Skip to content

Czy w związku z zaistniałą sytuacją [...] VUNTEX think tankowy. Rozliczeniowo/roszczeniowy...

2»

Komentarz

  • @adaho powiedział(a):
    Donald zdecydowanie nie chce utrzymać długofalowo władzy. Nie takie dostał zlecenie z Berlina. Za szybko i za bardzo urośliśmy. Dlatego dostał zadanie nas zaorać i zdestabilizowac. Wystarczy zobaczyć - kogo on nominuje na kluczowe stanowiska. Radykałów i ludzi umoczonych w afery. Idzie na konflikt. No chyba, że rzeczywiście myśli, że uda mu się w środku Europy w państwie należącym do UE stworzyć autorytarny system z więźniami politycznymi i cenzurą. Tak - ja wiem, Jurova, Von de Lejen. Ale za pół roku wybory i lewacy tracą większość.
    Poza tym Polska w 2023 to nie ten sam kraj co w 2007.

    Kolega naprawdę uważa, że Europa ciągnie się aż po Ural? Ta Europa wręcz oczekuje od Tuska zastosowanie tych pieszczot. Taki Bachmann wprost wysuwa tego rodzaju żądania. Co miałoby wskazywać na utratę lewackiej większości? Tzw. nastroje? Tak, Polska to już nie ten kraj z r. 2007. Jest gorzej.

  • Jakby Pan Bóg chciał załatwić za nas sprawę to parę mutacji DNA, agresywny nowotworek i po 2 miesiącach Dżyngis Chama nie ma, a orda idzie w rozsypkę.
    Chyba jednak rekolekcje w smole, pierzu, gównie i krwi są tu konieczne.
    Albo limit losów wygranych na loterii się wyczerpał.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @adaho powiedział(a):
    Chodzi o to, że zdecydowana większość - nie chce nielegalnych imigrantów, chce CPK, elektrowni jądrowych i terminala kontenerowego w Świnoujściu.

    Przede wszystkim nie chcą PiS, a czego chcą - to już zależy kto to mówi. Widzę jak elektorat totalnych reaguje na informacje, że minister Cezary Grabarczyk naganiał na budowę CPK już w 2013 - jak media przestawią wajchę to natychmiast projekt stanie się peowski, a PiS go po prostu wstrzymywał przez 8 lat. Ale na razie jest to niepotrzebna inwestycja, mitomańska. A że nie chcą jej Niemcy to narracja się nie zmieni.

    40%.

    Byli (także w 2015 i 2019 r.) są i będą. Jednak 60% chciało innej polityki, ale nie wszyscy zagłosowali na PiS.

    No to zagłosowali na 3 Drogę czy Konfederację i mają turbotuskizację Polski jako rezultat. No gratuluję przemyślności zachowań.
    Aby nie było, postępowanie PiS mnie w wielu aspektach odrzucało ale co z tego?

    Innym razem potraficie dostrzec, że wyborcy to debile, a tu nagle zdziwko, serio?

  • Rozum, ale wiesz co to ironia, prawda?
    Mnie sardoniczny śmiech (w obu znaczeniach siem obawiam) ogarnia, gdy osoby opowiadające o zniesmaczeniu wojną, szczuciem itp przyczyniły się do rozpętania najbrutalniejszej od 13 lat rozprawy z przeciwnikami politycznymi.

  • Ja wiem, co to ironia, ale w dominującym przekazie na forum to widzę takie miotanie się między dwiema ścianami "przecież wiedzieli na co głosują, każdy wiedział kto to Hołownia" i "przecież to kompletni debile".

  • Ja się nie miotam, ja uważam, że estetyka może być przydatna w życiu ale tylko wtedy, gdy zawiodą inne sposoby rozpoznania sytuacji.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Ja się nie miotam, ja uważam, że estetyka może być przydatna w życiu ale tylko wtedy, gdy zawiodą inne sposoby rozpoznania sytuacji.

