Skip to content

muzyka przed zaśnięciem

2»

Komentarz

  • Skoro jednak naprawdę przed zaśnięciem - polecam kanał siberian ambience (niestety ruski). Nowe rzeczy wrzucane są hurtowo spazmami co kilka miesięcy, ale wspaniałości jest co niemiara.

  • Brzost napisal(a):
    Ach, Parfita :-) No oczywiście! Dzięki za przypomnienie muzyki dzieciństwa.
    Pamiętam jak przekręcaliśmy w szkole teksty.
    "Pytasz mnie co ci dam?
    Dam ci w mordę jesteś cham!"
    "Nie mów tak, nie mów nie
    Boś ty dzisiaj właśnie w gacie zesrał się!"
    :D
    A na festiwalu w 1973 (pierwszym który śledziłem świadomie) śpiewali razem z Marylą Rodowicz "Diabeł i raj" (O, patataj!)
    Lubię zwracać tam gdzie piłem. :)

  • peterman napisal(a):
    Skoro jednak naprawdę przed zaśnięciem - polecam kanał siberian ambience (niestety ruski). Nowe rzeczy wrzucane są hurtowo spazmami co kilka miesięcy, ale wspaniałości jest co niemiara.
    fajny ambiencik, w sam raz przed zaśnięciem
  • Był też zepsół Happy End z przebojem: Gdzie się pchasz, baranie, gdzie się pchasz?
  • Też pamiętam. "Źyczę ci, byśmy się nie spotkali już" :D
  • Swoją drogą, dla mnie Wodecki był obciachowy. Zostało mi to z dzieciństwa, nigdy go poważniej nie posłuchałem. Dziś uważam, że to był świetny muzyk i wokalista, z naprawdę dobrymi kawałkami. Podobnie jak zaczynam się przekonywać do Zauchy.
  • JORGE napisal(a):
    Swoją drogą, dla mnie Wodecki był obciachowy. Zostało mi to z dzieciństwa, nigdy go poważniej nie posłuchałem. Dziś uważam, że to był świetny muzyk i wokalista, z naprawdę dobrymi kawałkami. Podobnie jak zaczynam się przekonywać do Zauchy.
    Zaucha amator, Wodecki wykształcony muzykz Ewa Bem gdzieś tam się też kręciła - też posłuchaj. Dobra muzyka, dobre teksty, klasa.

    Zaucha:
    Jak na lotni
    Siódmy rok
    Córuni pod poduszkę

    Bem
    Tak mało chcę
    Z tobą bez ciebie
  • edytowano December 2022
    Zresztą Wodecki to też był kompozytor i aranżer pierwszej wody. "Zacznij od Bacha" czy "Lubię wracać" to jego dzieło, a słowa do tej drugiej piosenki napisał drugi mistrz - Młynarski.

    A co do obciachu, to po latach sam Wodecki z dystansem do siebie stwierdził "Myślałem, że jestem atrakcyjnym młodzieńcem, z pięknymi włosami, w ciemnych okularach, które były wtedy szczytem mody. A po latach okazało się, że to jakaś menda z plerezą. (...) To, jak się lansowałem w koncercie życzeń, było bardzo siermiężne. Nudziłem"
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    A co do obciachu, to po latach sam Wodecki z dystansem do siebie stwierdził "Myślałem, że jestem atrakcyjnym młodzieńcem, z pięknymi włosami, w ciemnych okularach, które były wtedy szczytem mody. A po latach okazało się, że to jakaś menda z plerezą. (...) To, jak się lansowałem w koncercie życzeń, było bardzo siermiężne. Nudziłem"
    No lepiej bym nie opisał moich odczuć wobec Wodeckiego ! Tak właśnie, tak go postrzegałem.

  • Przemko napisal(a):

    Zaucha amator, Wodecki wykształcony muzykz Ewa Bem gdzieś tam się też kręciła - też posłuchaj. Dobra muzyka, dobre teksty, klasa.

    Zaucha:
    Jak na lotni
    Siódmy rok
    Córuni pod poduszkę

    Bem
    Tak mało chcę
    Z tobą bez ciebie
    Długo nie mogłem zrozumieć dlaczego Zaucha był w środowisku uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Do niego chyba trzeba dorosnąć. Uśmiechnięty od ucha do ucha Andrzej Zaucha - tak o sobie śpiewa w jednej z piosenek, no taki uśmiechnięty to on nie był. A Ewę Bem znam, ale też dawno nie słuchałem ...

  • Zaucha występował w teatrze muzycznym, śpiewał musicale, my go znamy z pop teledysków ale to był naprawdę wielki talent muzyczny. Tuż przed śmiercią prawie ukończył próby do Pana Twardowskiego. A tak hitem stało się Metro z przeciętnym Robertem Janowskim. Zobacz jak Zaucha zaśpiewał Gumisie, on wszystko potrafił.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.