Skip to content

Stefan Michnik nie żyje

2»

Komentarz

  • MarianoX napisal(a):
    W grypserze kira od "kirzyć" czyli nadużywać napojów wyskokowych. Spotkałem się z tym określeniem i to w środowiskach nie związanych z szeroko rozumianym wieziennictwem.
    można kirać gołdę, odwrotnie trudniej
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wikipedyja pisze tak:
    Zmarł 27 lipca 2021 w Göteborgu o czym 3 dni później poinformowała Gazeta Wyborcza na swojej stronie internetowej.
    O wiele plątanie się Gazowników we własne nogawki uważam za przednie, to jednak wydawało mi się, że są jakieś granice absurdu.
    Chociaż, wuj ich tam wie, kilka lat temu była lista podparcia czegośtam i wydrukowali nazwisko "Gouda Tencer". A więc wszystko jest możliwe.
    W pewnych środowiskach "gouda" oznacza to samo co "kira", może to aluzja była?
    Dafuq???

    Kira – imię żeńskie
    Kira – miasto w Ugandzie
    Kira – wieś w Palestynie
    Kira – wieś na Cyprze
    kira – tradycyjny strój kobiet w Bhutanie
    (1156) Kira – planetoida

    Zobacz też

    Kira-kira

    ...kiedyś była jeszcze red. Kira Obornik - kto pamięta?
  • Chyba Kiara. (? Spotkałem się z takim imieniem osobiście.)
  • edytowano July 2021
    red. Kira Obornik i red. Marek Grzmot (jego wejściu na antenę zawsze towarzyszył grzmot), a także dr Zygmunt Stary, komentator, tak zapamiętałem, ale może pamięć nie ta
  • Córka Gałczyńskiego miała imię Kira.
    Jak można skrzywdzić dziecko takim imieniem!
  • edytowano July 2021
    Mania napisal(a):
    Córka Gałczyńskiego miała imię Kira.
    Jak można skrzywdzić dziecko takim imieniem!
    Kira (lub Cyra) to żeńska forma męskiego Cyrus (z gr. Kyrios : władca; mistrzyni,/dama) (po słowacku: Ćirka)
    Podobnie jak Ksenia, żeńska forma męskiego Szymon.

    Krzywdzić greką? ;)
    → Znalazłem świętą Kirę, pustelnicę z V wieku)
  • OTUA - lewacki stan umysłu

    Nie żyje Stefan Michnik, syn Hindy Michnik i Samuela Rosenbuscha, brat Adama Michnika. Działacz partii komunistycznych, współpracownik komunistycznych służb, sędzia, zbrodniarz stalinowski.

    Wielokrotnie skazywał na śmierć żołnierzy, patriotów. Jego ofiary to m.in.:
    - major Zefiryn Machalla
    - pułkownik Maksymilian Chojecki
    - major Andrzej Czaykowski, w którego egzekucji uczestniczył
    - major Jerzy Lewandowski
    - pułkownik Stanisław Wecki, wykładowca Akademii Sztabu Generalnego (13 lat więzienia, zmarł torturowany)
    - major Zenon Tarasiewicz
    - pułkownik Romuald Sidorski
    - podpułkownik Aleksander Kowalski
    - major Karol Sęk, artylerzysta, przedwojenny oficer, potem oficer Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (wyrok śmierci, stracony w 1952)
    - kapitan żeglugi wielkiej Edward Gubała

    W 1969 wyjechał do Szwecji.

    Zmarł nieosądzony.
  • Romuald Rzeszutek

    To, że morderca Michnik nie został skazany jest hańbą polskiego państwa... wystarczy jako przykład wymienić całą bezwzględność z jaką Izrael tropił i osądzał niemieckich zbrodniarzy!!!

    "– Jestem zadowolony, że sprawiedliwości może stać się zadość. W końcu człowiek, który spowodował śmierć naszych bohaterów, będzie osądzony i mam nadzieję skazany – tak na Europejski Nakaz Aresztowania wysłany za Stefanem Michnikiem zareagował kpt. Zbigniew Radłowski, żołnierz AK, powstaniec warszawski. Wie co mówi, bo to w jego domu ukrywał się po wojnie mjr Andrzej Rudolf Czaykowski, cichociemny skazany na śmierć przez sąd z Michnikiem w składzie. Stalinowski sędzia uczestniczył też w egzekucji majora." - źr. TVP Info

    "Sędzia" stefan michnik, który nie miał skończonych studiów prawniczych, karierę prawniczą zawdzięczał przynależności do organizacji komunistycznych. Ilu takich było - nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera???

