Skip to content

Polska jest idealnym krajem do toczenia w nim wojen.

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Nie znam żadnego europejskiego generała, w szczególności generała kawalerii, któremu nie ciekłaby ślinka podczas rozptrywania tego kraju jako teatru działań wojennych /.../ Wydaje mi się, istotnie, że o ile Liga Narodów nie sprawdzi się całkowiecie w swym obecnym kształcie, to moźna by, poprzez niewielką zmianę jej obecnego statutu, ustanowić Polskę areną do rozstrzygania konfliktów przez toczenie na jej terenie zastępczych walk przez wybrane oddziały ze skonfliktowanych krajów." - tak widział Polskę 9 sierpnia 1920 r. Lord  d'Abernon (ten od "XVIII decydującej bitwy w dziejach świata") w liście do  Maurice'a Hankey'a sekretarza gabinetu brytyjskiego. Liście pisanym  z Warszawy (d'Abernon był czlonkiem misji angielsko-francuskiej w Polsce) stojącej w obliczu zniszczenia przez mongolskie hordy! W obliczu zagłady całego narodu! Wot angielski humor!
Pan Lord uważał także, że  jeśli nie potraktuje się Polaków jak egipskich fellachów i nie umieści nad nami europejskich nadzorców w każdym wydziale administracji, to nigdy nie zbudujemy zdolnego do funkcjonowania kraju; musimy sobie pożyczyć rozum i stateczność.
Po lekturze Pierwszej zdrady Zachodu Andrzeja Nowaka czytelnik ma ochotę zatłuc gołymi rękami pierwszego napotkanego angola! Co za kurwi banksterski naród!
Nasza sympatia do Anglików jest zadziwiająca! Szydzimy z Francuzów, ale przynajmniej wtedy w 1920 zachowali się wobec nas o wiele poprawniej niż ta hołota z zawilgoconej wyspy!
The author has edited this post (w 26.06.2015)

Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
«13

Komentarz

  • Xięgę psora Nowaka zamówiło się wczoraj. Mocno się zapowiada.
  • prof. Wolniewicz zacytowal w ostatnim miesiacu jakiegos pana Lorda, ktory przeciwstawil sie ograniczeniom naplywu materialu demograficznego znad Wisly: "kto nam bedzie czyscil wychodki?"
    Angole i Niemcy dwa panstwa nienawidzace Polski. dwa kraje najbrzydszych kobiet na swiecie.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • Żaden kretyn nie zabije w nas dumy z bycia Polakiem. Pamiętajmy, ze Chesterton to też Anglik i nie przejmujmy się bęcwałami, których nie brak w kazdym narodzie.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • dzeiki Braunowi i Coryllusowi juz od dawna nie mam zludzen co do Angoli, a mialam ich bardzo wiele. Natomiast Maniu, prawda jest taka, ze zarowno w Niemcach jak i w Brytfannie jakos tak sie sklada, ze u wladzy sa zawsze becwaly wlasnie. stad nie nalezy ich lekcewazyc. i jako panstwo powinnismy sie becwalami przejmowac, bo ich becwalskie poglady maja poparcie w spoleczenstwie. ergo, wiecej tam becwalow niz nam sie wydaje.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • A co pozytywnego ma wynikać z tych idiosynkrazji?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Wojna Północna tak mniej więcej wyglądała. Toczyły ją wojska szwedzkie, radzieckie, bodaj plus pruskie i saskie, a Rzplita oświadczała, że w tym cyrku udziału nie bierze.
  • Nic nowego. Angole są bardzo dumni z tego, że są wyjątkowymi s-synami w stosunku do innych narodów. Ich arogancja jest tak wielka, że się tym publicznie chwalą. To przeszło na pozostałych spadkobierców Anglosasów, szczególnie Amerykanów z USA, ale nie osiagneli jeszcze angielskiej doskonałej arogancji. Inne duże narody, w tym Niemcy i Francuzi mają tak samo, ale trochę się z tym kryją.
    Co do świetnych warunków naturalnych u nas do prowadzenia wojen to prawda. Równo jest i po drodze z jednych lokalnych mocarstw do drugich. Jest jednak kilka innych obszarów z gorszymi warunkami naturalnymi, a jednak też ulubionych jako poligony - szczególnie Bałkany i Bliski Wschód.
    The author has edited this post (w 26.06.2015)
  • Dlaczego wam się nie zapala światełko?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • davenia
    dzeiki Braunowi i Coryllusowi juz od dawna nie mam zludzen co do Angoli, a mialam ich bardzo wiele. Natomiast Maniu, prawda jest taka, ze zarowno w Niemcach jak i w Brytfannie jakos tak sie sklada, ze u wladzy sa zawsze becwaly wlasnie. stad nie nalezy ich lekcewazyc. i jako panstwo powinnismy sie becwalami przejmowac, bo ich becwalskie poglady maja poparcie w spoleczenstwie. ergo, wiecej tam becwalow niz nam sie wydaje.
    Dopóki angielskie bęcwały nie napadną na moją Ojczyznę, mogę lekceważyć ich aroganckie poglądy. Inaczej jest z Rosją i Niemcami - tych lekceważyć nam nie wlno.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • los
    Dlaczego wam się nie zapala światełko?
    Że niby Nowak przeszedł na pozycje antyatlantyckie i jest zwolennikiem IV Teorii Politycznej?
    ;)

