Skip to content

Wszystkie strachy medialnej orkiestry PO-TVN&pozostali

  1. Inflacja rujnuje Polaków - przełom roku 2022/2023, a jak PiS natychmiast nie podniesie stóp procentowych to będzie druga Turcja/Grecja/itp. Efekt: zgodnie z zapowiedziami mamy we wrześniu jednocyfrową inflację.
  2. Polska zatruła Odrę rtęcią - lato 2022. Efekt: nawet Niemcy tej rtęci nie stwierdzili.
  3. W zimie zabraknie węgla, a ten sprowadzany się nie pali - przełom 2022/2023. Efekt: część samorządów jeszcze miały w sierpniu zwały węgla na składach.

Komentarz

  • edytowano September 2023

    Pkt. 3 mają wytłumaczenie. Zasługa Globcia, była lekka zima.

  • edytowano September 2023

    Globcio globciem - węgla miało zabraknąć bo nie sprowadzamy go już tyle z Ukrainy, trochę dlatego że to rosyjski a trochę dlatego że linie kolejowe zajęte czym innym. Oczywiście nie przeszkadza to totwlnym jednocześnie walić w "zabraknie węgla, dlaczego PiS nie kupuje taniego węgla" oraz w "PiS kupuje tysiące ton węgla z Rosji". A ostatecznie spalono mniej bo ciepło, bo termomodernizacje, bo jak jest świadomość że trzeba oszczędzać to się oszczędza. My mamy gaz, 4 zima w tym mieszkaniu i już wiedzieliśmy że wcześniej grzaliśmy za bardzo. Nie badałem dokładnie zużycia ale ogrzewanie włączaliśmy doslownie kilka razy w tamtym roku, kilka razy dogrzewaliśmy się przy okazji suszenia jabłek w piekarniku (ustawialiśmy suszenie na noc po prostu, minimalna temperatura ale robiło to robotę).

  • Mniam mniam.

  • @los powiedział(a):
    Mniam mniam.

    Jabłka? Tak, nie udało się, zjedliśmy wszystko na pniu. W tym roku będzie inaczej, albo i nie.

  • @Przemko powiedział(a):
    Globcio globciem - węgla miało zabraknąć bo nie sprowadzamy go już tyle z Ukrainy, trochę dlatego że to rosyjski a trochę dlatego że linie kolejowe zajęte czym innym. Oczywiście nie przeszkadza to totwlnym jednocześnie walić w "zabraknie węgla, dlaczego PiS nie kupuje taniego węgla" oraz w "PiS kupuje tysiące ton węgla z Rosji". A ostatecznie spalono mniej bo ciepło, bo termomodernizacje, bo jak jest świadomość że trzeba oszczędzać to się oszczędza. My mamy gaz, 4 zima w tym mieszkaniu i już wiedzieliśmy że wcześniej grzaliśmy za bardzo. Nie badałem dokładnie zużycia ale ogrzewanie włączaliśmy doslownie kilka razy w tamtym roku, kilka razy dogrzewaliśmy się przy okazji suszenia jabłek w piekarniku (ustawialiśmy suszenie na noc po prostu, minimalna temperatura ale robiło to robotę).

    My już od dawna lecieliśmy systemem poprzedniego właściciela domu (to wielka chawira jest) który miał ustawioną temperature na 19 stopni. Dla mieszkańca bloku to chłodno a na starszych domkach normalka. Ja też oszczędziłem na gazie, aktywnie kręciłem gałką pieca, W sypialniach tylko postawiłem nowoczesne olejaki na termostat żeby w razie czego dogrzać. Wziąłem dotację na węgiel. W sumie wyszedłem w tym sezonie taniej niż w poprzednich.

    A teraz to już w ogóle- październik i nie trzeba grzać.

  • He he, a Tusk ostatnio powiedział, że przekop to był plan platformy zaczęty w 2014. Jacy oni biedni, PiS im wszystko ukradł.

  • Straszni debile ci wyborcy PO. I mam o to pretensję do PiSu - czy naprawdę nic nie potrafią oferować idiotom? To znaczący elektorat w Polsce.

  • Holocaust ciężarnych loch.

  • Nadzieję błądzącym po marszach daje jutrzejsze czytanie z Ezechiela.

  • @MiejSen powiedział(a):
    Nadzieję błądzącym po marszach daje jutrzejsze czytanie z Ezechiela.

    B)

    1. WOT będzie prywatną armią PISu zarządzaną poza MONem. Tymczasem okazali się niezbędną pomocą w zarządzaniu kryzysowym m.in. przy kowidzie i granicy, a odpowiedzialny za nich generał został Dowódcą Generalnym Sił Zbrojnych.
  • @MiejSen powiedział(a):
    7. WOT będzie prywatną armią PISu zarządzaną poza MONem. Tymczasem okazali się niezbędną pomocą w zarządzaniu kryzysowym m.in. przy kowidzie i granicy, a odpowiedzialny za nich generał został Dowódcą Generalnym Sił Zbrojnych.

    :o

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Holocaust ciężarnych loch.

    Zapomniałem już o obronie praw dzików do przenoszenia ASF po całym kraju.

  • Katastrofa ekologiczna na Mierzei W.

    Dług "większy od Gierka".

    (nie wiem czy takie rzeczy też) Wyłączenie Internetu w kraju.

  • Dziś była pierwsza salwa poprawiająca w cele niezdobyte. Czyli w 4. i 7., poczucie bezpieczeństwa dzięki armii. Jeśli gra idzie rzeczywiscie o wysoką stawkę, a debata miała być pierwszym strzałem z Aurory, to nastepne dni powinny obfitować w ataki na kolejne silne pozycje.

  • Poza generałami wzmożenia niet. Gra nie warta świeczki.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.