Skip to content

Jaki nick ma Meloni na forum?

24

Komentarz

  • Ja bym napisał raczej "dobędą mieczy", bo ta strona bierna męczy.
  • Fakt, w językach germańskich strony biernej jest jakby więcej. Jakaś pamiątka po ergatywie? W Europie jedyny ergatywny język to baskijski, czyżby jacyś kuzyni Basków pomieszkiwali sobie jeszcze gdzie indziej.

    Lubię takie amatorskie językoznawstwo, np. dowód, że polski jest starszy niż języki romańskie czy germańskie.
  • A jaki to dowód?
  • edytowano September 2022
    Skorośmy w Italii, to prezentuję Babcię Ginę, której przepisy polecam. Babcia Gina najpierw pokazuje swój mały ogródek, potem gotuje zupę z cukinii, a na koniec śpiewa religijną pieśń, jak to faszystka. Mówi po angielsku tak jak mówią włoskie babcie. Mieszka w Ameryce, ale nie je amerykańskiego badziewia, bo wiadomo, że włoska kuchnia jest najlepsza na świecie (tak jak polska).

    A Ursuli kij w oko i niech spada tam gdzie ruskij karabl! :D
  • loslos
    edytowano September 2022
    TecumSeh napisal(a):
    A jaki to dowód?
    Języki indoeuropejskie się satemizują czyli twarde k przechodzi w mientkie c lub s. Po łacinie sto to było centum (wymowa kentum), teraz w pochodnych łaciny jest są, sento, czento. Polski od początku jest satemowy, jest sto. A germańskie ciągle są kentumowe.
  • Przemko napisal(a):
    Szkoda że nic nie rozumiem. https://twitter.com/FarsettiM/status/1574499678175072256
    Zwykła pyskówa, facet w stylu Piątka łączy polityków FI z mafią (ten się spotkał z tym a ten z tamtym) a Giorgia się oburza. Włoski temperament nurmalnie choć niebieskooka szatynka. Robię się powoli fanem Giorgii Meloni, jak jej się noga nie podwinie, to zmieni Europę.
  • los napisal(a):
    Polski od początku jest satemowy, jest sto. A germańskie ciągle są kentumowe.
    Tja, no tyle że "k" im przeszło w "h". Dobrze im tak.
  • Giorgia Meloni wypowiedziała wojnę brukselskim biurokratom. Dla Europy - mówiła w czasie kampanii wyborczej - "zabawa już się skończyła".
    [NZZ]
  • I jak jej nie kochać.
  • edytowano September 2022
    No ale nie wiem, czy powód z iście włoską swadą opisanego rzeczystanu da się sprowadzić do knowań "onych finansowych spekulatorów" chcących wyzuć ludzkość z tożsamości aby uzyskać glob pełen bezwolnych konsumentów. Trochę płytkie i trochę z folii.
  • Tak dużo mówi o finansowych spekulantach to i powrocie do liry powinna coś wspomnieć, wtedy to byłby ryk w Europie.
  • edytowano September 2022
    Rydygier napisal(a):
    No ale nie wiem, czy powód z iście włoską swadą opisanego rzeczystanu da się sprowadzić do knowań "onych finansowych spekulatorów" chcących wyzuć ludzkość z tożsamości aby uzyskać glob pełen bezwolnych konsumentów. Trochę płytkie i trochę z folii.
    Pewnie ma to sens we włoskim kontekście. W polskim ma sens gadanie o Niemcach, we włoskim może o spekulantach.
  • W tym przypadku to robota bardziej oligarchii technologicznej a nie finansowej. Meta, Alphabet, PayPal, te klimaty. Ale niedaleko jednej od drugiej a wiec się różni od seminarium. Ujdzie.

    Nawet wątek w tomacie jest https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11569/rewolucja/p1
  • los napisal(a):
    I jak jej nie kochać.
    Co ja tu będę gadać. Memik! :D

    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Giorgia Meloni wypowiedziała wojnę brukselskim biurokratom. Dla Europy - mówiła w czasie kampanii wyborczej - "zabawa już się skończyła".
    [NZZ]
    także tak?

  • los napisal(a):
    W tym przypadku to robota bardziej oligarchii technologicznej a nie finansowej. Meta, Alphabet, PayPal, te klimaty. Ale niedaleko jednej od drugiej a wiec się różni od seminarium. Ujdzie.

    Nawet wątek w tomacie jest https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11569/rewolucja/p1
    A wyjście z euro to dla Włoch dobrze, niedobrze, tanio, drogo?
  • Chiba nie. Stopy niskie, inflacja duża, więc ta inflacja ten wielki włoski dług...

  • Piękna, lecz nie jestem w stu procentach pewien, że chciałbym mieć taką w domu...
  • Nic by ci nie groziło, póki żyłbyś z nią w zgodzie. Aż nie mogę się doczekać Giorgii na posiedzeniach RE.
  • los napisal(a):
    Nic by ci nie groziło, póki żyłbyś z nią w zgodzie. Aż nie mogę się doczekać Giorgii na posiedzeniach RE.
    Odbiorą jej głos po prostu.
  • Jak? Molestować to można pierdołowatych Polaków ale nie Włochów.
  • Normalnie, wyłączą mikrofon.
  • Przemko napisal(a):
    Normalnie, wyłączą mikrofon.
    I co z tego wyniknie? O RE była mowa, nie o domu wariatów bez wpływu na cokolwiek o nazwie PE.
  • edytowano September 2022
    Partia Meloni to który kolori? Niebieski-ciemny.

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.