Skip to content

Co zrobić z zamrożonymi dzisiejszej nocy jabłkami?

edytowano March 2015 w Kulinaria
Na co można je przerobić?

Komentarz

  • Na wszystko
  • Zakupić na Allegro odpowiednią ilość siatek https://allegro.pl/oferta/nowosc-siatka-suszarka-do-suszenia-grzybow-owocow-12652842994 obrać jabłka, pokroić, piekarnik na 50 stopni, lekko uchylone drzwiczki piekarnika (1-2 cm wystarczy, można czymś przyblokować), termoobieg i 6 godzin wystarczy, 8 aby były czipsy.
  • Ile kg.
  • jeszcze wiszą na drzewie (jak mi wstyd!)
    2 koszyki zimówek czerwonych i 1 żółtych
  • Zostawić, przygotować logistykę zbiorów na 2024, poświęcić 15 min (nie dłużej) na refleksję nad grzechem zaniechania, wiosną uprzątnąć to co zostanie.
  • Ptaki będą dziobać zimą, zasadniczo.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Zostawić, przygotować logistykę zbiorów na 2024, poświęcić 15 min (nie dłużej) na refleksję nad grzechem zaniechania, wiosną uprzątnąć to co zostanie.
    Rozważam, reflektuję nieroztropność. Miałem uprzątnąć 3 tygodnie temu. Nie liczyć na litościwy grudzień
  • Zostawić. Kosy i nie tylko bardzo się ucieszą. Ja zawsze trochę zostawiam ptakom.
  • christoph napisal(a):
    Nie liczyć na litościwy grudzień
    Tak to jest jak się za dużo naczyta o globciu ;-)

  • W profesjonalnych sadach też się zdarzało. Normalnie poczekać aż odtaja i zebrać. Nie poleżą ale cydr czy przetwory spokojnie wyjdą.
  • Dokładnie. Zmrożone jabłuszka to żadna katastrofa.
  • Dżemik jabłkowo-gruszkowy to pychota. Sam mus jabłkowy takoż.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Zostawić, przygotować logistykę zbiorów na 2024, poświęcić 15 min (nie dłużej) na refleksję nad grzechem zaniechania, wiosną uprzątnąć to co zostanie.
    Kocham Pana, panie Sułku

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Zostawić, przygotować logistykę zbiorów na 2024, poświęcić 15 min (nie dłużej) na refleksję nad grzechem zaniechania, wiosną uprzątnąć to co zostanie.
    Kocham Pana, panie Sułku

    #meetoo
  • Ja bym to zrywał.
    Zostawił w domu i następnego dnia kombinował jakie to w smaku jest. Jak dobre to pewnie wyciskał bym sok na wino ale tak realnie dla kolegi to dżemy i tym podobne. Zawsze jakaś nauka, czy traci na smaku takie jabłko.

    Moim zdaniem minimalnie powinno się jedno zabrać do domu.
  • Apfelmus
  • Mróz to żaden problem. Wina z gron trzymanych na pniu do mrozów mają większą zawartość cukru.

    https://www.callmewine.fr/gewurztraminer-cuvee-premiere-neige-aime-stentz-2020-P38099.htm
  • Z jabłuszkami też chyba tak jest ale niech Sigmund von Burak się wypowie jako ekspert.
  • Wiele owoców po przemrożeniu ma lepszy smak. Ja bym próbowała piec w piekarniku na deser.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.