    Niestety ziemska sprawiedliwość nie dopadła tego ludobójcy-zbrodniarza komunistycznego, mordercy który otrzymał 93 zarzuty popełnienia w 1952 i 1953 roku w Warszawie przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne i wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości, które polegały na wydaniu bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci, kar długoletniego więzienia oraz bezprawnych postanowień w przedmiocie stosowania tymczasowego aresztowania wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

    Przeklinam cię i tobie podobnych!
  • Nowe Średniowiecze

    Zmarł Stefan Michnik. Tak, zmarł nieosądzony. Ale wiecie co? Westchnijcie do Boga za jego duszę. Za dusze tych, którzy między innymi przez niego cierpieli, też się pomódlcie, jeśli znajdziecie moment.

    Już Bóg osądzi go najbardziej sprawiedliwie. Tego nie uniknie nikt i tam nie będzie mówienia, że coś się przedawniło.

    Memento mori. [bk]
  • edytowano July 2021
    Jakiś ponury sk*****l umiera, a po naszej stronie zawsze ktoś poczuwa się do wzdychania i wezwań do modlitwy. Dlaczego tych wezwań nigdy nie widać, kiedy taki ponury sk*****l jeszcze żyje, wszakże to tu i teraz waży się nasze zbawienie, więc kluczowe powinny być modlitwy o nawrócenie takiego osobnika. Urban padnie, też się zaczną wzdychania.

    Poza tym mógłbym wymieniać – i każdy inny mógłby – tysiąc za tysiącem nazwisk różnych postaci, których zbawienia nie można być pewnym, a za którymi można "westchnąć". Ba, co ja gadam, poza ludźmi, którzy promieniowali świętością, to niczyjego zbawienia nie można być pewnym, zbawienia bliskich też. Jakbym miał wzdychać jeszcze za ponurymi sk********i, to dnia by nie starczyło.

    Jeśli się nawrócił na koniec i wyraził żal doskonały, to spoko, niech czeka w kolejce, pokutując dalej, jak się nie nawrócił, to cóż. Bóg wyda wyrok sprawiedliwy, jak coś, to weźmie go od razu do nieba, nie wiem, po co ja mam tu jeszcze wzdychać.

    ---

    To tak w kontekście zacytowanych przez Romecka uberkatolików z NŚ, nie powyższych wpisów, ale też po latach obserwowania podobnych wątków.
  • edytowano July 2021
    Musiałby najpierw rządzić ktoś kto by chciał coś w tej sprawie robić.
    Mieć wywalone na wszystko i wydać rozkaz - "poślijcie tam naszych chłopaków i rozwalcie tego śmiecia, tylko niech dziad odrazu nie zdechnie, skatujcie go porządnie".

    Morawiecki opowiadał ckliwe bzdety jak to on był związany z rodziną Ks. Popiełuszki. Jedna z najważniejszych osób w Państwie i w sprawie śmierci Ks. Popiełuszki nie zrobił nic.

    Jedyny ruch w stronę komuszych ścierw wykonał rząd za Szydło - uciął ubekom emerytury

    Edit:
    Gdzie ma się wśród rządzących pojawić chęć wyjaśnienia sprawy kurestwa nieznanych ludzi sprzed lat. Jak nawet Smoleńsk zakopali.
  • Ja nadal nie jestem pewien, w której drużynie gra pan Mateusz.
  • Państwo polskie uczyniło wszystko, żeby postawić Stefana Michnika przed polskim wymiarem sprawiedliwości - powiedział PAP prok. Marcin Gołębiewicz naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.
    A ja zarydzykuję tezę, że państwo izraelskie w kwestii Eichmanna zrobiło więcej.
  • Ale w Izraelu jest wiele konkurujących frakcji, ale wszystkie patriotyczne
  • polmisiek napisal(a):
    Ale w Izraelu jest wiele konkurujących frakcji, ale wszystkie patriotyczne
    + 1

    Deficyt patriotyzmu to bodaj największy problem
  • edytowano July 2021
    polmisiek napisal(a):
    Ale w Izraelu jest wiele konkurujących frakcji, ale wszystkie patriotyczne
    Oni wszyscy wiedzą, że cały swiat ich nienawidzi. Nie wszyscy tutaj w Polsce to zrozumieli że mamy tak samo.
  • polmisiek napisal(a):
    Ale w Izraelu jest wiele konkurujących frakcji, ale wszystkie patriotyczne
    No nie wiem. Nie mam pewności co do Żydorusów.
  • image

    👣

    🐾
    🐾

  • Aaaa, jak już tu wejszłem to ...

    image
    image
    image

    bye, bye!

    👣

    🐾
    🐾

  • " Wiele wycierpiał".
    A to paskudni Szwedzi. Torturowali biedaka, wyrywali mu paznokcie, stawiali nago w lodowatej celi i polewali wodą, kazali żreć własne odchody. A mógł żyć sobie wygodnie i żywić się emeryturą wypłacaną przez Polskę.
    Jego brat A. zapomniał dopisać, że krwawego Stefana zabił polski antysemityzm. Ale wszystko przed nami...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.