    Nie wiem, o co Ci chodziło z estetyką. Ale nie miotasz się, więc proste pytanie: to debile czy wiedzieli, w co się pakują?

  • No to mnie Rozum załamałeś, bo cytat jest dość oczywisty, a nawiązywał do 'estetyzującej' frakcji Trzeciej Drogi, że Kaczyński i PiS są tacy prostaccy i nieeleganccy.
    Dla mnie elektorat Trzeciej Drogi jest eklektyczny, więc nie oceniam go jako całości, bo tam prawie nie ma punktów wspólnych.
    A odpowiadając, debil nie wie w co się pakuje.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    No to mnie Rozum załamałeś, bo cytat jest dość oczywisty, a nawiązywał do 'estetyzującej' frakcji Trzeciej Drogi, że Kaczyński i PiS są tacy prostaccy i nieeleganccy.
    Dla mnie elektorat Trzeciej Drogi jest eklektyczny, więc nie oceniam go jako całości, bo tam prawie nie ma punktów wspólnych.
    A odpowiadając, debil nie wie w co się pakuje.

    Elektorat 3ciej to nie jest takie umysłowe gówno i ścierwo jak kibole PO, lecz eleganckie odchody i padlinka, rozkoszująca się klasą i sznytem wyszczekanego ćwoka ledwo z maturą.

  • @7my powiedział(a):

    @adaho powiedział(a):
    Donald zdecydowanie nie chce utrzymać długofalowo władzy. Nie takie dostał zlecenie z Berlina. Za szybko i za bardzo urośliśmy. Dlatego dostał zadanie nas zaorać i zdestabilizowac. Wystarczy zobaczyć - kogo on nominuje na kluczowe stanowiska. Radykałów i ludzi umoczonych w afery. Idzie na konflikt. No chyba, że rzeczywiście myśli, że uda mu się w środku Europy w państwie należącym do UE stworzyć autorytarny system z więźniami politycznymi i cenzurą. Tak - ja wiem, Jurova, Von de Lejen. Ale za pół roku wybory i lewacy tracą większość.
    Poza tym Polska w 2023 to nie ten sam kraj co w 2007.

    Oni chcą wrócić do 2011 rok, czyli domknięty układ medialny, niewybieralna zradykalizowania opozycja, która jest jak małpa w klatce. Czyli sytuacja braku alternatywy dla mądrych i europejskich.

    Tusk jest starym dziadem, to najstarszy premier III RP, on myśli tamtymi kategoriami, ale nie ma powrotu do przeszłości.

    Pierwszy odcinek Wiadomości mnie uspokoił, zrobią z tego taką żenadę że nikt nie będzie oglądał albo przynajmniej traktował poważnie, jest ok.

  • @Przemko powiedział(a):

    Pierwszy odcinek Wiadomości mnie uspokoił, zrobią z tego taką żenadę że nikt nie będzie oglądał albo przynajmniej traktował poważnie, jest ok.

    I taki jest cel. Generalnie to mówią, że chcą tonować emocje itp. Chodzi o to, żeby nikt się za bardzo niczym nie interesował, postpolityka.

  • @Pigwa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    Pierwszy odcinek Wiadomości mnie uspokoił, zrobią z tego taką żenadę że nikt nie będzie oglądał albo przynajmniej traktował poważnie, jest ok.

    I taki jest cel. Generalnie to mówią, że chcą tonować emocje itp. Chodzi o to, żeby nikt się za bardzo niczym nie interesował, postpolityka.

    No ok ale oglądalność Republiki wystrzeliła.

  • Uroczy jest ten napis przed dziennikiem informujący czym jest informacja.
    Uroczy jest też Marek Czyż przypominający bardziej cyborga niż człowieka.
    Przepiękny był wczorajszy felieton poświęcony gestowi Kozakiewicza i expertom tłumaczącym czym się on różni od gestu M.Kamińskiego.
    Profesjonalyści...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.