Skip to content

Skąd brać internet?

2»

Komentarz

  • AnnaE napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    No wkasnie... zasieg... ja mam do masztu 9km przez las!


    A jak cenowo to wyglada w porownaniu z oferta neostrady?
    Ja mam na działce w lesie darmowy z Aero2. Z tym, że tam od każdego operatora źle działa, więc nie warto inwestować.
    Aero w domu bardzo slabo chodzi, natomiast obok w lesie nawet ok.:)
    no i kapcia trzeba wpisywac co godzine. Odpada.
    Liczenie gbajtow rowniez odpada.
    Widze, ze nie ma tutaj na razie dobrej alternatywy dla kabla tel. i neostrady.
  • edytowano February 2021
    Ale numer! Dziś dopiero się dowiedziałam, że na moim zadupiu, już od listopada 2020, mamy światłowód, a p-t sprzedaży i obsługa - 3 km. ode mnie. :-D To przez tego covida i ograniczony kontakt z ludżmi...
    No i wygląda to tak: ekipa instaluje mi kabel od najbliższego słupa - za 100 zł.
    Są różne oferty. Ja wypróbuję tę za 59,99 zł, szybkość - 60 megabitów/sek. W każdej chwili mogę zamówić 120 Mbt lub więcej (10 zł drożej).
    Router za 199 zł lub na raty 10 zł/m-c rzez 2 lata.
    I tyle.
    No cuszsz, lepszej oferty nie znajdę.

    70 zł (przez 2 lata) internet + 19 zł komórka (od NJU) = 89 zł.
    Oszczędzam miesięcznie 60 zł. co najmniej, bo w Plusie różne numery mi wycinali. Rocznie oszczędzam 720 zł.

    Po dwóch latach będę płacić za to wszystko 10 zł mniej, bo spłaci się router.
  • Nu i gites.
  • Mania napisal(a):
    Ale numer! Dziś dopiero się dowiedziałam, że na moim zadupiu, już od listopada 2020, mamy światłowód, a p-t sprzedaży i obsługa - 3 km. ode mnie. :-D To przez tego covida i ograniczony kontakt z ludżmi...
    No i wygląda to tak: ekipa instaluje mi kabel od najbliższego słupa - za 100 zł.
    Są różne oferty. Ja wypróbuję tę za 59,99 zł, szybkość - 60 megabitów/sek. W każdej chwili mogę zamówić 120 Mbt lub więcej (10 zł drożej).
    Router za 199 zł lub na raty 10 zł/m-c rzez 2 lata.
    I tyle.
    No cuszsz, lepszej oferty nie znajdę.

    70 zł (przez 2 lata) internet + 19 zł komórka (od NJU) = 89 zł.
    Oszczędzam miesięcznie 60 zł. co najmniej, bo w Plusie różne numery mi wycinali. Rocznie oszczędzam 720 zł.

    Po dwóch latach będę płacić za to wszystko 10 zł mniej, bo spłaci się router.
    A mniej niż 60 megabitów nie ma? Taniej? Do szczęścia wystarcza uczciwe 10 megabitów nawet.
  • U mnie nie ma mniej.
  • Maniu, ale ci sie trafiło! Super.
  • sprawdzilam na https://capap.gugik.gov.pl
    u mnie status "w realzacji" ;)
  • uhrr napisal(a):
    Maniu, ale ci sie trafiło! Super.
    Ano, bardzo się cieszę, bo bez dobrego internetu nie ma życia dla człowieka poczciwego, zwłaszcza na wsi :-), a ja używam go na maxa.
  • koci.uep napisal(a):
    A czy z Upece ma ktos może doświadczenia? Dla grodu Kraka pytam.
    Jam miałem u nich kablówkie latami. Dzień gdy wreszcie się uwolniłem był wielkim szczęściem.

    Inna rzecz, że było to dobrych 10 lat temu, albo więcej nawet. Cała epoka.
  • koci.uep napisal(a):
    A czy z Upece ma ktos może doświadczenia? Dla grodu Kraka pytam.
    Miałem w Krakowie, byli kolejną firmą, która przejęła lokalnego dostawcę. Drogo (65 zł / mies.), ale sprawnie, w zasadzie bez awarii. Mama korzysta z tego do tej pory.
  • Zrezygnowaliśmy z usług UPC podczas walki o miejsce TvTrwam na multipleksie. Operator też nie chciał zamieścić Trwam w pakiecie podstawowym. Jak jest obecnie - nie wiem, bo "u nas ino raz".

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Miałem już raz Upece jakieś 10 lat temu i w końcu musiałem się z nimi pożegnać, ale teraz z przyczyn technicznych byłoby to dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie.
  • Mieszkam na wsi. Jedyna możliwość to internet radiowy, a od kilku miesięcy jest światłowód z Orange. Korzystam z radiowego. Wcześniej dostawcą były Multimedia i to była prawdziwa tragedia. Zmienił się dostawca i nie narzekam. Prędkość 40 mb, w razie problemów natychmiastowa reakcja. Była taka sytuacja, że nie mieliśmy prądu. Zadzwonił do mnie pan i pytał, co się dzieje, bo mu pokazało, ze nie mamy internetu. Ale to raczej firma lokalna, ICOMO.
  • Cyrylico, ty zdaje sie kolo Wroclawia mieszkasz?
  • Tak, okolice Wołowa.
  • Cyrylica napisal(a):
    Tak, okolice Wołowa.
    O! O maly wlos bylybysmy sąsiadkami. Kiedy szukalismy jakiegos miejsca na wsi, to o malo nie kupilismy domku w Orzeszkowie. Ale, ostatecznie, padlo na okolice Milicza.
  • To okolice Vigiego.
  • uhrr napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Tak, okolice Wołowa.
    O! O maly wlos bylybysmy sąsiadkami. Kiedy szukalismy jakiegos miejsca na wsi, to o malo nie kupilismy domku w Orzeszkowie. Ale, ostatecznie, padlo na okolice Milicza.
    :)
  • Przepraszam za off topic ale nie wiem jak inaczej się zapytać. Jak zamieszcza się zdjęcia w wątkach? nie widzę żadnej lupy czy czegoś do wyszukiwania w treści wątków, pewnie było już poruszane ale nie umiem się poruszać po forumie...
  • trzecia od prawej ikonka, kliknąć
  • Krzysztof_Olesiński napisal(a):
    Przepraszam za off topic ale nie wiem jak inaczej się zapytać. Jak zamieszcza się zdjęcia w wątkach? nie widzę żadnej lupy czy czegoś do wyszukiwania w treści wątków, pewnie było już poruszane ale nie umiem się poruszać po forumie...
    Zdjęcia z komputera nie wgrasz bezpośrednio na forum, ono już musi być na jakimś serwerze zamieszczone i wklejasz link. Z dysku wgyrwać polecam na postimages.org, wgrywasz i otrzymujesz na liście między innymi "bezpośredni odnośnik".
  • los napisal(a):
    trzecia od prawej ikonka, kliknąć
    dziękuję Profesorze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.