Skip to content

Zbrodniczość Ataturka

2»

Komentarz

  • Ignac,nie powtarzaj za ambasadorem Republiki Tureckiej w Polsce Jakubem Kumochem. On jest z UPR, im nie należy ufać.
  • los napisal(a):
    Ignac,nie powtarzaj za ambasadorem Republiki Tureckiej w Polsce Jakubem Kumochem. On jest z UPR, im nie należy ufać.
    Tego akurat nie powtarzam za Jego Ekscelencją, sam wygooglałem. Wygooglaj pan lepsze, hic Gallipoli, hic salta!
  • Nie tylko Ataturk był zbrodzieniem. I Młodoturcy i Turcy tradycyjni otomańsko-muzułmańscy nimi byli. A do towarzystwa jeszcze mieli, ciemiężonych przy innych okazjach, Kurdów, Czerkiesów i parę innych "dumnych" narodów.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Ignac,nie powtarzaj za ambasadorem Republiki Tureckiej w Polsce Jakubem Kumochem. On jest z UPR, im nie należy ufać.
    Tego akurat nie powtarzam za Jego Ekscelencją, sam wygooglałem. Wygooglaj pan lepsze, hic Gallipoli, hic salta!
    I w ten sposób stałeś się ofiara wojny nominalistycznej. Turecka bezpieka bardzo dba by w internacie było wiele stron o łaskawości Mustafy Kemala i mało stron o jego ofiarach.

    Powiedz mi Ignac - dlaczego znikła moja ulubiona stronka o masakrze nestorian? Przypadek? Oczywiście, celownik.
  • A teraz zapomnijmy na chwile o arytmetyce i spójrzmy na zjawisko holistycznie: facet morduje ludzi za noszenie kapelusza bez ronda. Obojętne ilu ukatrupił. Nazwiesz go inaczej niż psychopatycznym morderca?
  • Był tako co gnębił za noszenie bród...
  • Z nazwaniem Piotra I psychopatycznym morderca nikt nie ma problemu. Rosjanie są jednak bliżej Europy niż Turcy.
  • los napisal(a):
    Turecka bezpieka bardzo dba by w internacie było wiele stron o łaskawości Mustafy Kemala i mało stron o jego ofiarach..
    Jakoś słabo jej to wychodzi. Po wpisaniu "nestorian" "massacre" "Atatürk" wyskakuje trzy i pół tysiąca stronek. W tym nawet trochę na Wiki.

    Jest też sporo stron pod hasłem "asyryjski holokaust". Na przykład taka:

    https://www.atour.com/holocaust/

  • Swoją drogą niezła ironia losu była z tymi fezami. Otóż wprowadzone zostały one w Turcji w ramach... europeizacji, a przynajmniej dearabizacji, gdyż.jeden z sułtanów w XIX wieku zakazał turbanów jako przejawu wpływów arabskich, a zamiast tychże zalecono fezy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.