Skip to content

I Grandi cantatori italiani

13»

Komentarz

  • Jasne, że nie mam. Gdyby Chopin żył, na pewno byłby fanem Ignazia :-D
  • edytowano November 2020
    A znacie hymn włoski? Ładny jest. Il Volo uświetnia - jak co roku- wyścig Formuły 1 na Autodromie Narodowym w Monza. " Italia wzywa - jesteśmy gotowi na śmierć"

  • edytowano December 2020
    Już wkrótce Boże Narodzenie i czas kolęd, przeto wnijdźmy w klimat.


    Pamiętacie małą dziewczynkę, która rzuciła na kolana jury Mam Talent w US? Dziś Jackie Evancho to już bardzo sławna panienka.


    FaWiJo - malutki śpiewak i Jose Feliciano :-)
  • edytowano January 2021
    Umknął mi jeden z największych włoskich evergreenów "Lontano dagli occhi" - autorstwa S. Endrigo.
  • Mania:
    Pamiętacie małą dziewczynkę, która rzuciła na kolana jury Mam Talent w US? Dziś Jackie Evancho to już bardzo sławna panienka.
    Nie pamiętam, bo to był 2010 rok! Znalazłem z tedy:




    Jakaś słowianka? Jej nazwisko czyta się "iwanko".
  • A dajcie spokój.
    Dziewczynka może i ma talent ale niestety cała rodzinka to zjeby.
    Jeszcze z dziesięć lat temu byli normalną w miarę katolicką rodziną ale od dobrobytu w dupach im się poprzewracało, tudzież sława jak woda sodowa do łbów im uderzyła i się zaczęło.
    Najsampierw starszy brat Jakub se wymyślił, że on to właściwie czuje się dziewczynką, założył sukienkę, wypchał se cycki i zaczął walczyć o prawa ludu QWERTY. Rodzinka oczywiście to zaakceptowała i popierała Jakuba w jego zboczeniu. Parę lat temu było głośno bo dewiant domagał się żeby w szkole mógł korzystać z damskiego kibla a derekcja na to się nie zgadzała.
    Później, jeszcze jako nastolatek, poddał się operacji. Była beka, bo Jackie miała jakiś koncert na wyjeździe a cała rodzinka zamiast z nią pojechała do szpitala wspierać zboczeńca. Lud anal-fabetu, degeneraci wszelkiej maści, lewactwo amerykańskie i media piały z zachwytu. A Jakubowi uciachali ciulka i tego dnia powstała Julka, hehe.
    Julka oczywiście dalej jest "aktywistką". "Walczy" o "prawa" itd, itp. "wspierana" przez postępową rodzinkę.
    Jackie i Julka mieszkają razem.
    Starzy się rozwiedli ale (chyba) dalej mieszkają pod jednym dachem. Mają jeszcze dwoje młodszych dzieci (a teraz to właściwie więcej, ale o tem za chwilę).
    Stary wziął se jakąś babę z dzieckiem, tak że przybyła im następna córka a matka żyje z jakimś chachmętem co też się przerobił z chłopa na babę, czyli oficjalnie są w związku lesbijskim.
    Na koniec, żeby był jeszcze większy pierdolnik to ostatnio przygarnęli jakiegoś typa, któren też jest "transgender" ale nie wiem dokładnie w które stronę, bo nie chce mi się babrać w szambie i sprawdzać. Osobnika owego rodzice wy*ebali z chaty a oni go przyjęli pod swój dach i pokochali. W ten sposób dorobili się następnego syna/córkę.

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano January 2021
    W ogóle to z większością ludzi wpychających swoje dzieci do talent-szołów, gdzie udają one dorosłych (np. dziewczynki wystylizowane na lampucery) jest coś nie tak. Najczęściej napędza ich egotyzm, lansiarstwo, ekshibicjonizm psychiczny i atencjuszostwo.
  • ale co dewiacje (płciowe i inne) mają do talentu i programów talent-schow?


    np. Justyna Steczkowska jest po talent-schow, jest mnóstwo nazwisk z normalnymi niedewacjami i normatywnymi binarnymi rodzinami!
  • edytowano January 2021
    Gianna Nannini

    i Jovanotti


    moje dawne fasci nacje

    i dla cierpliwych ;-)
  • @Mordechlaj; horror, horror...
  • romeck napisal(a):
    ale co dewiacje (płciowe i inne) mają do talentu i programów talent-schow?


    np. Justyna Steczkowska jest po talent-schow, jest mnóstwo nazwisk z normalnymi niedewacjami i normatywnymi binarnymi rodzinami!
    Mania napisal(a):
    @Mordechlaj; horror, horror...
    Romecku, pytałeś o Jackie Evancho to napisałem co wiem. Nie wiem czy to Słowianka ale może ma jakieś ukraińskie korzenie. Sam byłem zachwycony jej talentem 10 lat temu i może dlatego docierały do mnie te wszystkie szczegóły z jej życia i kariery. Ja nie mówię: nie promujmy, nie zachwycajmy się czy bojkotujmy. Napisałem po to, żebyśmy wiedzieli o kim rozmawiamy.


    Maniu, sorry

    👣

    🐾
    🐾

  • tak to trzeba by przestać słuchać z 97,5 % śpiewaków chyba...
  • Akurat w tym wypadku nie można winić Jackie za ten cały kołchoz.