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • Nie. Idzie o ten plakat
    Kiedy powstał, kto jest jego autorem i jak była jego funkcja? Póki na te pytania nie odpowiemy - jesteśmy dziećmi we mgle.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Strzelam, że plakat niemiecki. No, może radziecki.
    The author has edited this post (w 26.06.2015)
  • Dobrze!

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Nie zgaduję, bo wyguglałam, że plakat niemiecki, nalepiany przez Niemców w 1940 roku - podobno masowo.
    "Zbombardowaliśmy Warszawę i inne miasta, ale to nie nasza wina, winny jest Chamberlain...".

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Czy przegląd twórczości pana Matejki byłby kompletny bez poniższego dzieła?
    http://media.iwm.org.uk/iwm/mediaLib/147/media-147498/large.jpg
    The author has edited this post (w 27.06.2015)
  • zara- czy kto tu protestuje, że bękarty Albionu to kurewy nad kurewami ?
  • Mania
    Nie zgaduję, bo wyguglałam, że plakat niemiecki, nalepiany przez Niemców w 1940 roku - podobno masowo.
    "Zbombardowaliśmy Warszawę i inne miasta, ale to nie nasza wina, winny jest Chamberlain...".
    Bingo! Wiemy kto sufluje teksty, że "bękarty Albionu to kurewy nad kurewam." Sugerowałbym zachowanie dystansu od takich obrońców.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • To kto sufluje nie zmienia faktów. To że ma rację w tej sprawie nie oznacza, że sam ma czyste sumienie w innych sprawach. Mało kto z naszych bliższych i dalszych sąsiadów ma wobec Polaków i Polski bezinteresownie przyjazne uczucia. To znaczy tylko tyle, ze trzeba ostroznie przygladać się ich intencjom i interesom i grać swoje wedle tej oceny.
  • Problem polega na tym, że nie ma zbytnio płaszczyzny, na której Angole mieliby kosę z naszymi urzędowymi wrogami: Rusami i Szkopami. Co wincyj, jakoś takoś im się zawsze układa, że szkodzenie Polsce, choćby rpzez handel nią, zawsze ich kusi.  Coś musi być na rzeczy.
  • los
    Mania
    :
    Nie zgaduję, bo wyguglałam, że plakat niemiecki, nalepiany przez Niemców w 1940 roku - podobno masowo.
    "Zbombardowaliśmy Warszawę i inne miasta, ale to nie nasza wina, winny jest Chamberlain...".
    Bingo! Wiemy kto sufluje teksty, że "bękarty Albionu to kurewy nad kurewam." Sugerowałbym zachowanie dystansu od takich obrońców.
    Tak czy owak Chamberlain swoje za uszami ma, a o Churchillu to pisał nawet Marian Hemar (Instytut Sikorskiego).
    I jedna nacja, i druga mocno się Polsce "przysłużyła". Każda w swój właściwy sposób.
  • Polaku pamiętaj: jak se pościelesz tak się wyspisz. Nie dopuszczaj angoli, żabojadów, kacapów, szkopów, yankesów, żydków, makaroniarzy, ciapciaków, pepiczków, rezunów, zółtych, czarnych i czerwonych do łoża swego.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Jasne, źli Angole. Na szczęscie są dobrzy Niemcy i Rosjanie, którzy nas przed nimi obronią.
