Skip to content

MUDITA - polski telefon

edytowano September 2019 w Kultura
gość od CD Project (Wedźmin)
postanowił skonstruować telefon
bez monitora LCD!
za to z e-ink, jak czytniki

Telefon TYLKO do rozmów i czytania wiadomości
bez możliwoścci oglądania (np, insta czy FB, czy wogóle zdjęć i filmów)

zdaje się że buddysta, bo jest funkcja "medytacja"

otworzyl "okienko" na kickstarterze aby zebrać 100.000 dolców, a zebrał już ponad 170 tys.

fajny...
Otagowano:
«1

Komentarz

  • czterominutowy film reklamujący jest PRZE-ŚWIET-NY!!!!
    ale to strumień, więc nie można zalinkować do filmiku,
    na samym początku kickstartera
  • Co tu jest cudownego czy nowatorskiego w tej starej nokii ( albo moze biedronkowym hykkerze) z e-inkiem?
    Bo raczej nie pomysl zastosowania e- inka w fonie ( byl nie jeden), nie czas pracy na baterii, i nie dual sim, ktory jest obecnie standardem
  • edytowano September 2019
    a gdzie takowy (podobny) można (dziś, teraz) kupić???

    nic nie pisałem o cudowności i nowatorstwie, ale w sumie tak dla mnie jest

    dwa - to światowy trend i dlaczego nie zachwycić się że taki powstaje również w Polsce? Tylko w Japonii???
    image

    i w Chinach? I w USA (Kingrow K1)?
    image

    a sam na swoim biurku nie potrafię sobie sklecić...
  • Mięsię rozchodziło o dwa fakty:

    - telefon bez przeglądania internetu, oglądania fimów/ zdjęć, "powrót do żródeł"
    - że w Polsce
  • uhrr napisal(a):
    Co tu jest cudownego czy nowatorskiego w tej starej nokii
    To isz kco za nio kasoweć czysta dolkuw kiedysz na Alegrumie telefą do zwonienia mogie kupyweć i pszebiereć za polsko stuwkie.

  • Gnębą napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    Co tu jest cudownego czy nowatorskiego w tej starej nokii
    To isz kco za nio kasoweć czysta dolkuw kiedysz na Alegrumie telefą do zwonienia mogie kupyweć i pszebiereć za polsko stuwkie.

    ze eynkiem?
  • A pocusz mie ejink do zwonienia? Chibasz isz ktuś wkułko esemesywa jakbysz jegusz opemtało. Nualesz wtedysz cusz to za oflajn. Jak ktuś kce spokojno medytać i rozwijeć duchowoś to esemesa krutko: spierdalaj. To pocusz jemusz ejink do tegusz?
  • edytowano September 2019
    wyświetlacz LCD świeci po oczach i je niszczy... (pogarsza się zwrok)
    a nie każdy podświetlenie daje prawie na zero (jak ja) i jeszcze ściąga apkę do zażółcenia* monitora (jak ja)
    * zmiana temperatury barwowej z ciemnoniebieskiej na żółtą

    potusz eynk!
  • Myślicie, że byłoby zapotrzebowanie na polskie pagiery?
  • trep napisal(a):
    Myślicie, że byłoby zapotrzebowanie na polskie pagiery?
    stawiam, że popyt, zapotrzebowanie na takie gadżety
    tworzą duże korporacje wespół-zespół z celebrytami-chodzącymi reklamami....

    a taki nowy fajny film "U Pana Boga za piecem" AD2019 z takim fajnym pejdżerem....
  • romeck napisal(a):
    Mięsię rozchodziło o dwa fakty:

    - telefon bez przeglądania internetu, oglądania fimów/ zdjęć, "powrót do żródeł"
    - że w Polsce
    Telefon na którym nie można forumkować? Pfff...
  • Może dasie skoro to epapier
  • Może i by się dało, ale przez memów.
  • niedasie
    brak ęternetu
  • romeck napisal(a):
    niedasie
    brak ęternetu
    interesujące.
  • romeck napisal(a):
    wyświetlacz LCD świeci po oczach i je niszczy... (pogarsza się zwrok)
    a nie każdy podświetlenie daje prawie na zero (jak ja) i jeszcze ściąga apkę do zażółcenia* monitora (jak ja)
    * zmiana temperatury barwowej z ciemnoniebieskiej na żółtą

    potusz eynk!
    nowe smartfony mają ekrany bez szkodliwego niebieskiego światła
  • xff napisal(a):
    romeck napisal(a):
    wyświetlacz LCD świeci po oczach i je niszczy... (pogarsza się zwrok)
    a nie każdy podświetlenie daje prawie na zero (jak ja) i jeszcze ściąga apkę do zażółcenia* monitora (jak ja)
    * zmiana temperatury barwowej z ciemnoniebieskiej na żółtą

    potusz eynk!
    nowe smartfony mają ekrany bez szkodliwego niebieskiego światła
    no nie, niebieskie nie jest szkodliwe ale jego nadmiar, przecież chodząc "na słońcu" jest się w spektrum światła słonecznego, którego kolor niebieski i fioletowy (bo o ten kraniec "tęczy" chodzi) jest częścią,
    w pochmurny, przeddeszczowy dzień cali jesteśmy "skapani" w sinoniebieskim świetle!

    ale również o ŚWIECENIE
    tedy każdy monitor jest szkodliwy dla oczu - od telewizora począwszy,
    ale jeśli TV oglądamy z 2, 3 metrów, to smartfona z 20 cm!

