Skip to content

Po co oni prochy psują?

2»

Komentarz

  • edytowano March 2022
    los napisal(a):
    Nagle sobie uświadomiłem, że Putin nie zwariował i zrobił jedyne rozsądne.
    Podstawowy błąd popełnił w 2014: potarmosił przeciwnika ale nie zabił. Gdyby wtedy zrobił inwazję, to by wygrał. Gdyby militarnie nic nie zrobił w 2014 tylko zainwestował w korupcję na Ukrainie, też byłoby dla niego lepiej.
  • loslos
    edytowano March 2022
    I zawsze wyłazi zasada Kwinto: Trzeba było uważać.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    W marcu dowiedział się, że nie zajmie jej także zbrojnie. Pozostaje mu ją zniszczyć.
    Tyle, że w zachodnich bankach leży jego 400mld$ i nie jest wykluczone, że będzie musiał z tego pokryć straty.

  • los napisal(a):
    Nagle sobie uświadomiłem, że Putin nie zwariował i zrobił jedyne rozsądne. Zrobił to w desperacji, wszystko mu się posypało, więc jest w jeszcze większej desperacji, ale rozumu nie stracił. Popaczcie sobie na mapę

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    Przecież Ukraina to mientkie podbrzusze Rosji. Z Sum do Moskwy jedzie się kilka godzin. Moskale muszą szybko zmienić doktrynę wojenną, dotąd zakładali, że atak będzie z Zachodu, teraz Południe jest bardziej niebezpieczne.

    Nie wyłapałem tego u pana Kamila ale nie wszystko jeszcze przeczytałem, a Chehelmut wyłapał, o ten akapit:

    "Rosyjska inwazja ma za przyczynę jeszcze jeden, niesłychanie istotny fakt a kompletnie niemal pomijany w debacie publicznej. Przyznam sam nie zwróciłbym nań uwagę, gdyby nie Galejew - mowa o przenoszeniu na Południe ośrodka władzy w Rosji, w kierunku właśnie basenu Morza Czarnego i Powołża, które stają się w ostatnich latach centrum gospodarczym kraju."

    http://stanczyk1.blogspot.com/2022/03/grzegorz-braun-agent-czy-pozyteczny.html
  • Nie wiem, kim jest ten pan, ale widzę że w kwestii Rumunii "gada losem" :-)
  • "Ciepłe gniazdko nad Morzem Czarnym" Chehelmut™
  • los napisal(a):
    A co więcej - psują prochy, które są im bardzo potrzebne. Bomb nowej generacji już się pozbyli, teraz zrzucają zabytki i strzelają Katiuszami sprzed 50 lat. Jeszcze miesiąc i Rosja będzie bezbronna, każdy będzie mógł ją zająć. Tylko kto zechce?
    o!
  • ...Rosjanie działają zgodnie ze swoją naturą, right?
  • los napisal(a):
    Te groźby to straszenie babci kożuchem. A ma Ukraina jakieś wojska uderzeniowe, które byłyby w stanie odbić Chersoń i Mariupol przy okazji unikając okrążenia?
    Wychodzi że ma, tylko brakuje osłony z powietrza aby to się udało.
    los napisal(a):
    Czy ukraiński potencjał militarny zasadza się na kilku Piorunach i Javelinach? Bo Bayraktary to chyba wszystkie zostały wystrzelane. Zna ktoś jakieś statystyki?
    Ukraina miała sporo czołgów i artylerii,, śmiertelność pośród generałów pokazuje, że specjalsów też ma niezłych.
    Starty Ukrainy kryją mgły wojny, a drony to im Turcja na 'podmianę' przyśle z dużym rabatem aby dalej pokazywali, że cele niszczą, a strat nie ponoszą ;)

  • Taka mnie najszła rerluksja, że z powodu niecierpliwości mużyka stojącego na czele marksizmu wojskowego marksizm-pedalizm, który opanował Brukselę znalazł się w odwrocie, pytanie tylko czasowym czy trwałym?
  • "A masz ty wstrętny wrogu!" ;-)
  • Brzost napisal(a):
    "A masz ty wstrętny wrogu!" ;-)
    :D mało kto to pamięta.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Taka mnie najszła rerluksja, że z powodu niecierpliwości mużyka stojącego na czele marksizmu wojskowego marksizm-pedalizm, który opanował Brukselę znalazł się w odwrocie, pytanie tylko czasowym czy trwałym?
    Apropos: powiadacie, brukselski fedalizm vs. ostoja konserwatyzmu?
    According to an international gay guide Spartacus, you can either pick up a soldier in Moscow city center or visit a nearby military base and choose the one you like for 100-500 usd. That's how officers & деды are hustling


    Ciekawe co tam głębiej? Kariera oficerska za buziaki w pępuszek od Boby?
  • Boba woli malych chłopców.
  • Brzost napisal(a):
    "A masz ty wstrętny wrogu!"

    mało kto to pamięta.
    Ratujcie kmotrowie bo mnie teraz będzie męczyć...! Skąd to jest??? Wiem że znam a nie wiem skąd. :)
  • loslos
    edytowano March 2022
    Kolega kuchmistrz
  • Przemko napisal(a):
    Boba woli malych chłopców.
    Właśnie dziwne, że dotąd mu tego nie wyciągnęli.
    Ale to może jakaś międzynarodowa omerta.
  • edytowano March 2022
    los napisal(a):
    Kolega kuchmistrz
    Młode pokolenie może nie znać postaci ;-) Zwłaszcza że jej twórca kajał się na starość za "błędy przeszłości" i nie przypominał "Dyrekcji cyrku w budowie".
  • natenczas napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Boba woli malych chłopców.
    Właśnie dziwne, że dotąd mu tego nie wyciągnęli.
    Ale to może jakaś międzynarodowa omerta.
    Tak, temat zniknął wraz ze śmiercią Litwinienki.
  • Brzost napisal(a):
    los napisal(a):
    Kolega kuchmistrz
    Młode pokolenie może nie znać postaci ;-) Zwłaszcza że jej twórca kajał się na starość za "błędy przeszłości" i nie przypominał "Dyrekcji cyrku w budowie".
    Żebym się chociaż domyślał o czym gadacie...
  • Albo tu:

    Kolega Kuchmistrz od ok. 53 minuty.
  • Berek napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    "A masz ty wstrętny wrogu!"

    mało kto to pamięta.
    Ratujcie kmotrowie bo mnie teraz będzie męczyć...! Skąd to jest??? Wiem że znam a nie wiem skąd. :)
    Była to też puenta dowcipu, co krzyczy waginonsceptyk rzucając granatem.

  • Tak jest, to właśnie miałem na myśli :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.