Skip to content

Czy śmiertelny cios w sektę "pancernej" brzozy?

edytowano March 2015 w Smoleńsk 2010

Prof. Chris Cieszewski: smoleńska brzoza była złamana już 5 kwietnia!
Przełomowa analiza zdjęć satelitarnych ze Smoleńska

opublikowano: 21.10.2013, 12:29
Za wPolityce.pl z Konferencji Smoleńskiej
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65203-chris-cieszewski-smolenska-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia-przelomowa-analiza-zdjec-satelitarnych-ze-smolenska
Teraz czekać na upublicznienie wykładu / slajdów!
The author has edited this post (w 27.10.2013)
«134

Komentarz

  • Mam nadzieję, że mojej macierzystej SGGW a zwłaszcza kochanemu Wydziałowi Leśnemu nie przyjdzie do głowy "odcinać się" od swojego absolwenta
    ;)
    The author has edited this post (w 21.10.2013)
  • Noooo, to byłby przełom!!!  Od początku mnie ciekawiło
    kiedy
    ta brzoza została złamana.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Wiele razy o to pytalem i nikt mojego pytania nie zauwazyl - skad wiadomo, ze felerna brzoza zostala zlamana 10 kwietnia? Tzw. "nasi" tez wtedy tracili wzrok i sluch. Wszyscy przyjmowali za oczywiste ale to oczywiste, ze tego i tylko dnia brzoza mogla sie zlamac.
    A to przeciez najoczywistsze pytanie z oczywistych pytan. I jesli na nie nie odpowiemy, dalsza rozmowa o brzozie nie ma sensu.
    I prof. Cieszewski podaje dokladna date zlamania drzewa.
    Polacy maja gowno w glowie.
    The author has edited this post (w 21.10.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Na bratnim forum festiwal szydery. Ale to nie dziwi, prawda?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Zostają im już tylko bluzgi.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • los
    Na bratnim forum festiwal szydery. Ale to nie dziwi, prawda?
    A właśnie wszedłem, by wpisać, że próżne nadzieje - już obalono badania!
    Dlaczego ci "badacze" nie zwołają swojej antykonferencji?
  • to nie badacze, to gowna w sweterkach

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Słucham sobie na żywo (pracując na kompie).
    "Łopatologia" że lemingi zrozumieją! (W sensie, że klarownie i językiem w miarę popularno-naukowym, a nie techniczno-naukowym slangiem/gwarą.)
    Oczywiście, zawsze można postawić kontr-  i anty- ale jest tylko nawalanka albo cisza zbywająco-wyśmiewająca.
  • Brzost
    Mam nadzieję, że mojej macierzystej SGGW a zwłaszcza kochanemu Wydziałowi Leśnemu nie przyjdzie do głowy "odcinać się" od swojego absolwenta
    ;)
    Mnie bardziej interesuje, co Ty sądzisz na ten temat.
  • To ja powiem, co sądzę.
    Zupełnie się nie znam na tym, o czym mówią prelegenci.
    W zasadzie, tak po prawdzie - nie rozumiem!
    Ale 10 kwietnia po południu już WIEDZIAŁEM, że tak (mniej więcej) jest.
    Po prostu naukowcy "idą" po mojej myśli i intuicji, ubierając to w naukę.
    The author has edited this post (w 21.10.2013)
  • Mario, a co tu drzewa maja do rzeczy?
    Cieszewski zrobil to, co nalezalo zrobic trzy lata temu: mowia, ze skrzydlo samolotu zlamalo drzewo. A Cieszewski na to: A nieprawda, bo bylo juz zlamane piec dni wczesniej!
    I jak teraz sytuacja wyglada? Oni musza udowodnic, ze 9 kwietnia drzewo bylo cale. Chyba im sie nie uda, bo po primo nawet wysokosci zmierzyc nie potrafia a po sekundo - jak cos takiego w ogole da sie udowodnic?
    Caly czas przypomina sie metodologia nauk i jej nieznajomosci w Polsce.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Losie, drzewo nie ma NIC do rzeczy. To już dawno wykazał dr Nowaczyk. Dlatego nie o drzewo pytałam, ale właśnie o metodologię badań. Dla mnie, laika, wywód Cieszewskiego jest całkowicie przekonywujący.
  • Mamy do czynienia z typowa wojna nominalistyczna.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • I jeszcze coś:
    1. Marek Dąbrowski