    Pamiętam, już mój tata 40 lat temu uczył, że nie wolno TV oglądać po ciemku, musi byc delikatne rozproszone światło wokoł
    w domu, w TV mam ustawione cztery rodzaje jasności i podświetleń ekranu - od jasnego dnia po ciemną noc (nocny: jasność 10%, podświetlenie 20 %, albo odwrotnie, tylko)

    I dlategu na tym polu e-ink rządzi.


  • Montaż rzecz jasna w Chinach?
  • Ten telefon jest równie polski jak marki Blow, Kruger-Matz i im podobne. Nie mamy potencjału projektowego o wytwórczym nie wspominając.
  • romeck napisal(a):
    wyświetlacz LCD świeci po oczach i je niszczy... (pogarsza się zwrok)
    a nie każdy podświetlenie daje prawie na zero (jak ja) i jeszcze ściąga apkę do zażółcenia* monitora (jak ja)
    * zmiana temperatury barwowej z ciemnoniebieskiej na żółtą

    potusz eynk!
    A jakiej apki używasz?
  • czyliże to składak ale czy:
    - z własnym wzornictwem (design)?
    - a oprogramowanie (OS) to mało? (bo raczej nie z licencji)
  • romeck napisal(a):
    no nie, niebieskie nie jest szkodliwe ale jego nadmiar, przecież chodząc "na słońcu" jest się w spektrum światła słonecznego, którego kolor niebieski i fioletowy (bo o ten kraniec "tęczy" chodzi) jest częścią
    Proponuję podzielić się tymi rewelacjami z okulistą :)

  • Czy jest na forumnie ktokolwiek, kto by kupił taki telefon za 1kpln? Podejrzewam, że popyt będzie minimalny dążący do zera a w dzisiejszych czasach nie ma szans na produkcję i zbyt produktów użytku powszechnego, na które popyt jest minimalny dążący do zera. Po prostu para w gwizdek.
  • uhrr napisal(a):
    Co tu jest cudownego czy nowatorskiego

    no jak to ?
    meditation timer :)
  • romeck napisal(a):
    wyświetlacz LCD świeci po oczach i je niszczy... (pogarsza się zwrok)
    a nie każdy podświetlenie daje prawie na zero (jak ja) i jeszcze ściąga apkę do zażółcenia* monitora (jak ja)
    * zmiana temperatury barwowej z ciemnoniebieskiej na żółtą

    potusz eynk!
    Mam w telefonie funkcje "ochrona wzroku". Po jej włączeniu obraz jest żółtawo-mleczny. O to chodzi z ochroną oczu?
  • wyciąganie kasy
    w cenie 100 można mieć coś takiego... image

    bateria 1600 mAh .
  • edytowano September 2019
    xff napisal(a):
    romeck napisal(a):
    no nie, niebieskie nie jest szkodliwe ale jego nadmiar, przecież chodząc "na słońcu" jest się w spektrum światła słonecznego, którego kolor niebieski i fioletowy (bo o ten kraniec "tęczy" chodzi) jest częścią
    Proponuję podzielić się tymi rewelacjami z okulistą :)

    jeszcze raz:

    1. szkodliwy jest NADMIAR światła (dlatego nie wolno patrzeć prosto w słońce!) ale zbyt jasno lub przejście z ciemnego do baaaardzo jasnego pomieszczenie, też są szkodliwe

    oraz

    2. barwa niebieska jest częścią spektrum światła (czy słońca czy żarówki, czy innych świecideł), nie da się żyć z filtrem antyblue nonstop na oczach (niebieskich okularach), zresztą jakoś ludzkość nie oślepła przez te dziesiątki tysięcy lat swojej historii;
    natomiast nadmiar niebieskiego, którego teraz - w dobie wszędobylskich monitorów - doświadczamy juz jest niebezpieczny i światłoczułe komórki w naszych oczach nie nadążają z obroną przeciwutleniaczową

    Albowiem otóż dowiedziono, że komórka (światłoczuła) obumiera nie od samego światła niebieskiego, ale od "skisłego" retinolu, który pod wpywem niebieskich promieni zamienia się w toksyczną postać.

    aby (wogóle) widzieć, komórka światłoczuła musi mieć na bieżąco dostarczany retinol,
    ten sam retinol pod wpływem niebieskiego światła może przestać być retinolem, komórka światł. obumiera

    To co ją (na co dzień powszedni) ochronia? antyutleniacz alfa-tokoferol (pochodna witaminy E). Jednak wraz z wiekiem organizm coraz mniej/ trudniej wytwarza tego antyutleniacza, koło się zamyka, ślepniemy (zwyrodnienie plamki żółtej) ...


    Naukowcy zalecają nie korzystanie z monitorów, kiedy jest ciemno (1. + 2,).





  • marniok napisal(a):
    romeck napisal(a):
    wyświetlacz LCD świeci po oczach i je niszczy... (pogarsza się zwrok)
    a nie każdy podświetlenie daje prawie na zero (jak ja) i jeszcze ściąga apkę do zażółcenia* monitora (jak ja)
    * zmiana temperatury barwowej z ciemnoniebieskiej na żółtą

    potusz eynk!
    Mam w telefonie funkcje "ochrona wzroku". Po jej włączeniu obraz jest żółtawo-mleczny. O to chodzi z ochroną oczu?
    Tak
    +
    ściemnianie, by nie "waliło" po oczach " żarówą"

    Ale to dotyczy się KAŻDEGO monitora! (tablety, laptopy, komputerowe itp)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.