Skip to content

Brudny PiS

2»

Komentarz

  • Bo PiS stracił zdolność rozszerzania bazy wyborczej. To trochę tłumaczenie idem per idem ale obserwacja jest interesująca: PiS stracił milion wyborców w wyborach 2011 roku (na co pewnie miała wpływ zbrodnia smoleńska) a poza tym od roku 2001 w każdych kolejnych wyborach zdobywał milion więcej albo dwa. Zatrzymało się to w roku 2023 - zdobyli tyle głosów co AD 2019 i ani miliona więcej. Dlaczego? Ja dałem wytłumaczenie, może kto ma lepsze. To z brudem kupy się nie trzyma.

  • 7my7my
    edytowano 27 September

    w sposób oczywisty tak jest, w pierwszej kadencji, póki PIS trzymał się jakichś brzegów, miał kontakt z elektoratem,
    zwiększył poparcie z 37% w 2015 do 43% w 2019 roku.

    Potem, zwłaszcza po 2020 zaczęło się sr..nie ludziom na głowę i hulaj dusza piekła nie ma.

    Można co do miesiąca określić moment w którym z 40%+ PiSowi spadło na 30%+.

  • Ty zupełnie nie zwracasz uwagi na przytoczone (niezbite!) fakty. Czyli emocje muszą ci buzować aż po pokrywkę.

  • To właśnie chciałem napisać, ale akurat byłem zajęty. Analizy typu:

    W dacie X była liczba Y a w dacie Z była liczba P, więc ewidentnie stało się Q (i za Q podstawiamy necik, za dużo fuer deustschland, za mało fuer deutschland itd itp) nieco ssą. Ta ostatnia analiza np. nie uwzględnia zrzucenia bomby w postaci DT. To jest dla mnie czynnik najważniejszy (oczywiście mogę się mydlić).

    Pamiętam, jak jakiś kolo odszedł z ZiS i opowiadał, jak to zgłosił Donkowi, że za dużo gra na emocjach a za mało mówi o sprawach merytorycznych, jakiejś gospodarce, programach itd i ponoć Donek mu pedział, że jego te sprawy w ogóle nie interesują, że to jest nieskuteczne i że liczy się tylko nienawiś.

    No, jak widać miał rację. Wszyscy, którzy mieli IQ żaby zagłosiowali na PiS. Widać w poprzednich (tfu) wyborach jeszcze trochę idiotów oddali głoś na PiS a w tych już dali się przekonać, że lepiej nie mieć niż mieć, być podległym niż nie, dać się zabijać i nie być leczonym niż na odwrót itd.

    Gdyby ktoś chciał mi zarzucić, że patrzę na PiS bezkrytycznie, po raz nie wiem który przypominam, że uważam PiS za bardzo złą partię. Mógłbym godzinami wymieniać, co zrobili źle. Problem w tym, że alternatywą jest alternatywa dla niemiec (tak się ułożyło), a jak wyglądały rządy niemców w Polsce, niektórzy pamiętają z lat 40 ub. wieku.

    Cały niemiecki aparat państwa pomagał w tych wyborach ZiS. Ten popularny na X koleś przytomnie zauważył, że gdy Polska niezwykle sprawnie ściągła swych obywateli z bliskiego wschodu, niemcy kazali swoim kupować bilety na lufthansę. Napisał on, że to nie dlatego, że ich służby są tak nieudolne, lecz że wszyscy byli rzuceni na odcinek wyborów w Polsce.

    To jest kluczowy czynnik. Do tego niemcom pomogli Amerykanie. Cóż, nec Hercules contra plures.

  • Nawet się tam samolot nazywał Herkules

  • Do tego świat się zmienia. Chodzę na basen i tam przychodzą takie baby na wodny aerobik. Stare i młode, grube i grubsze, takie prowincjonalne baby z 10k miejscowości. I większoś z nich jest wydziarana. Tu dziara tam dziara. Takie, że w życiu bym nie powiedział.

    Upatrzyłem sobie prywatny sklepik i prawie wyłącznie tam robię zakupy. W tym sklepiku sprzedawczynie, chuda i gruba, bez krzyżyka i z krzyżykiem, takie prowincjonalne kobity. Obie wydziarane. Na pół grabi. I tak sobie myślę: czy one mi wyglądają na (tfu) elektorat PiS? One chcą być nowoczesne, postępowe (no, może Nawrocki do nich trafi, bo ma dziarę na całą szerokoś plerów - ale raczej nie, gdyż nie eksponuje, bo pod koszulą). Konserwatywne wartości się z tym kłócą. Ludzie już się wstydzą swoich "homofobicznych" poglądów. Argument, że anusofilia to zuooo, gdyż tak twierdzi Kościół już nie trafia, bo kto by się tam takimi pierdołami przejmował. Zwłaszcza, że pan papież "kazał ich błogosławić". To jest pociąg w jedną stronę.

  • @Przemko powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    No to jeszcze dodam, żeby kompletnie zagmatwać dyskusję, że wcale nie uważam że PiS jakoś się specjalnie ubrudził. Przestępcy pokroju Wąsika i Kamińskiego, a to są najwięksi zbrodniarze w PiS (bo skazani), bardziej są dla mnie bohaterami niż ubrudzonymi, a afery pokroju Funduszu Sprawiedliwości, to wiecie - pole gry jest jakie jest. Niczego tam nie ukradziono, nie sprzeniewierzono, pieniądze wykorzystano tak jak reguły wymagają. Taki jest system, taki jest świat.

    Do dupy ten świat, do dupy ten system, ale daleko mi do krytyki ludzi, którzy jednak w ramach tego systemu podejmują wyzwanie.

    Skazali ich za naciąganie funduszu sprawiedliwości a Ziobro nie potrafi ruszyć Owsiaka który w oczywisty sposób narusza statut fundacji. Finansowo oczekujesz od nich sprawczości a w robocie nie?

    Prostuję - nikt nikogo nie skazał za FS.

  • edytowano 28 September

    Zamiast aerodynamiki AD 2010-2013 prawo AD 2024-20??.
    Zmieniają się modne kierunki studiów, bo dzieją się ciekawe rzeczy.
    https://wpolityce.pl/polityka/707806-wpadli-we-wlasne-sidla-kuriozalna-sytuacja-ws-uchwaly-sn

    W procesach przed sądami pracy, które toczą się z powództwa „odwołanych” prokuratorów przez prok.
    @jacekbilewicz
    i
    @d_korneluk
    przeciwko jednostkom Prokuratur podległych
    @Adbodnar
    oficjalnie wnoszono o ZAWIESZENIE postępowania do czasu wydania uchwały SN w sprawie I KZP 3/24?

    I Sądy zawieszają te postępowania!

    Czyli „nowe” kierownictwo Prokuratur uznawało, że uchwała SN, która zapadła dzisiaj ma wpływ na zasadność roszczenia porokuratorów-powodów❗️

    A jednocześnie bodnar ogłosił że żadna uchwała nie zapadła

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.