Skip to content

Zamiast Łuku Triumfalnego

edytowano March 2015 w Forum ogólne
https://wpolityce.pl/polityka/488838-znamy-zwycieski-projekt-pomnika-bitwy-warszawskiej
Wystarczy poczytać komentarze pod artykułem.
Swojego nie dorzucę, bo nie będę się wyrażać.
«13

Komentarz

  • Zapytam bo się zupełnie nie znam.

    Jest gdzieś wizualizacja projektu który wygrał?
    Co przemawia ma korzyść Łuku Triumfalnego?
  • Tragedia!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • marniok napisal(a):
    Zapytam bo się zupełnie nie znam.

    Jest gdzieś wizualizacja projektu który wygrał?
    Co przemawia ma korzyść Łuku Triumfalnego?
    w linku.
    Betonowa pała
    No a łuk...
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Łuk_triumfalny
  • pomnik jak pomnik
    tyle że z symboliką krucho ...
  • W zalinkowanym artykule mamy same stare łuki tryumphalne, a bywają też nowoczesne, choćby w samym Paryżewie La Defence.
    image
    No, może i faktycznie łuk w Warszawie byłby lepszy, Ale ten projekt nie jest zły. Data pewnie będzie podświetlana.

  • O takie projekty jest zawsze awantura bo gusta się różnią. Ten nie jest obsceniczny, antynarodowy czy antychrześcijański, chyba więc jak dla mnie ok. Ważne aby był.
  • Noale za łukiem przemawia tradycja, po prostu.
  • Michał5 napisal(a):
    Noale za łukiem przemawia tradycja, po prostu.
    !

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano February 2020
    Wystarczyło odgapić:

    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Można koncerty robić jak tu

    Polecam szczególnie Mozarta w wykonaniu gruzińskiej pianistki Khatii Buniatishwili
    1:15:00
  • z fontannami podobnież ma być
    image
  • To wpływa na dobry klimat.

    Już w Perge mieli kanały i fontanny. To niedaleko Antalyi. Polecam
  • Dziwny byl ten konkurs,
    A sam projekt jt bardzo przeciętny
  • Łuk, nie-łuk, to akurat nie nasza rodzima tradycja upamiętniania zwycięstw.

    Ale ten projekt (przynajmniej to co widać) to jest coś na miarę naszych czasów. Nikogo nie uraża, nikogo nie dzieli, wyraża doskonale nic. Kawałek bezdusznej materii.
  • Nie znam się na rzeźbach i archi-tekturze, ale o lokalizacji wiem tyle że jest to na Osi Stanisławowskiej. Łuk mógł powodować dysonans odnośnie spozycjoniwania go na tej osi. Bo dziś główną osią Placu Na Rozdrożu jest jasna, długa prosta, szeroka jak morze trasa łazienkowska.

    Punktowy pomnik rozwiązuje ten problem.
  • Zima napisal(a):
    Nie znam się na rzeźbach i archi-tekturze, ale o lokalizacji wiem tyle że jest to na Osi Stanisławowskiej. Łuk mógł powodować dysonans odnośnie spozycjoniwania go na tej osi. Bo dziś główną osią Placu Na Rozdrożu jest jasna, długa prosta, szeroka jak morze trasa łazienkowska.

    Punktowy pomnik rozwiązuje ten problem.
    Edit: wiki zapodaje ze przed wojną stała tam już kolumna. Patrz zdjęcie z policjantem.
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plac_Na_Rozdrożu_w_Warszawie
  • Kto bedzie chciał sobie zrobić przy nim zdjęcie?
  • Gliński się zachwycał vauką zwycięską i twistem przeciw ruchowi zegara
  • image

    Skręcenie w stronę przeciwną do ruchu zegara symbolizuje walkę z przecinościami? Dążenie do celu mimo przeciwności wydawałoby się nie do pokonania? Oznacza sforułmowanie "iść pod prąd"?
  • Istinno mój drug!
    Odwróciliśmy bieg historja, zawróciliśmy ją
  • Skoro ma być punktowo - mogą równie dobrze yebnąć wielką agrafkę, jak u Pagaczewskiego.

    Przynajmniej byłoby wiadomo co to jest.
  • qizqiz
    edytowano February 2020
    Nic nie rozumiecie.

    Gliniński postawił pomnik SOBIE.



    Po prostu qtas, a do tego złamany.
  • Chyba skręcony.
  • Led Zeppelin lubi to
  • Skręcony i skręceni!! To jest to! Tacy właśnie są ci mentalni uwole, alekatolicy. Nawet aj w PiS czy z PiS to robią sceniczne oko do publiki i zatykają nos. Od czasu do czasu popisują się jakąś akcją mająca świadczyć o tym że jednak są estetami i należą do towarzystwa, ale przecież żyć z czegoś trzeba i ktoś musi.

    To trochę o Glińskim, a nie o skręcie patriotycznym na stulecie Bitwy Warszawskiej. Co do samego skrętu to rzeczywiście nieco modernistyczny. Tradycyjny łuk triumfalny chyba by bardziej pasował. Mnie najbardziej nie pasuje Plac na Rozdrożu. Dla mnie to jest dość obce, nieludzkie i bezduszne miejsce. Wygwizdów bez ludzi. Arterie jak za Stalina i brak przestrzeni dla pieszych. Przez takie miejsca się przejeżdża bez zatrzymywania. Przechodzi się tylko w stanie wyższej konieczności. Ciekawsze i milsze miejsca są poza nim - wokół.
  • Bo Plac na Rozdrożu to żaden plac. To wielopoziomowe skrzyżowanie kilkupasmowych arterii.

    Już samo dotarcie pod tę kolumnę będzie nie lada wyczynem.
  • Zima napisal(a):
    Bo Plac na Rozdrożu to żaden plac. To wielopoziomowe skrzyżowanie kilkupasmowych arterii.

    Już samo dotarcie pod tę kolumnę będzie nie lada wyczynem.
    A zgromadzenie tam ludzi w wielkiej liczbie?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.