Skip to content

Zagadka

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Co to za miejsce?
image
«13

Komentarz

  • Kazden Warszawiak wie.
    Zostawiam dla nie Warszawiakow.

    👣

    🐾
    🐾

  • Po wpisie kolegi powyżej zgaduję że to Warszawa.
  • nawet u nas w Afryce wiedzą, że to Warszawa
    przeczytali w prawym, dolnym rogu fotki :))
  • Podejrzewam, że placyk, który mija się w drodze do Maryensztadtu ;)
  • edytowano March 2020
    kulawy_greg napisal(a):
    Po wpisie kolegi powyżej zgaduję że to Warszawa.
    image
  • Kto tam syrenkę na środku postawił, tego bym kijem w te i nazad po moście Poniatowskiego ganiał.
  • Że Warszawka, podpisano. Że Stare Miasto, widać z rodzaju zabudowy. Że Rynek, wynika z układu architektonicznego. Że nie Nowego Miasta - bo tamten nie jest kwadratowy.
    Tylko gdzie do ... nędzy się podziały kramy, ogródki piwne, barierki i inne urozmaicenia zasłaniające tą piękną mozaikę z bruku? To jakaś makieta jest?
  • A ja mam inną zagadkę, z której strony było światło słoneczne, bo coś mi się zdaje, ze na środku rynku...
  • A ta sarenka na środku to nie ma jakowegoś podświetlenia wieczorową porą?
    Takoż budynki?
  • edytowano March 2020
    To jest jakieś wytłumaczenie, z jednym problemem. Oświetlenie nocne zabytków jest takie, żeby dobrze wyglądały z dolu, czyli idzie reflektor z gruntu na ścianę. No i wyżej. W takiej sytuacji dron robi pod światło.

    Tak czy inaczej, sam fakt, ze zdjęcie miałoby być zrobione w nocy, a wygląda jak w dzień świadczy o skali obróbki. Z ładnym efektem końcowym, przyznaję.
  • afropolak napisal(a):
    nawet u nas w Afryce wiedzą, że to Warszawa
    przeczytali w prawym, dolnym rogu fotki :))
    :-D No faktycznie, popisałam się jak detektyw Frank Drebin, ale foto mnie tak urzekło, że musiałam się podzielić radościo.
  • To na środku wygląda jak reflexy na smigle
  • krzychol66 napisal(a):
    Że Warszawka, podpisano. Że Stare Miasto, widać z rodzaju zabudowy. Że Rynek, wynika z układu architektonicznego. Że nie Nowego Miasta - bo tamten nie jest kwadratowy.
    Tylko gdzie do ... nędzy się podziały kramy, ogródki piwne, barierki i inne urozmaicenia zasłaniające tą piękną mozaikę z bruku? To jakaś makieta jest?
    Pewnikiem kwarantannę majo.
  • krzychol66 napisal(a):
    Że Warszawka, podpisano. Że Stare Miasto, widać z rodzaju zabudowy. Że Rynek, wynika z układu architektonicznego. Że nie Nowego Miasta - bo tamten nie jest kwadratowy.
    Tylko gdzie do ... nędzy się podziały kramy, ogródki piwne, barierki i inne urozmaicenia zasłaniające tą piękną mozaikę z bruku? To jakaś makieta jest?
    To jest fota zrobiona wczoraj wieczorem - z tego co przeczytalam.
  • a to nie jest jakaś fota złożona z kilkudziesieciu innych fot ?
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    To jest jakieś wytłumaczenie, z jednym problemem. Oświetlenie nocne zabytków jest takie, żeby dobrze wyglądały z dolu, czyli idzie reflektor z gruntu na ścianę. No i wyżej. W takiej sytuacji dron robi pod światło.

    Tak czy inaczej, sam fakt, ze zdjęcie miałoby być zrobione w nocy, a wygląda jak w dzień świadczy o skali obróbki. Z ładnym efektem końcowym, przyznaję.
    Pochmurne niebo (stąd rozproszone światło) + dłuższy czas naświetlania, choć niekoniecznie, wystarczy b. Jasne szkło + rozjaśnienie fotki wef foto szopie (stąd efekt winietowania) . Moim zdaniem pora wieczorowa lub poranna szarufka.
  • Żeby nie zakładać nowego wątku podbiłem stary wątek Mani (chyba nie masz nic przeciwko?).

    Czy macie pomysł co to może być i do czego służyć?
    Dla utrudnienia przerobiłem foto na szkic ołówkowy i mam nadzieje, że gugiel nie znajdzie. A jak znajdzie to trudno. Do czego to służy gugiel i tak Wam definitywnie nie odpowie.


    image

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano December 2020
    Gwintownica :)
    Mąż ma coś podobnego do odkręcania śrub.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano December 2020
    zaparzacz do herbaty z lisci lepiężnika japońskiego
  • Kalibrator
  • edytowano December 2020
    christoph napisal(a):
    Kalibrator
    Do pomiaru rozmiaru (zewnętrznej średnicy) rur? Pewnie tak.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • koronawirusometr

    służy do badania, która mutacja
  • AnnaE napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Kalibrator
    Do pomiaru rozmiaru (zewnętrznej średnicy) rur? Pewnie tak.
    i np kulek
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    To jest jakieś wytłumaczenie, z jednym problemem. Oświetlenie nocne zabytków jest takie, żeby dobrze wyglądały z dolu, czyli idzie reflektor z gruntu na ścianę. No i wyżej. W takiej sytuacji dron robi pod światło.

    Tak czy inaczej, sam fakt, ze zdjęcie miałoby być zrobione w nocy, a wygląda jak w dzień świadczy o skali obróbki. Z ładnym efektem końcowym, przyznaję.
    To zdjęcie zostało wykonane w środku dnia.
  • Czy to nie jest wypatroszony szczepionkowy wirus czasami?
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Czy to nie jest wypatroszony szczepionkowy wirus czasami?
    kocham Pana Panie Sułku!
  • sztuczna rafa?
  • Podpowiedź:
    Przedmiot ten pochodzi z Europy z drugiego lub trzeciego wieku AD. Jest małych rozmiarów - od 4 do 11 cm. Nie licząc obecnych imitacji jest ich tylko ok. 100 na świecie (przeważnie w muzeach).
    Odpowiedź jutro.

    👣

    🐾
    🐾

  • To ma coś wspólnego z wiązaniem/mocowaniem szarf, rzemieni, sznurków?

    Mam gdzieś w domu cuś w tym rodzaju, tylko płaskiego (z dwoma otworami) do wiązania pod szyją apaszki.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Podpowiedź:
    Przedmiot ten pochodzi z Europy z drugiego lub trzeciego wieku AD. Jest małych rozmiarów - od 4 do 11 cm. Nie licząc obecnych imitacji jest ich tylko ok. 100 na świecie (przeważnie w muzeach).
    Odpowiedź jutro.
    To do wątku oo prapollskich technologjach
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.