Skip to content

Białoruś

A czy wiecie, że tak ważny członek Drugiej I Rzeczypospolitej jak główny spadkobierca WXL, czyli Białoruś, nie miał dotąd własnego wywłątka? Jezdo niesłusznem.

Gdyż Łukaszenek ogłosił właśnie warunki kapitulacji na rzecz Zgniłego Zapada. Nie są to warunki szczególnie szokujące; rzekłbym nawet że wskazują na twórcze przepracowanie modelu tenkrajskiego.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka podpisał w czwartek ustawę, która daje mu dożywotni immunitet chroniący przed odpowiedzialnością karną i uniemożliwia liderom opozycji mieszkającym za granicą start w przyszłych wyborach prezydenckich

.

Nowe przepisy zapewniają mu też emeryturę w wysokości pensji urzędującego prezydenta, ochronę, a także opiekę medyczną przysługującą głowie państwa. Po ustąpieniu ze stanowiska prezydent stanie się również stałym dożywotnim członkiem wyższej izby białoruskiego parlamentu.

https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/lukaszenka-zablokowal-liderom-opozycji-start-w-wyborach-a-sobie-zapewnil-dozywotni-immunitet/

Komentarz

 • Dożywotnio. Hehe.

 • @los powiedział(a):
  Dożywotnio. Hehe.

  A Kiszczak i Jaruzel jak mieli, a?

 • loslos
  edytowano 5 January

  Ale to już wyjaśniliśmy. I Ceausescu, hehe.

 • @los powiedział(a):
  Ale to już wyjaśniliśmy. I Ceausescu, hehe.

  No więc właśnie Czałczesku nie wyjaśnił w porę i wyszło nieporozumienie.

 • Ale też dożywotnio.

 • O, Ignac rozkmiń sobie a propos Rumunii hasło PUIE MSD.

 • "Cóż, wygląda na to, że nowe władze Telewizji Polskiej, wraz z polskim rządem (w szczególności MSZ) w ramach "zagranicznej reformy redakcyjnej" likwidują... nie Belsat, ale jego autonomia - w bardzo dużej mierze. I oddają kawałek infopola bez walki. To przynajmniej rozumiem treść z publikacji na wynikach konferencji prasowej TVP.

  Belsat dotychczas istniał jako dość autonomiczna jednostka w ramach Telewizji Publicznej. Nikt "powyżej" nie wskazał jak nadawać, o tym co i kiedy, w jakich tomach. Teraz Belsat planuje włączyć się do niepowstałego do tej pory „Centrum Nadawstwa dla Zagranicy” (Ośrodek Programów dla Zagranicy). Jeśli dobrze rozumiem, to w ogóle nie będzie takiego stanowiska jak dyrektor kanału Belsat TV - będzie jakiś sierżant linka kierownik sekcji białoruskiej. Kolejny poziom wszystkiego.

  Do czego doprowadzi reforma? IMHA jako były wieloletni pracownik Belsat:

  • Belsat straci elastyczność w nadawaniu: wczoraj i dzisiaj, jeśli coś się wydarzy (rewolucja, katastrofa atomowa, wojna na terytorium Białorusi), Belsat może rozpocząć transmisję informacyjną co najmniej 24/7 - decyzją kilku menedżerów i wysiłkiem zespołu dziennikarzy. Nie będzie już takiej elastyczności, znając nieodwracalność biurokratycznego systemu TVP, w którym zdecydowanie nie wszyscy ignorują czym jest Belsat i jaka jest sytuacja na Białorusi. Czyli pod warunkowym "Zginął Łukasz, rosyjskie czołgi w Mińsku, partyzanci w Astrawetach" dziesięć osób w TVP będzie musiało udowodnić, że teraz potrzebna jest transmisja na żywo. I nie możesz tego udowodnić

  • Przez 6 godzin na antenie będą trzy języki: białoruski, ukraiński, rosyjski. Nie wiadomo ile będzie wiadomości, transmisji na żywo i powtórek, czy będzie kultura, nowe dokumenty i talk show. W tym kontekście obecny szef TVP World jest kpiną z wypowiedzi: "Nie będzie likwidacji Belsatu, będzie nowa struktura. "Chcę podkreślić - Belsat nie znika, wręcz przeciwnie, dostaje nowe możliwości». Kłamstwa, czyli nieporozumienie rzeczywistości - nie wiem co gorsze.

  • Będą cięcia. Niektóre programy, część wiadomości, sieć korespondentów pójdzie pod nóż. Będzie mniej treści własnych - będą stopniowo wyciskane i zwolnione będą część zespołu SMM. "Reforma" doprowadzi do tego, że tylu pracowników nie będzie potrzebnych. Osoby organizujące produkcję filmów, programów, audycji zostaną bez pracy. Moja prognoza cięć - najpierw kwadrans, potem 1/3. Oprócz tego, że dla niektórych będzie to katastrofa życiowa (ale ludzie sobie poradzą), to będzie katastrofa dla niezależnej telewizji: nie zmontujecie takiej ekipy, nie pociągniecie ani nie pozwolicie tej sztywności na szyny.

  Tworzenie telewizji jest drogie. Niezależne projekty, nawet na dotacjach, nie wypełnią tej niszy i nie zastąpią w całości Belsat. Tworzenie telewizji jest trudne: zebranie materiałów na wygnaniu dla podobnego projektu będzie nierealnie trudne. Niszę wypełni rosyjska i Łukaszenkowa propaganda. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Telewizja Publiczna dobrowolnie oddają znaczący kawałek infopolu - tak po prostu."

  https://www.facebook.com/dzmitry.yahorau/posts/pfbid0dRHwseq5un9oB84zC9RPD5hNyPaykP5XqSinDJWNjjkC1yWjXMxq8nEVRBMTn9kZl

 • Traci się wiarygodność
  Przecie radio Wolna Europa to nie była filia głosu Ameryki w twoim domu

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.