Skip to content

Wiedza (inspirowane covidem i nie tylko)

2»

Komentarz

  • edytowano July 2023

    (Przeklejam wpisy bokotematy →w wątku 'Psychiatryk', bo bardziej chyba o wiedzy niż kowidzie.)

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):
    Przepraszam że przeklejam gnojówkę, ale - to naprawdę jest TEN Masny?

    A niby gdzie niesłusznie napisał?

    Kiedy opadł już pył bitewny można sobie po robociarsku powiedzieć, że chiński wirus zawiódł oczekiwania i że najsensowniej podeszła do problemu Szwecja.

    U nas po paru tygodniach paniki też można było odpuścić. Od wirusa owszem zmarło parę osób, ale znacznie więcej w wyniku histerii w służbie zdrowia.

    •••

    @Przemko powiedział(a):
    Przewidywanie przyszłości jest dość trudne przyzna kolega.

    W Rosji wyparowało wtedy z milion emerytów, ale to pewnie bez związku. (...)

    •••

    @los powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Od wirusa owszem zmarło parę osób, ale znacznie więcej w wyniku histerii w służbie zdrowia.

    No to pełen sukces, zostały zastosowane adekwatne środki.

    Ech, ci humaniści, zero umiejętności analiz wariantowych.

    •••

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Przewidywanie przyszłości jest dość trudne przyzna kolega.

    Przyznam.
    A i przyznam też, że w pierwszych tygodniach też byłem zdrowo posrany, czego dałem wyraz na piśmie na tut. Forumku.
    Tem niemniej, im dłużej to trwało, tym mniej było powodów do hersterii i więcej miejsca na korektę kursu na bardziej szfecki. (...)

    •••

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Od wirusa owszem zmarło parę osób, ale znacznie więcej w wyniku histerii w służbie zdrowia.

    No to pełen sukces, zostały zastosowane adekwatne środki.

    Ech, ci humaniści, zero umiejętności analiz wariantowych.

    Nie wiem, czy taki serio serio pełen ten nasz suckcess, skoro mieliśmy bez kozery najwięcej zgonów na głowę.
    Z trzeciej strony, może i słusznie że chorowici odciążyli NFZ i pulę genetyczną; kimże jestem żeby oceniać?

    •••

    @los powiedział(a):
    Jesteś człowiekiem (→Szturmowiec) ponadprzeciętnie inteligentnym i wykształconym, więc nie powinieneś myśleć jak interentowy mundrala bez śladu wiedzy o świecie i metodologii. Powinieneś wiedzieć, że zastosowano sposób walki z zarazą przećwiczony od kilku tysięcy lat, chętnie o tym pisze np. niejaki Nassim Taleb, który lubi przypominać obyczaje w starożytnej Grecji, Rzymie i w Bizancjum.

    Powinieneś też wiedzieć, że kryterium jakości walki z zarazą jest właśnie takie: jeśli ofiar działań sanitarnych jest nieco więcej niż ofiar samej zarazy, to zastosowano środki optymalne. Zamurowani w zarażonym domu raczej nie mieli powodów do radości, prawda? A bywało, że zamurowywano całe dzielnice miast albo nawet same miasta.

    •••

    @Przemko powiedział(a):
    Oraz że analogia to słabe narzędzie poznawcze. Czym się Szwecja różni od Polski też było omawiane. I były omawiane szwedzkie statsy z których jasno wynikało że po prostu zrestrukturyzowali sobie ZUS kowidem.

  • E?

    Trochę mnie tylko dupnęło jak obaczyłem tabelkę, z której wynikało, że w liczbie zgonów mieliśmy medalowe miejsce.

  • @romeck powiedział(a):
    (Przeklejam wpisy bokotematy [→w wątku 'Psychi

    O jakżesz mnie wkurza te przeklejanie wpisów, segregowanie, przenoszenie z wątku do wątku, linkowanie gdzie to było, linkowanie gdzie jest, zmienianie cytatów a tera nawet tytułów - to nawet ja nie.

    @romeck Let it be, plis!

    👣

    🐾
    🐾

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.