Skip to content

Prośba o zdrową nogę

2456710

Komentarz

  • Mi się dobrze goiło bo jadłem po 4,5 jajka dziennie i na zmianę szponder i golonka

  • A to kosiarka nie ma zabezpieczeń przed takimi brawurantami? Trzeba użyć obu rąk, by ją uruchomić.

    Pierwszą rzeczą jaką zrobił mój ojciec po nabyciu kosiarki było zastąpienie tego zabezpieczenia zwykłym wyłącznikiem. Ale jakimś cudem nie postradał palców.

  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano June 2023

    @los powiedział(a):
    A to kosiarka nie ma zabezpieczeń przed takimi brawurantami? Trzeba użyć obu rąk, by ją uruchomić.

    Pierwszą rzeczą jaką zrobił mój ojciec po nabyciu kosiarki było zastąpienie tego zabezpieczenia zwykłym wyłącznikiem. Ale jakimś cudem nie postradał palców.

    Jak się ma długie ręce, moje wystarczą, to można jedną ręką trzymać włącznik a drugą grzebać w koszu. Moja mama nie ma, ale na tyle szybko wsadziła ręke po puszczeniu gazu że kosiarka jeszcze rozpędem się kręciła i tyle wystarczyło. Cóż, na naszych mazowieckich wyrwanych borom piachach w ogóle bez sensu jest kosić trawę z koszem, gdyby mnie posłuchała i kosiła mulczujac nie byłoby problemu.

  • No fakt, jak się ma za długie ręce, to jedną spokojnie można sobie skrócić.

  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +++

  • Pamiętacie samoloty do sklejania?
    Miałem m.in. Łosia i gdy wycinałem żyletką poszczególne części ściąłem, niecałkowicie, sobie czubek palca wskazującego lewej dłoni. Obciąłem na ok 90 % jeśli można tak powiedzieć bo powstała z tego czubka taka klapka. Krew się lała niemiłosiernie ale gorsze było to że przez blisko pół roku dochodziło do powrotu czucia w palcu. Teraz jest ok ale wtedy (ok 30 lat temu) się przestraszyłem nie na żarty.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.