Skip to content

Wesoła piosenka dla Grzesia

13»

Komentarz

  • uhrr napisal(a):
    Co takiego sie stalo miedzy wyborami do PE a krajowymi, ze PiS wypadl w nich gorzej?
    Ciekawe ile wpływu na wynik miały personalia.
    Listy kandydatów Dobrej Zmiany do PE były na oko atrakcyjniejsze , niż te do miejscowego okrąglaka.
  • Kania o sytuacji Grzesia
    https://www.salon24.pl/u/dorotakania/996357,schetyna-zostanie-tusk-nie-wroci,2
    Kiedyś w podobnym tonie Kurka się wypisywał.
    Fakt, że potenjcalni rywale Schetyny to kumedyja.
    innych kupił, reszte postraszy, a zresztą poco?
  • edytowano October 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Lecz stary wilk przewodnik, co życie dobrze zna, z trzema na raz walczy psy i z trzech ran na raz krwawi.
    prassówka
    Super Express, wt. 26.10.2021
    wywiad z Grzegorzem na 2/3 strony

    Zrobię wszystko, żeby pomóc Tuskowi

    Eee, chcecie czytać wogóle? Czy 'klykbajtowy' tytuł starczy? ;)


  • romeck napisal(a):
    Czy 'klykbajtowy' tytuł starczy?
    Owo niedopowiedzenie strasznie mnie się podoba, pomóc Tuskowi w czym?

  • edytowano October 2021
    We tym:
    1. zbudowanie silnej PO (oś przyszłej zjednoczonej opozycji),
    2. zbudowanie skutecznej koalicji na wybory w 2023 (wygrana w Sejmie),
    3. wygrana wyborów na poziomie samorządowym (też w 2023), czyli odbicie sejmików przede wszystkim,
    4. pakt senacki.

    oraz
    Ja, doświadczenie moje
    i ludzi, którzy odbudowywali Platformę po 2015 r. - jest nie do przecenienia.. Zawsze będę służył doświadczeniem, zawsze będę się angażował, i wspierał Donalda Tuska.
  • E, to chyba żart, chyba nic więcej, to chyba tylko żart.
  • Ale nieśmieszny
  • Jak bum cyk cyk! A wywiad okraszony fotką wspólnym charataniem w gałę Donka i Grzesia (czyli w strojach kopaczy piłek).
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    E, to chyba...
    Wiara? ;) credo:
    Wierzę w jego intuicję.
    Wierzę, że potrafi wygrywać wybory.
    Wierzę,że potrafi zbudować zespół.
  • Chyba nie warto mu przeszkadzać w tej "pomocy"
  • janosik napisal(a):
    Chyba nie warto mu przeszkadzać w tej "pomocy"
    Chyba o tem wątek... ;)
  • A jakiego słowa używał jako przecinka?
  • romeck napisal(a):
    We tym:
    1. zbudowanie silnej PO (oś przyszłej zjednoczonej opozycji),
    2. zbudowanie skutecznej koalicji na wybory w 2023 (wygrana w Sejmie),
    3. wygrana wyborów na poziomie samorządowym (też w 2023), czyli odbicie sejmików przede wszystkim,
    4. pakt senacki.

    oraz
    Ja, doświadczenie moje
    i ludzi, którzy odbudowywali Platformę po 2015 r. - jest nie do przecenienia.. Zawsze będę służył doświadczeniem, zawsze będę się angażował, i wspierał Donalda Tuska.
    No to wydrukowali, a mnie się rozchodzi o realne zamiary ;)

  • los napisal(a):
    A jakiego słowa używał jako przecinka?
    W telewizorniach potrafi stosować oddech, jako przerywnik

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    A jakiego słowa używał jako przecinka?
    W telewizorniach potrafi stosować oddech, jako przerywnik

    Twardziel :-)
  • Naukowo to się nazywa glotalizacja.
  • edytowano October 2021
    los napisal(a):
    Naukowo to się nazywa glotalizacja.
    ?

    Spółgłoska glottalizowana – spółgłoska z dodatkową artykulacją krtaniową.

    W zależności od dźwięczności spółgłoski glottalizowane dzielą się na:
    spółgłoski ejektywne – bezdźwięczne, krtań pełni rolę tłoka wyrzucającego powietrze.
    spółgłoski iniektywne – dźwięczne, krtań zasysa powietrze.


    Szacuje się, że spółgłoski glottalizowane posiada 15-20% języków, m.in. języki afroazjatyckie (np. amharski), języki austronezyjskie, języki salisz, języki na-dene, języki kaukaskie. W językach indoeuropejskich spółgłoski glottalizowane są rzadkie; spółgłoski ejektywne istnieją w języku osetyńskim pod wpływem języków kaukaskich. Spółgłoski iniektywne spotykamy w języku sindhi.


    ---
    →wiem, pewnie o "mlaskanie podniebienne" chodzi (wiki z przykładem dźwiękowym)

    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/Palatoalveolar_click.ogg


    ---
    O! Zjawisko glottalizacji zachodzi w londyńskim dialekcie cockney, czyli do bezgłośnej wymowy głoski "t", zwłaszcza między samogłoskami...
    (W linku wideo 12 minut nativ cockneya)

    ;)

    Grzegorz Cockney Sindhi
  • romeck napisal(a):
    Zjawisko glottalizacji zachodzi w londyńskim dialekcie cockney, czyli do bezgłośnej wymowy głoski "t", zwłaszcza między samogłoskami...
    Teraz 't' glotalizują praktycznie wszyscy Anglicy. Na córkę mówi się do'a.

  • edytowano October 2021
    To podobnie jak w ebonicksie, czyli w amerykańsko-karaibskiej grypserze np. nigga, czy to przypadkowa zbieżność?
  • loslos
    edytowano October 2021
    R w wygłosie chyba to chyba już w żadnej wersji angielszczyzny nie występuje, trzeba by królowej posłuchać, czy ona może jeszcze. Anglicy pozbyli się też 'r' po samogłosce, na wyspie każdy powie haad, kiedy za stawem ciągle nawijają hard. No i rzadko wymawiają 'h' stąd słynny skecz four candles


  • edytowano October 2021
    Ja to zinterpretować? U nas gdyby ktoś mówił dokta, magista uznano by to za niechlujstwo i lekceważenie, choć na przykład za Odrą mówiono HajHitla...
  • loslos
    edytowano October 2021
    Po prostu - jest wiele angielskich dialektów. Podobnie jak niemieckich, włoskich i hiszpańskich. Po polsku mówi się albo szkolnie i telewizyjnie albo wieśniacko czyli obciachowo.
  • los napisal(a):
    Po prostu - jest wiele angielskich dialektów. Podobnie jak niemieckich, włoskich i hiszpańskich. Po polsku mówi się albo szkolnie i telewizyjnie albo wieśniacko czyli obciachowo.
    Albo po śląsku... Już nie jest obciachowo. Choć mało słyszę, bo same słówka to za mało, nawet gramatyki już niewiele. Lecz 'melodię' czasem usłyszę (dzisiaj jeden raz i to u jakiejś dwudziestolatki).
  • janosik napisal(a):
    Chyba nie warto mu przeszkadzać w tej "pomocy"
    → Chyba tak (wątek równoległy)!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.