    Największą siłą we Wszechświecie jest nierozumność.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • @Mania, Los
    nie wiem czemu stawiacie jednych przeciw drugim. To triumwirat. np,  Angole wymyslily obozy koncentracyjne, Niemaszki i Ruski tworczo rozwinely.  To ze Angole nie osobiscie przerabiali nas na bydlo nie znaczy, ze uwazaja nas za ludzi: nie wymagajmy od nich za duzo - Stany, Afryka, Indie itp.itd. Nie moga byc wszedzie na 100%.
    czy to nie Angielscy madmani utajnili na kolejne dziesieciolecia akta w sprawie smierci Gen. Sikorskiego? tego od czyszczenia angielskiego wychodka, do ktorego naonczas robili Herren z sasiedztwa?
    The author has edited this post (w 27.06.2015)

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • davenia
    @Mania, Los
    nie wiem czemu stawiacie jednych przeciw drugim.
    W takim razie to taka potęga, że się nie zwycięży, trzeba się przyłączyć.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • to trzy potegi ale niech nie myla nas ich flagi (na meczach) laczy je tylko jedna: ta z ksiezycem.
    a pod czyimi stopami jest ksiezyc? kazdy katolik zna odpowiedz.
    to teraz juz wiemy czemu nas tak kochaja:)
    nie mozemy sie przylaczyc, choc slusznie przewidujesz, ze w obliczu morza krwi pokusa bedzie ogromna.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • Przez nabzdycznie do Nieba? Proszę wybaczyć, wyznaję inną teologię. Moim zdaniem ta droga prowadzi w przeciwną stronę. Przynajmniej tak stoi w przypowiastce o celniku i faryzeuszu.
    The author has edited this post (w 27.06.2015)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • nie lubie kiedy udajesz, ze nie rozumiesz.
    Los, ktory udaje glupiego to naprawde nie do strawienia.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • To nie ja jestem  głupi. Z przypowieści o celniku i faryzeuszu można taki wniosek wyciągnąć, że tekst "Dzięki Ci Boże, że nie jestem jako ten Anglik" jest bardzo niebezpieczny.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    To nie ja jestem  głupi. Z przypowieści o celniku i faryzeuszu można taki wniosek wyciągnąć, że tekst "Dzięki Ci Boże, że nie jestem jako ten Anglik" jest bardzo niebezpieczny.
    i to mowi facet ktory co rusz zarzuca Polakom, ze uwierzyli iz sa czyscicielami wychodkow i na dodatek dobrze im z tym.
    wyjasniam: nigdy Pan Jezus nie namawial do tego aby kiedy ci pluja w twarz POdziekowac za to i stwierdzic, ze pada deszcz. namawial, zeby nadstawic drugi policzek czyli pokazac nade wszystko sobie, ze ma sie twarz a nie poldupek.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • Ech  narodzie który własnej głupoty nie widzisz lecz o swą niedolę winisz innych.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.