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano March 2021
    Ignazio Boschetto przeżywa stratę przedwcześnie zmarłego Ojca, a pocieszeniem jest sukces jego piosenki do serialu Makari. Słowa, muzyka i aranżacja - Ignazio. Nagranie w jego studio w Modenie.

    A na tegorocznym festiwalu w Sanremo wystąpili jako goście z piosenką E. Morricone. To zapowiedź ich płyty, która będzie się składała z utworów E.Morricone. Za życia kompozytora, nagrywali wspólnie jego kompozycje.


    2011 rok - jeszcze nastolatki - z mistrzem Morricone
  • edytowano April 2021
    christoph napisal(a):
    I pr8ncipe z Libanu.
    Nie słuchać przed pójściem spać.
    Kraj 4 mln mieszkańców i ponad 1 lmn uchodźców







    image

  • Dzieki romecku
  • asyryjska wioska niedaleko Tbilisi, i taki gość
    https://misyjne.pl/kim-wlasciwie-jest-o-serafim-bit-haribi-wideo/


    coś mnie ciągnie w strony wschodnich chrześcijan, Asyryjczyków
    btw ksiązka Ziarno i Krew o tamtych terenach, przeciekawa
    https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/ziarno-i-krew
  • Sorry Maniu, ale pieknego spiewu jest tak mało, że wklejam nie tylko piękne ale i interesujące rzeczy w Twoim wątku.
    Adam Strug
    religijnie

    i erotycznie
    i taki
  • Nie wklejam, bo nie miejsce. Ale muszę (bo się uduszę;) przyznać, że nie nie jestem w stanie słuchać obecnie żadnych słodkich piosnek.
    Nawet ukochana muzyka klasyczna mnie drażni.
    Słucham Doorsów, Nirwany, Janis Joplin...
  • Ludzie! To miał być wątek włoski ;-)
  • notopsz, przepraszam, moje zadziwienie


    pono kobiety mdlały nawet przy takim dzwięku z gramofonu
  • edytowano June 2021
    Mania napisal(a):
    Ludzie! To miał być wątek włoski ;-)
    A właśnie, co z wątkiem Rozuma?
  • edytowano July 2021
    6 VI, w Arena di Verona, miał miejsce od dawna zapowiadany koncert w hołdzie Ennio Morricone. Nie wkleję całego, bo kilka utworów EM już tu wcześniej umieściłam. Wspaniała orkiestra Marcello Rota i chór, oraz tancerze i goście zaproszeni przez Michele Torpedine, menadżera il VOLO. Wszystkie utwory z koncertu znajdą się na płycie il VOLO.
    Chłopcy w świetnej formie, całość - miód dla uszu i oczu.



    Morricone tworzył też popowe kawałki


    Cudowny motyw przewodni z jednego z najlepszych filmów w dziejach


    z filmu Cinema Paradiso. MZ tylko ktoś wierzący w Boga mógł to skomponować.


    Wzruszający moment na finał; Piero ogłasza, że koncert był dedykowany dla Vito, niedawno zmarłego Taty Ignazia



    Prócz kompozycji EM znalazły się też 3 wybrane przez chłopców utwory innych kompozytorów. Ignazio wybrał "Listen" - przebój Byonce, a towarzyszyła mu 8-letnia saksofonistka. Spektakularne wykonanie.

  • edytowano July 2021
    Dziś po południu, w wieku 78 lat odeszła do lepszego świata królowa i ikona włoskiej telewizji Rafaella Carra.
    Była osobą głęboko wierzącą, nie ukrywała swego katolicyzmu. RIP +++

  • Przepraszam, ale dziecko, które wystapiło z Ignazio grając na saksofonie to nie Julia (jak usłyszałam), ale Julian - chłopczyk. Julian Iorio. Piszę o nim, bo nazywają go geniuszem, zjawiskiem. W wieku 8 m-cy zapamiętywał utwory Mozarta po jednym wysłuchaniu - śpiewając. Jest dzieckiem muzyków. Na razie jest piccolo Grande, za 10 lat będzie Grande.

  • Są lepsi niż na płycie, którą kupiłem
  • edytowano September 2021
    Notte della Taranta to podobno największy festiwal muzyki ludowej w Europie. Tańce i pieśni z południa Italii znane były już w XVI, XVII wieku, śpiewano je podczas pracy na roli, a tańczone tarantelle miały ponoć moc uzdrawiającą i egzorcyzmującą. Wraz z potem tancerzy wypływały z ciała trucizny od ukąszenia pająków tarantula, których pełno było na polach, a także wychodziły z ludzi złe duchy, złe emocje, nerwice itp.
    Na tegorocznych Nocach Taranty wystąpili Ignazio, Gianluca i Piero.

    Język tej pieśni wydał mi się dziwny, poszukałam więc i okazuje się, że jest to grecki, bo na południu mieszkali i pracowali kiedyś Grecy.

    Pizzica (taniec ukąszenia) - to odmiana taranty z innego regionu południa. Tu mamy próbkę tego transowego śpiewu i tańca.


    W tańcu Św. Vita da się wypocić trucizny :-)
  • edytowano September 2021

    Breakdance to dzisiejsza forma tańca św Wita
  • Gdyby przyznawano Oskary za video klipy, to ten wygrałby we wszystkich kategoriach. Doskonałość.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.