Skip to content

Stefan Michnik nie żyje

edytowano July 2021 w Forum ogólne
Amen

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

«1

Komentarz

  • I już nie przeprosi za brata.
  • Nie zdołaliśmy go osądzić za życia...
  • los napisal(a):
    I już nie przeprosi za brata.
    FIK
  • USA nie wydało go do końca.


    image
  • Znaczy rezydentura amerykańska w Szwecji trzymała nad nim parasol ochronny?
  • Powązki?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • MarianoX napisal(a):
    Znaczy rezydentura amerykańska w Szwecji trzymała nad nim parasol ochronny?
    Przecież napisane. Zmarł w Gettysburgu.
  • Już zmienili, ale nic nie ginie.

    image
  • Wikipedyja pisze tak:
    Zmarł 27 lipca 2021 w Göteborgu o czym 3 dni później poinformowała Gazeta Wyborcza na swojej stronie internetowej.
    O wiele plątanie się Gazowników we własne nogawki uważam za przednie, to jednak wydawało mi się, że są jakieś granice absurdu.
    Chociaż, wuj ich tam wie, kilka lat temu była lista podparcia czegośtam i wydrukowali nazwisko "Gouda Tencer". A więc wszystko jest możliwe.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wikipedyja pisze tak:
    Zmarł 27 lipca 2021 w Göteborgu o czym 3 dni później poinformowała Gazeta Wyborcza na swojej stronie internetowej.
    O wiele plątanie się Gazowników we własne nogawki uważam za przednie, to jednak wydawało mi się, że są jakieś granice absurdu.
    Chociaż, wuj ich tam wie, kilka lat temu była lista podparcia czegośtam i wydrukowali nazwisko "Gouda Tencer". A więc wszystko jest możliwe.
    W pewnych środowiskach "gouda" oznacza to samo co "kira", może to aluzja była?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Chociaż, wuj ich tam wie, kilka lat temu była lista podparcia czegośtam i wydrukowali nazwisko "Gouda Tencer". A więc wszystko jest możliwe.
    I w ten sposób Gołda Tencer się zeserała.

  • Przyjęto do wiadomości.
  • AnnaE napisal(a):
    Powązki?
    Na bank, jeśli wojna ma trwać. A ma.
  • Gdyby napisali, ze zmarł w Goteborgu - ktoś mógłby zrobić jakąś demonstrację, albo zbeszcześcić grób.
    A Gettysburg daleko, Polaków tam pewnie mniej, o ile wogóle są.
    Adaś jest cwaniutki ;-)
  • Dobry człowiek z tego Adasia, przynosi ludziom radość. Cały dzień będę się cieszyć z tego Gettysburga.
  • Tym samym "Adam pozdrów brata" nabiera nowego znaczenia.
  • MarianoX napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wikipedyja pisze tak:
    Zmarł 27 lipca 2021 w Göteborgu o czym 3 dni później poinformowała Gazeta Wyborcza na swojej stronie internetowej.
    O wiele plątanie się Gazowników we własne nogawki uważam za przednie, to jednak wydawało mi się, że są jakieś granice absurdu.
    Chociaż, wuj ich tam wie, kilka lat temu była lista podparcia czegośtam i wydrukowali nazwisko "Gouda Tencer". A więc wszystko jest możliwe.
    W pewnych środowiskach "gouda" oznacza to samo co "kira", może to aluzja była?

    Dafuq???

    Kira – imię żeńskie
    Kira – miasto w Ugandzie
    Kira – wieś w Palestynie
    Kira – wieś na Cyprze
    kira – tradycyjny strój kobiet w Bhutanie
    (1156) Kira – planetoida

    Zobacz też

    Kira-kira
  • A gouda z kolei to:

    Gouda, South Holland, a city in the Netherlands
    Gouda (pottery), style of pottery manufactured in Gouda
    Gouda cheese, type of cheese originally made in and around Gouda
    Gouda railway station
    Gouda, Western Cape, a small town in South Africa with a name of Khoisan origin
    Gōda, a Japanese surname
    Emperor Go-Uda (1265–1324), emperor of Japan
    Gouda rabbit, a breed of rabbit
  • edytowano July 2021
    W grypserze kira od "kirzyć" czyli nadużywać napojów wyskokowych. Spotkałem się z tym określeniem i to w środowiskach nie związanych z szeroko rozumianym wieziennictwem.
  • Sobie ser & kirę robicie z njusa! :)
  • MarianoX napisal(a):
    W grypserze kira od "kirzyć" czyli nadużywać napojów wyskokowych. Spotkałem się z tym określeniem i to w środowiskach nie związanych z szeroko rozumianym wieziennictwem.
    MarianoX napisal(a):
    W grypserze kira od "kirzyć" czyli nadużywać napojów wyskokowych. Spotkałem się z tym określeniem i to w środowiskach nie związanych z szeroko rozumianym wieziennictwem.
    Nasz były kolega Eden mówił "gołda" na "wódkę", a w powszechnym użyciu "kirzyć" to częściej chyba "ćpać", wąchać klej.
  • Taki oto kalambur ukułem po południu:

    Okazało się, że Stefan Michnik miał getysburski adres!
  • - Chciałem zamieścić nekrolog...

    - Ależ proszę Pana, nie ma takiego miasta Gøteborg - jest Getynga, Gettysburg...
  • 92 lata? Strasznie długo, choć w sumie co to jest wobec wieczności?
    Nekrolog jest kabotyński, nie szanujący majestatu śmierci, w zasadzie pogardliwy wobec zmarłego, kimkolwiek był. Ale tak to jest, jak się nie wierzy w Boga, ani Bogu.
  • MarianoX napisal(a):
    - Chciałem zamieścić nekrolog...

    - Ależ proszę Pana, nie ma takiego miasta Gøteborg - jest Getynga, Gettysburg...
    Skaranie z tą Gazetą Wyborczą! Kto tam jest redaktorem naczelnym?
  • los napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    - Chciałem zamieścić nekrolog...

    - Ależ proszę Pana, nie ma takiego miasta Gøteborg - jest Getynga, Gettysburg...
    Skaranie z tą Gazetą Wyborczą! Kto tam jest redaktorem naczelnym?
    To jest poziom niskoogarniętej korekty z początków tego tysiąclecia.

  • Prawdopodobnie chodzi o nazwę szpitala.
  • Przemko napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    W grypserze kira od "kirzyć" czyli nadużywać napojów wyskokowych. Spotkałem się z tym określeniem i to w środowiskach nie związanych z szeroko rozumianym wieziennictwem.
    MarianoX napisal(a):
    W grypserze kira od "kirzyć" czyli nadużywać napojów wyskokowych. Spotkałem się z tym określeniem i to w środowiskach nie związanych z szeroko rozumianym wieziennictwem.
    Nasz były kolega Eden mówił "gołda" na "wódkę", a w powszechnym użyciu "kirzyć" to częściej chyba "ćpać", wąchać klej.
    Drzewiey bycie nakiranym znaczyło tyle co dzisiej bycie nanitraszonym. :-B
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.