Skip to content

Konserwatyzm-Liberalizm-Lewica

2»

Komentarz

  • loslos
    edytowano September 2019
    Tak właściwie to Prokrust bardziej pochylał się nad losem jednostki niż my. Jak kto nie pasował, to sam osobiście i bezinteresownie dokonywał pracochłonnego zabiegu standaryzacji, my się o to nie kłopoczemy. Nam ktoś nie pasuje - na śmietnik. Nas przecież mnogo.
  • Jeśli ludzie lądują na śmietniku, a nie są nazbyt okaleczeni, to i ze śmietnika nadejdzie odrodzenie.

    Prokrust, któż go jeszcze pamięta?
    Madeja? Mateja? Skoczka to jeszcze chyba szybciej wspomną.
  • christoph napisal(a):
    Prokrust, któż go jeszcze pamięta?
    Śp. Przemysław pamiętał:


  • los napisal(a):
    jak się w szablonie nie zmieści,
    W obecnym sezonie słowem-kluczem jest "slot" ;-)
  • Brzost napisal(a):
    los napisal(a):
    jak się w szablonie nie zmieści,
    W obecnym sezonie słowem-kluczem jest "slot" ;-)
    W jakim znaczeniu?
  • Jak to dobrze mieć wierzącego proboszcza.
  • Maria napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    los napisal(a):
    jak się w szablonie nie zmieści,
    W obecnym sezonie słowem-kluczem jest "slot" ;-)
    W jakim znaczeniu?

    To takie łoże Prokrusta od Gowina dla wyrobników nauki.
  • Swojski Prokust to zbój Madej.
  • Rafał napisal(a):
    Swojski Prokust to zbój Madej.

    ten to?
  • Nie. Określenia "madejowe łoże" i "prokrustowe łoże" oznaczają zupełnie inne pojęcia i widać to od razu po przeczytaniu definicji. Myślcie na miłość Boską, reagowanie na słowa kluczowe dobre jest dla psa.
  • los napisal(a):
    Nie. Określenia "madejowe łoże" i "prokrustowe łoże" oznaczają zupełnie inne pojęcia i widać to od razu po przeczytaniu definicji. Myślcie na miłość Boską, reagowanie na słowa kluczowe dobre jest dla psa.
    Czyli po pierwsze sięgajcie po definicje.
  • los napisal(a):
    Myślcie na miłość Boską
    Asz mie styd isz takisz wjelgi procefor musi menczeć sie tukej zes lucko gupoto.

    Ogarnijta sie lutkowie! Poczytejta se co! Tabliczkie rozmnożenia powtuszta!
  • edytowano September 2019
    Chciałem dać Sztaudingera, ale nazbyt już nawet nie frywolny, miało być o cudzym łożu
  • No może. Definicje trzeba czytać jak najbardziej. Posty Kolegów też, szczególnie jeśli bulwersują. Na przykład warto wiedzieć co znaczy "swojski" oraz na czym polega żart. Jasne że może się wydawać kiepski.
  • Lem geniusz, wiadomix:

    Termin "prokrustyka" pojawia się w powieści Eden Stanisława Lema. Dotyczy dopasowywania jednostek czy całego społeczeństwa do określonych wzorców tak jak Prokrust do łoża.
  • Chwała Ignatzu!
  • edytowano September 2019
    Ciężkie jest życie erudyty w czasach Google i Wikipedii. Już raz wyrażalem tu moje współczucie. Przyznam że przed moim karygodnym żartem skorzystałem z tych nieocenionych pomocy. Przepraszam za nieodpowiedzialną brawurę i brak szacunku dla źródeł.
    PS: Do porównania lepiej pasowałaby bajka o Kopciuszku. Przepraszam więc też za niestaranność w doborze przykładów. Wyprzedzając krytyków przypominam że analogia to narzędzie ułomne i trudno znaleźć pełną.
  • rdrrdr
    edytowano September 2019


    Bylo tez takie opowiadanie Zajdla, w ktorym ludzie chodzili do tylu. Do czego sluzyly uczelnie w "Limes inferior"?

    EDIT: bezmyslny kolektywizm pozwala zapomniec o ja,
    ja moze byc egoistyczne a moze tez byc uwazne, wspolczujace, przezorne, samoograniczajace, szukajace wspolnego dobra - taki personalizm

    EDIT2: choralne, bezmyslne "my" nie wymysli nic nowego, kopiujac jedno od drugiego bez zrozumienia,
  • edytowano September 2019
    Z limesa pamiętam klasy i kolorowe punkty

    rdr dobry comment
  • Czyli jak zawsze umiar i równowaga. Kolektywizm, a lepiej wspólnotowość, versus indywidualizm czy personalizm.
  • W praktyce roznie to dziala, my ma tez zalety: porzadek, standaryzacja, automatyzacja.

    Wspolnotowosc i personalizm dziaja w jednym celu.
  • Rafał napisal(a):
    Ciężkie jest życie erudyty w czasach Google i Wikipedii. Już raz wyrażalem tu moje współczucie. Przyznam że przed moim karygodnym żartem skorzystałem z tych nieocenionych pomocy. Przepraszam za nieodpowiedzialną brawurę i brak szacunku dla źródeł.
    PS: Do porównania lepiej pasowałaby bajka o Kopciuszku. Przepraszam więc też za niestaranność w doborze przykładów. Wyprzedzając krytyków przypominam że analogia to narzędzie ułomne i trudno znaleźć pełną.
    Ależ co pan co pan! Dzięki vide svpra naparzance spojrzałem do Łajki pod hasło "Zbój Madej" i mogłem zabawiać dzieciątka moje niewinne świętokrzyską wersją legendy o ww. w drodze do zakładów szkolno-opiekuńczych.
  • rdr napisal(a):
    Bylo tez takie opowiadanie Zajdla, w ktorym ludzie chodzili do tylu. ,
    W realu też są tacy :-) Na przykład pewien Indonezyjczyk, który w ten sposób protestuje przeciwko wycinaniu lasów. Przeszedł aż 700 km.

    https://wtop.com/asia/2019/08/indonesian-walking-700-kilometers-backward-to-save-forests/

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Lem geniusz, wiadomix:

    Termin "prokrustyka" pojawia się w powieści Eden Stanisława Lema.
    To już podwójne proroctwo, skoro powieść nazwana nickiem byłego forumowicza.

  • Brzost napisal(a):
    rdr napisal(a):
    Bylo tez takie opowiadanie Zajdla, w ktorym ludzie chodzili do tylu. ,
    W realu też są tacy :-) Na przykład pewien Indonezyjczyk, który w ten sposób protestuje przeciwko wycinaniu lasów. Przeszedł aż 700 km.

    https://wtop.com/asia/2019/08/indonesian-walking-700-kilometers-backward-to-save-forests/

    Nu nu, widzę, że jesteśmy już o krok (wstecz) od pierwszego polskiego przejścia Sahary tyłem na golasa!
  • Na fot.: Miszczostwa świata w bieganiu do tyłu, puszczone od tyłu.

  • Jak mowa o Prokruscie, to mnie to imię przede wszystkim kojarzy się z "analizami prokrustowskimi" kształtów - jak żona to robiła to zblokowała na naście godzin najlepszy komputer we firmie.....
  • allium napisal(a):
    Jak mowa o Prokruscie, to mnie to imię przede wszystkim kojarzy się z "analizami prokrustowskimi" kształtów - jak żona to robiła to zblokowała na naście godzin najlepszy komputer we firmie.....
    To brzmi jak chichirurgia plastyczna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.