Skip to content

Kto mówi prawdę?

loslos
edytowano April 2020 w Smoleńsk 2010
Macierewicz:

Nie jest prawdą, że ta brzoza zniszczyła samolot. Gdyby w ogóle ten samolot uderzył w brzozę, to nie ma wątpliwości, że to skrzydło przecięłoby tę brzozę, a brzoza skrzydło. Jesteśmy w posiadaniu bardzo dokładnych, pieczołowitych badań, eksperymentów i symulacji jakie w tej sprawie zrobiono. Nie było pancernej brzozy.

Duda:

Nie można powiedzieć, co i dlaczego stało się w Smoleńsku. (...) Po 10 latach bardzo trudno jest cokolwiek na ten temat powiedzieć czy wręcz prorokować, czy sprawę uda się wyjaśnić czy nie. Jak ona wygląda, to każdy widzi.

Jeden kłamie.
«1

Komentarz

  • Może Macierewicz może, Duda — nie.
  • Zwracam też uwagę, że etyn cytacie z AM nie ma mowy o tym co się stało, tylko o tym co się nie stało.
  • Nauka logiki mówi nam, że informacja o tym, co się nie stało, jest też informacją o tym co się stało.
  • Niby tak, ale nie.
  • Tak na oko zdania nie są sprzeczne tak jak je zapisano . Może być,że M ma rację a D nie może o tym mówić.
  • Czy okuliści przyjmują podczas zarazy?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niby tak, ale nie.
    zaraza z tymi prawnikami!
  • Nie? Pomysł z tymi stoma prawnikami na dnie morza jest oczywisty.
  • Od strony formalnej: czy logika wielowartościowa to logika?
  • Samolot nie rozwalil się o brzozę. Serio z takiego twierdzenia da się logicznie wyprowadzić, czy został zle nakierowany, wybuchnięty, zestrzelony czy nawalil wysokościomierz?
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Od strony formalnej: czy logika wielowartościowa to logika?
    Tak
  • 1.
    to skrzydło przecięłoby tę brzozę, a brzoza skrzydło
    Powinno być 'nie brzoza skrzydło'.
    2. Nawet jeśli się uprzeć, że badania i eksperymenty usunęły tylko jedno z wielu możliwych zdarzeń, to kim są Ci, którzy fałszywą wersje tworzyli, suflowali, argumentowali, rozprzestrzeniali i popierali? Mam ich w swoim otoczeniu i rodzinie. Trudno to nawet napisać - zdrajcy | głupcy.
  • I dlaczego nie mają żadnych kontuzjowanych stawów?
  • los napisal(a):
    I dlaczego nie mają żadnych kontuzjowanych stawów?
    "Bo wybory"?

    Zawsze są jakieś.
  • loslos
    edytowano April 2020
    Pąprezidą napisal(a):
    Po 10 latach bardzo trudno jest cokolwiek na ten temat powiedzieć.
    Coś jednak powiedzieć można. Na przykład - wszyscy z pąprezidątem na czele jako pewne uznali, że Lech Kaczyński nie żyje.

  • Można bardzo dużo powiedzieć.
  • Nie sądzę, że któryś z nich kłamie.
    Każdy mówi o czym innym, a co jeszcze utrudnia zrozumienie - każdy mówi w innym języku.

    AM mówi wg mnie w języku polityki:
    "Wiemy, że autorzy raportu kłamali i być może możemy to udowodnić, jak będziemy chcieli. Czy możemy, to wy nie wiecie, ale lepiej nie rozstawajcie się z rolką papieru toaletowego."

    PAD mówi w języku dyplomacji:
    "Nie możemy wypowiedzieć wojny Rosji. W obecnej sytuacji nie mamy sojuszników, którzy by nas w niej poparli i nie za bardzo widać takich na horyzoncie. Mam nadzieję, że państwo to rozumieją."
  • Kolego, skąd ci się w umyśle wylęgła ta wojna z Rosją?
  • to rosyjska narracja dla nas - nie wiadomo i nigdy się nie dowiecie.
  • Nic się nie dowiecie, tak jakby prawda była niepodzielna: wszystko albo nic. Ale jeśli nic, to nie wiemy, czy Lech Kaczyński nie żyje, prawda?
  • Wojna z rosją jest wypowiedziana.
  • trep napisal(a):
    Wojna z rosją jest wypowiedziana.
    yyyy ? umkło mi
    bo że trwa, to wiem
    ale chwilowo to piłujemy im jakieś rury na dnie Bałtyku, ale do włac uśmiechamy się kwaśno ...
  • Kolego, pewnie umkły ci niektóre forumowe aforyzmy, więc przypomnę definicję pokoju: Pokój to jest taka faza działań wojennych, kiedy przed strzałem należy nałożyć na broń tłumik.
  • Dziękuję koledze. Faktycznie nie znałem.
    Znam natomiast Clausewitza: "Wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami",
    oraz wypowiedź mego nauczyciela historii, że Stalin twierdził, iż to polityka jest kontynuacją wojny.

    W obecnych czasach wojen się nie wypowiada. Jedzie się z misją stabilizacyjną, wysyła zielone ludziki, przecina rurę na dnie morza. Natomiast powiedzieć "wasz prezydent zabił naszego prezydenta" to już zupełnie inny kaliber.
  • afropolak napisal(a):
    Znam natomiast Clausewitza: "Wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami",
    oraz wypowiedź mego nauczyciela historii, że Stalin twierdził, iż to polityka jest kontynuacją wojny.

    W obecnych czasach wojen się nie wypowiada. Jedzie się z misją stabilizacyjną, wysyła zielone ludziki, przecina rurę na dnie morza. Natomiast powiedzieć "wasz prezydent zabił naszego prezydenta" to już zupełnie inny kaliber.
    Moim zdaniem sprawców należy szukać po stronie przeciwnej. Agata Christie.

  • hmmm... zabił mi Kolega ćwieka
  • afropolak napisal(a):
    trep napisal(a):
    Wojna z rosją jest wypowiedziana.
    yyyy ? umkło mi
    bo że trwa, to wiem
    ale chwilowo to piłujemy im jakieś rury na dnie Bałtyku, ale do włac uśmiechamy się kwaśno ...
    Podobnież Wielki Szatan im te rure przepiłował, zaszpuntował, aż zmiękła. A teraz grozi im groźnie paluszkiem: nu nu! Zaś oni mają taki problem, że nikt normalny nie chce tego dokończyć, bo to trzeba umić. A jak ktoś umi coś tak ważnego, to nie chce zadzierać z Wielkim Szatanem, po co mu.
  • Kuba_ napisal(a):
    Nawet jeśli się uprzeć, że badania i eksperymenty usunęły tylko jedno z wielu możliwych zdarzeń, to kim są Ci, którzy fałszywą wersje tworzyli, suflowali, argumentowali, rozprzestrzeniali i popierali? Mam ich w swoim otoczeniu i rodzinie. Trudno to nawet napisać - zdrajcy | głupcy.
    Kim oni są to sprawa drugorzędna. Dlaczego jeszcze chodzą na wolności - oto jest pytanie.
  • Duda łże jak bura,...
    aj, przepraszam wszystkie bure suki.

    Gdyby powiedział "przez 10 lat robiłem, co mogłem, żeby tej sprawy nie wyjaśnić", to bym się z nim zgodziła.
    Oczywiście nie tylko on.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Zwracam też uwagę, że etyn cytacie z AM nie ma mowy o tym co się stało, tylko o tym co się nie stało.
    Ale uwzględnia kolega referat wygłoszony na konferencji w Kazimierzu Dolnym w roku 2014?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.