Skip to content

Pozytywne sygnały

edytowano December 2023 w Forum ogólne

Podbudowałem się na tegorocznej pasterce. Na pasterkę dotarło dwóch poważnie wypitych panów. Niby nic nie robili ale nie za bardzo mogli ustać. Byłem w niezbyt strategicznym miejscu (środek ławki) i od razu na wszelki wypadek planowałem trasę w przypadku potrzebnej reakcji. Na ewangelię jeden z nich nagle ruszył w kierunku ambony, okazało się,że tylko klęknął przed amboną. Ale reakcja mężczyzn była natychmiastowa kilku momentalnie było przy nim, a widziałem że kilkunastu było w "blokach" przygotowanych. Nie tak dawno jeszcze miałem interwencję, gdzie byłem sam, teraz nawet nie zdążyłem zaeragowć. Coś się zmienia.

Komentarz

  • Może zaczynamy zauważać, że być grzecznym przedszkolakiem nie bardzo się opłaca. Zwłaszcza jak ma się 50 lat.

  • Tam gdzie byłem dziewczynka głośno mówila przy czytaniu czy komunii podchodząc do księdza i pytając go o coś per "Proszę Pana..." i nie kończyła, bo ją rodzice odciągali.

  • Zobaczymy 11 stycznia.

    Jeśli z centrali pójdzie hasło "palić, gwałcić i rabować " to jeszcze jest nadzieja....

  • @marniok powiedział(a):
    Zobaczymy 11 stycznia.

    Jeśli z centrali pójdzie hasło "palić, gwałcić i rabować " to jeszcze jest nadzieja....

    Na razie możemy powiedzieć, że lud Warszawy ma 'Obronę Niezależności Mediów przez PiS' bardzo głęboko...
    Dowody są jasne:

    • Pl Powstańców to samo centrum, gdzie 'przewalają' się w promieniu 500m tysiące ludzi i nikogo (statystycznie) to nie interesuje
    • Mysia z siedzibą PAP analogicznie, zarówno jeżeli chodzi o lokalizację, jak i o zainteresowanie

    A 11 stycznia, to czwartek, tak dla przypomnienia

  • Lud Warszawy i innych miejscowości wie, czym grozi zaangażowanie się w konflikt po stronie PiSu. Zwykle dostaje się z dwu stron.

  • A już mieliśmy w 4 osoby przyjeżdżać a wy nasz zniechęcacie. Serio nie warto?

  • warto, nie warto, ja jadę

  • Warszawę,jako społeczeństwo, wykluczam z jakichkolwiek rozważań w tym zakresie.
    Jedyną szansę widzę w udziale "Solidarności" - mam na myśli górników.
    I kibiców oczywiście, a raczej kiboli. Nikt inny na milicję warszawską nie pójdzie.

  • @trep powiedział(a):
    A już mieliśmy w 4 osoby przyjeżdżać a wy nasz zniechęcacie. Serio nie warto?

    Nie za bardzo wiadomo, co z tego szarpania wyniknie. Los TVP jest przesądzony, jaka różnica wcześniej czy później?

  • jadę oczywiście

  • edytowano December 2023

    W mieście stołecznym Warszawa więcej ludzi głosowało w ostatnich wyborach na Donalda Tuska (ponad 538 tysięcy) niż uczęszcza na niedzielną Mszę Świętą.

  • Gwoli sprostowania: urzędował.

  • W mieście stołecznym, w wyborach do Senatu PiS dostał ponad 300 tyś głosów, 1% z tego, to 3 tysiące, 1 promil to 300. No więc nawet tego nie ma.
    Przez 8 lat kompletnie zatracili zdolność do mobilizacji społecznej, to jest realna miara sukcesu.

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    Gwoli sprostowania: urzędował.

    A to już tam nie pracuje w parafii ? Bo wydawało mi się, że nadal ma msze św o 20:00 w niedzielę.
    Tak wiem, że koleżanka gościa nie cierpi. Ale ja uważam, że poszło na niego zlecenie - kiedy Szlachetna Paczka stała się konkurencją dla WOŚP.

  • edytowano December 2023

    Poradźcie dobrzy ludzie, gdzie autokineton zaparkować i o której zacząć parkować, żeby się za mocno nie spóźnić na marsz.

    41 lat minęło od mojego ostatniego udziału w demonstrancji antyrządowej. Wtedy mnie capli, mam nadzieję, że teraz nie.

  • raczej pod skarpą kolega szuka, na rozbrat,

  • Koordynanty mile widziane.

  • @trep powiedział(a):
    Koordynanty mile widziane.

    Blisko miejsca końca demonstracji

  • Zdaje się, że nie będzie żadnego przemarszu, tylko demonstrancja na stojąco pod sejmem GG BRD. Poradźcież dobrzy ludzie, dzie można najbliżej tego z niezerowym prawdopodobieństwem zaparkować?

  • Jak w okolicach Sejmu, nie pomogę, bo dla mnie tam wszędzie jest zapchane ale to nie moje tereny.

  • W dawnych czasach gdy przyjeżdżałem spoza Warszawy, parkowałem poniżej skarpy, w pobliżu Wisłostrady. Ale to było dawno i nie wiem jakie są teraz możliwości.

  • A jakby tak posłużyć się koordynantami NE dla tych, co nie znają znaczenia słów "skarpa", "wisłostrada".

  • Parkuj Pan tu. Widzę że są wolne miejsca. I Górnośląską do góry.

    https://maps.app.goo.gl/BRed67dVcnTNigsA9?g_st=ic

  • @trep powiedział(a):
    A jakby tak posłużyć się koordynantami NE dla tych, co nie znają znaczenia słów "skarpa", "wisłostrada".

    Wisłostrada to ciąg ulic ...Wioślarska-Solec.

  • Sąsiadka, stara komunistka, wczoraj zaczęła się modlić pierwszy raz w życiu.

  • edytowano 1 January

    Mamy już protest song o Tusku autorstwa Bartka Kalinowskiego. Mocny!

  • @MiejSen powiedział(a):
    Sąsiadka, stara komunistka, wczoraj zaczęła się modlić pierwszy raz w życiu.

    Tzn.?

  • Dostała kartkę z instrukcją, jak ma się modlić, bo zna tylko "Ojcze Nasz", a nie wie co ma robić w trudnej sytuacji.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.