      @
      Marek_Dabrowskl
      5 h
      2KS: w 3 spośród 74 rzeczy ofiar MO-2M wykrył NG i PETN
      1. Marek Dąbrowski

        @
        Marek_Dabrowskl
        6 h
        2KS, zespół prof.Jaworskiego: we fragmencie ubrania ofiary zidentyfikowano 2-mm fragment samolotu (tytanowo-aluminiowy)
      2. Macko

        @
        cwierkajacybyk
        6 h
        @
        Marek_Dabrowskl
        Co ważne: stopiony - w temperaturze min. 380 st.Pożaru podobno nie było, wybuchu również...

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Prof. Cieszewski pozamiatał.  Kto nie widział, proszę:
    Cz. 1:
    http://youtu.be/6TaU-qaX2d8
    Cz. 2:
    http://youtu.be/nRHgyIRKO3c
    Właśnie oglądałem końcówkę konferencji. Prof. Cieszewski powiedział o swoich obawach. Spodziewa się, że znajdą się niedługo jacyś "harcerze", którzy widzieli 9.04.2010 niezłamaną brzozę, że pewnie znajdą się też jakieś zdjęcia z nim, jak np. wisi z mostu na linie (jakoś tak próbował zdaje się podać jakiś przykład na ośmieszanie go) no i najważniejsze - że ruszyła już pewnie machina mająca na celu ośmieszyć konferencję, w tym jego badania.
    Z pamięci cytuję, mam nadzieję, że w miarę dokładnie. Pewnie będzie dostępny niedługo zapis także dyskusji końcowej, podczas której to mówił.
    Edyta:
    Rozmowa z prof. w przerwie:
    http://youtu.be/m3MLJTc8lN0
    The author has edited this post (w 21.10.2013)
  • PS. Prof. Cieszewski powiedział też, że o sprawie wiedział już od kilku miesięcy (chyba pięciu) a od dwóch czy trzech jego zespół miał pewność. Konsultowali to podobno z różnymi czołowymi fachowcami w tej dziedzinie.
    Pamiętacie zdjęcia satelitarne przekazane Polsce przez USA, które ZAGINĘŁY? Potem "posunęli" prok. Pasionka.
  • mmaria
    Mnie bardziej interesuje, co Ty sądzisz na ten temat.
    W kwestii morfologii i fizjologii brzozy mówi rzeczy ogólnie znane leśnikom i bezdyskusyjne. Natomiast na teledetekcji i fotogrametrii znam się nie za bardzo, więc trudno mi oceniać.
    Ale Chris cieszy się dużym uznaniem, więc jak dla mnie, jest osobą wiarygodną. Nie miałem przyjemności poznać go w realu, bo wyjechał z Polski, zanim zacząłem studia. Znamy się z tylko z korespondencji mailowej, bo gdy leciałem na konferencję 2 lata temu, to się go radziłem, jakim środkiem transportu dostać się z lotniska w Atlancie do Athens. Ale na miejscu się nie spotkaliśmy.
  • nicked
    Właśnie oglądałem końcówkę konferencji. Prof. Cieszewski powiedział o swoich obawach. Spodziewa się, że znajdą się niedługo jacyś "harcerze", którzy widzieli 9.04.2010 niezłamaną brzozę, że pewnie znajdą się też jakieś zdjęcia z nim, jak np. wisi z mostu na linie (jakoś tak próbował zdaje się podać jakiś przykład na ośmieszanie go) no i najważniejsze - że ruszyła już pewnie machina mająca na celu ośmieszyć konferencję, w tym jego badania.
    Z pamięci cytuję, mam nadzieję, że w miarę dokładnie. Pewnie będzie dostępny niedługo zapis także dyskusji końcowej, podczas której to mówił.
    Też oglądałam ten fragment.
    A ze swoją prezentacją zapoznał jakichś fachowców w Luizjanie (dwa czy trzy tygodnie temu) i zgodzili się z tymi wynikami.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Nicked - dzięki za linki. Obejrzałam. Całość miażdżąca.
    Ale widać również różnicę w sposobie referowania. Obecnie prezentujący wiedzą z jak wrażą machiną propagandy i załgania przyjdzie im się zmierzyć i uprzedzają ataki wroga. Już nawet pozorów liczenia na dobrą wolę laskowiczów nie ma. I bardzo dobrze.
  • Wiedzą, że będą atakowani. Akcja rozpoczęła się już kilka tygodni temu od kublikacji.
  • "Konferencja
    zwana
    naukową" - Durczok w Fucktach
    "
    Występy
    ekspertów Macierewicza"  -  Lis przed chwilą.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Zobaczcie prof. Glińskiego w Polszmacie!
    http://youtu.be/rZbHs4RmibE
  • nicked
    Zobaczcie prof. Glińskiego w Polszmacie!
    http://youtu.be/rZbHs4RmibE
    Tej kobiecie chyba nikt nie powiedział, że jeżeli występuje w tv, to nie powinna odsłaniać szyi.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Prof. Glińskiego już więcej nie zaproszą.
    Kidawa Błońska oceniająca konferencję naukową.... Osłabłam.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Zdaniem Ściosa; złamanie brzozy w dniu 5.IV.2010 świadczy o tym, że "katastrofa" była z góry przygotowana.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Brzoza przecież "wyszła" po jakimś czasie. Podpasowała po prostu Amielinowi a potem reszcie.
  • AnnaE
    nicked
    :
    Brzoza przecież "wyszła" po jakimś czasie. Podpasowała po prostu Amielinowi a potem reszcie.
    Jednak od razu.
    http://youtu.be/PkCZVtpmb6E
    TVN podało tę przyczynę już w pierwszej informacji.
    Putin pokazywał Tuskowi rękami te inkryminowane półbeczki tutki po zderzeniu skrzydłem z brzozą. Mam w oczach ten kadr.
    Warto przejrzeć pierwsze relacje.
    Tu świadkowie:
    "samolot przypominał kulę ognia".
    http://youtu.be/574FFS2XCMg

