.
  • Dziękując wszystkim za udział w dyskusji,
    szczególnie serdecznie dziękuję Koledze Fachowcowi, czyli Jorge.
    Zgodnie z zaleceniem odczekałam i się opłaciło.
    Melduję - nowiutki, oryginalny Daikin właśnie został przez super miłego pana z Klimara zamontowany. Po baaardzo atrakcyjnej cenie, rzecz jasna :D
    Bardzom zadowolona - spokojnie oczekuję upałów.
    Lub mrozów, bo to cudo również grzeje.
    Uff...
    Jedna z wielu spraw z głowy.
    Jeśli kto z W-wy kce kontakt i polecanko, służę namiarem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.