Skip to content

AI, fotografie i hisotria.

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Ktoś z pomocą AI przetworzył zdjęcie Czesi Kwoki - Polki, dziecka Zamojszczyzny, zamordowanej przez hitlerowskie śmiecie, a wcześniej jeszcze poturbowaną przez "nadzorczynie":

https://fb.watch/hrjt_8l96a/

Mocna rzecz - i dobra, imho pomaga w zachowaniu pamięci, w uświadomieniu sobie lepiej co się tam stało, kto to zrobił, itp. Ja na takich rzeczach zamierzam wychować dzieci, żeby nie zostały całkowicie przemielone przez obecną papkę.

Komentarz

  • autor animacji: Wojciech Korkuć
    koloryzacja fotografii: Marina Amaral
  • Ten Korkuc od plakatów? Takie animacje robiono już wcześniej, doskonały pomysł.
  • romeck napisal(a):
    autor animacji: Wojciech Korkuć
    koloryzacja fotografii: Marina Amaral
    Jest to kolejny przykład, że choć xpost1 jest mocno monotematyczny, to ma po prostu rację. Nie jest ważne, co jest prawdą. Liczy się tylko to, co przebiło się do opinii publicznej.

    Korzystam z tweetera. Dodałem do ulubionych profil pewnego Hiszpana, ze względu na wklejane przezeń foty. Profil głównie fotograficzny, choć od czasu do czasu poruszał pewne tematy polityczne - na szczęście po hiszpańsku - gość oczywiście był czerwony, ale nie wiem, czy dla tej opowiastki ma to jakieś znaczenie. W każdej razie wrzucił on kiedyś zdjęcie śp. Czesławy Kwoki z podpisem, że to żydowska dziewczynka. Ja mu na to, że to Polka jest. On że Żydówka. Ja, że Polka i daję mu jakiś link. On mi daje jakiś żydowski link i pisze, że to Żydówka. Wklejam mu linkę do wiki że to Polka. On wtedy zamilkł. Była to jedyna interakcja między nami.

    Ale czytając te teksty czatbota, z osobnego wątku, widzi się to samo. Medialny obraz ZiS nie jest prawdziwy. Są oni normalną partią, mającą jakiś program, jakieś zasady. Nie realizują interesów niemieckich. #mabenazaniedbana
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.