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ja, o brzozie usłyszałam w pierwszym komunikacie, gdzieś tak koło 9.00 rano, w TOK-FM - tego jestem pewna. Potem, jeszcze przed południem słyszałam o zerwanym kablu na słupach. Enyłej, zanim wyskoczyłam z łóżka, wiedziałam, że samolot rozbił się o brzozę.
    Edit: Sprostowanie: nie dam głowy czy mówili konkretnie o brzozie, ale dam głowę, że mówili o drzewie.
    The author has edited this post (w 22.10.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • ela.ella
    nicked
    :
    Zobaczcie prof. Glińskiego w Polszmacie!
    http://youtu.be/rZbHs4RmibE
    Tej kobiecie chyba nikt nie powiedział, że jeżeli występuje w tv, to nie powinna odsłaniać szyi.
    Pomimo jej kretyńskich min i gierek (np. zagajenie rozmowy!), jednak dopuszczała profesora do głosu. Ona na tle szlycznej p. Karoliny z TVPInfo to szczyt kultury i taktu
    ;)
    A tu ów przeprowadzony przez szlyczno (ale to tylko na potwierdzenie mojej tezy, bo niezwiązany bezpośrednio z konferencją) wywiad z Antonim
    http://www.youtube.com/watch
  • Ja sobie z pierwszego dnia brzozy w ogóle nie przypominam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.