Skip to content

Stanie nad Ugrą

loslos
edytowano February 2022 w Forum ogólne
Chyba się zakończyło? Ordyńcy wracają do Saraju. Ciekawe666 co zrobi dalej Putin. Dla nas zachodniaków zdarzenie ma moc ocalenia kamienicy w Leżajsku ale dla Moskali symbolika zdarzenia jest inna i raczej mocna.
«1

Komentarz

  • Ciekawe jak wszelkiej maści onuce skomentują skulony ogon rasPutina?
  • To akurat proste, proszę państwa, nic się nie stało, kutafon zawsze miłował pokój i miłuje dalej. Ciekawsze jak kutafon skomentuje rzecz starszyźnie plemiennej?
  • edytowano February 2022
    Katechon musiał wykonać chwilowy, taktyczny odwrót pod naciskiem probanderowskiej i globalistycznej żydomasońskiej finansjery, której pachołkiem jest Kaczyński w odróżnieniu od prawdziwego męża stanu Wiktora Orbana.

  • Jak wcześniej przewidywałem taki scenariusz (że to ściema - prężenie muskułów celem uzyskania korzyści i dalszej destabilizacji Ukrainy, pisałem o tym), tak jeszcze bym się nie cieszył. Nie że się spodziewam czegoś niedobrego teraz - ale chyba jeszcze nie czas by odetchnąć z ulgą.

    Najważniejsze by ta lekcja czegoś nas nauczyła. Mam obawy że Zachód zaraz o tym kryzysie zapomni i dalej będzie "business as usual".
  • W stulecie powstania CCCP, to bardzo ciekawy motyw.
  • Za bardzo wszyscy się patrzyli w stronę Ukrainy, a USA taką panikę siało jakby wszystkich chcieli obudzić. W takich okolicznach Smeagol nie miał wyjścia, musiał skulić ogon. Przelicytował.
  • janosik napisal(a):
    Za bardzo wszyscy się patrzyli w stronę Ukrainy, a USA taką panikę siało jakby wszystkich chcieli obudzić. W takich okolicznach Smeagol nie miał wyjścia, musiał skulić ogon. Przelicytował.
    Czy zrobi teraz jakąś mniejszą, zwycięską wojenkę?
  • To tylko fakty, z nimi sobie bez trudu poradzą. Ale jak sobie poradzą z czymś naprawdę poważnym - symboliką odwrotu znad Ugry?
  • obawiam się, że Zachód pomyli proces ze zdarzeniem.
    gwarancją stałości i kierunku procesu jest Ławrow,
    kurze Pause, jak mawiają we Wiedniu
  • Zachodu w sprawie nie ma i nie zdaje sobie sprawy z doniosłości wydarzenia. My też nie, co dowodzi, że jesteśmy Zachodem.
  • edytowano February 2022
    A kto jest w sprawie? Chodzi o to, że to moskiewska sprawa tożsamościowo-symboliczna?
  • los napisal(a):
    Zachodu w sprawie nie ma i nie zdaje sobie sprawy z doniosłości wydarzenia. My też nie, co dowodzi, że jesteśmy Zachodem.
    W tym kontekście niestety jesteśmy. En masse, są oczywiście jednostki albo małe grupy, które rozumieją co i jak. Niestety znaczna większość nas traktuje ruskich jak normalnych ludzi.
  • Posiadając hybrydowych przyjaciół (piękne określenie Niemiec z ostatniego Do Rzeczy) trudno jest coś uważać.
  • janosik napisal(a):
    Za bardzo wszyscy się patrzyli w stronę Ukrainy, a USA taką panikę siało jakby wszystkich chcieli obudzić. W takich okolicznach Smeagol nie miał wyjścia, musiał skulić ogon. Przelicytował.
    Przelicytował już wcześniej, w momencie kiedy wspomniał o Szwecji i Turcji, Szwedzi nie dadzą siebie tak traktować.
  • MarianoX napisal(a):
    A kto jest w sprawie? Chodzi o to, że to moskiewska sprawa tożsamościowo-symboliczna?
    A jak czas pokazał - symbolika jest bardzo ważna dla Mongołów dawnych i obecnych.
  • los napisal(a):
    To tylko fakty, z nimi sobie bez trudu poradzą. Ale jak sobie poradzą z czymś naprawdę poważnym - symboliką odwrotu znad Ugry?
    No, tak!

    • Fakty: To tylko fakty.
    • Symbole: Coś naprawdę poważnego.
  • edytowano February 2022
    Dumałem ostatnio nad uchwałą Dumy, żeby przyłączyć ŁRL i DRL do ZSRR.

    I se myślę, że to dla Putina będzie najpiękniejszy symbolos -- ratujmy braci zagrożonych przez żydobanderiwciw!

    A to że w sferze faktów straci dźwignię na Ukrainę i będzie musiał dopłacać kolejne milijardy, żeby odgruzować Stalino, to mało ważne. Zresztą, jeden mój wujek wiadrem wybierał wodę z kopalni w Stalino, toji, Putin i teraz kogoś znajdzie do tego zaszczytu.
  • I znów okazuje się, że to Kazimierz Jagiellączyk był winien rozwojowi moskiewskiej zarazy, coś chyba jak Piłsudski.
  • Miał wojnę popią.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dumałem ostatnio nad uchwałą Dumy, żeby przyłączyć ŁRL i DRL do ZSRR.

    I se myślę, że to dla Putina będzie najpiękniejszy symbolos -- ratujmy braci zagrożonych przez żydobanderiwciw!
    To byłaby katastrofa - wypadają z Ukrainy wszystkie Małorusy, które mają ciepłe uczucia do Matuszki.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A to że w sferze faktów straci dźwignię na Ukrainę
    A jak te granice owego 'przyłączenia' mają wyglądać i kto je będzie rysował?
    Bo to jest clou.

  • no właśnie, wujka Józefa wielkiego rysowniczego granic już nie ma
  • Natomiast Białoruś wygląda na całkowicie przyłączoną, więc jakiś sukces jest.
  • Cała ta wyprawa najeźdźców na Ukrainę ma jeszcze jeden ciekawy6 aspekt: rola i postawa Niemców we wzmacnianiu Putina.
    Noji mam pytanie: czy w nagrodę za odstąpienie od wojny z Ukrainą Zachód pozwoli Putinowi na ten rurociąg?
  • Mania napisal(a):
    Cała ta wyprawa najeźdźców na Ukrainę ma jeszcze jeden ciekawy6 aspekt: rola i postawa Niemców we wzmacnianiu Putina.
    Noji mam pytanie: czy w nagrodę za odstąpienie od wojny z Ukrainą Zachód pozwoli Putinowi na ten rurociąg?
    Oczywiście.
  • To by znaczyło że swój cel osiągnął?
  • Chyba miał inny.
  • edytowano February 2022
    Sama mobilizacja wojsk to grube miliony dolarów i ciężki wysiłek logistyczny żeby to osiągnąć. Nie robiłby tego dla samego postraszenia.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dumałem ostatnio nad uchwałą Dumy, żeby przyłączyć ŁRL i DRL do ZSRR.

    I se myślę, że to dla Putina będzie najpiękniejszy symbolos -- ratujmy braci zagrożonych przez żydobanderiwciw!
    To byłaby katastrofa - wypadają z Ukrainy wszystkie Małorusy, które mają ciepłe uczucia do Matuszki.

    Przecież już dawno wypadły.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.