Skip to content

Stanie nad Ugrą

2»

Komentarz

  • los napisal(a):
    Chyba miał inny.
    Zawsze musi być w zanadrzu jakiś cel B, który można w razie czego ogłosic jako sukces :D
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dumałem ostatnio nad uchwałą Dumy, żeby przyłączyć ŁRL i DRL do ZSRR.

    I se myślę, że to dla Putina będzie najpiękniejszy symbolos -- ratujmy braci zagrożonych przez żydobanderiwciw!
    To byłaby katastrofa - wypadają z Ukrainy wszystkie Małorusy, które mają ciepłe uczucia do Matuszki.

    Przecież już dawno wypadły.

    Formalnie nadal są obywatelami Ukrainy.
  • I do zgonu będą, chyba że złożą u starosty podanie o zwolnienie z obywatelstwa.
  • Pozorny wycof to zdaje się stary trik hord mongolskich?
  • MarianoX napisal(a):
    Pozorny wycof to zdaje się stary trik hord mongolskich?
    Toż pisałem by się za wcześnie nie cieszyć.
    peterman napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Cała ta wyprawa najeźdźców na Ukrainę ma jeszcze jeden ciekawy6 aspekt: rola i postawa Niemców we wzmacnianiu Putina.
    Noji mam pytanie: czy w nagrodę za odstąpienie od wojny z Ukrainą Zachód pozwoli Putinowi na ten rurociąg?
    Oczywiście.
    Brzost napisal(a):
    To by znaczyło że swój cel osiągnął?
    W zasadzie tak - będzie wiedział że następnym razem też trzeba odpalić jakiegoś straszaka.
    Cel główny czy poboczne - coś się zawsze osiągnie.
  • Ale gdyby NS2 nie poszedł - czyżby to nie był piękny sygnał dla ruskich, że się wymachiwać szabelką nie opłaca?
    No i skutkiem owej ruchawki rozpoczynamy proces wstąpienia Ukrainy do NATO.
    A do tego jeszcze UE z Rosją ewentualne zakupy gazu negocjuje jako całość, a nie poszczególne kraje osobno, i oczywiście w zanadrzu ma alternatywę jakby co. Z której chętnie będzie korzystać w razie gdyby ruskim się zanadto nudziło i postanowili się trochę rozerwać.

    Ech.. marzenia, te duże i te maleńkie.
    Każdemu ułożą się w piosenkę.

  • Putin stawia żądania wycofania wojsk NATO z Europy Śr. Wsch.
    (Bo jak nie to najedzie na Ukrainę.)
  • Jedyne co niepokoi, to gromadzenie zapasów krwi oraz budowa tego mostu, reszta to didaskalia, a szpitale polowe musieli postawić, bo inaczej ujawniłaby się skala zachorowalności żołnierzy.
  • edytowano February 2022
    Francja właśnie ogłosiła, że wycofuje sie z....Mali. Przypadkiem niedawno zaczela koncertować tam znana i lubiana Grupa Wagnera....

    Do czego to doszło - żeby Francja pozwala Kacapom na panoszenie się na własnych terenach kolonialnych?!
  • Biała flaga wywieszona przez Francje? Nowe nie znałem :)
  • MarianoX napisal(a):
    Francja właśnie ogłosiła, że wycofuje sie z....Mali. Przypadkiem niedawno zaczela koncertować tam znana i lubiana Grupa Wagnera....

    Do czego to doszło - żeby Francja pozwala Kacapom na panoszenie się na własnych terenach kolonialnych?!
    Badania opinii publicznej wskazują, że Makaron znowu wygra, z każdym z najpoważniejszych kontrkandydatów. Sondaże srondaże, ale skoro tak - smacznego, Żabojady.
  • Co ciekawe to nie Zemour jest najbliżej Makrona, ale Le Pen.
  • edytowano February 2022
    janosik napisal(a):
    Biała flaga wywieszona przez Francje? Nowe nie znałem :)
    Za to Rosja działa tam aktywnie, wspiera przewroty w kolejnych państwach. W Burkina Faso był przewrót, dzień po w stolicy ludność powiewała rosyjskimi flagami.

    https://defence24.pl/geopolityka/ekspansja-rosji-w-afryce-zagrozenie-migracyjno-dzihadystyczne-dla-europy

    Polecam się uwadze kanał "Zewschodu", są na YouTube i na Fejsie
    https://www.facebook.com/ZEWschoduYT
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.