Skip to content

Won! - tu ma być kibuc.

2»

Komentarz

  • Brzost napisal(a):
    To by znaczyło że słuszną linię ma nasza władza przypatrując się temu konfliktowi z oddali. A także rzucało nowe światło na termin "Miasto Jest Nasze" ;-)
    Też mi się skojarzyło, czyje są ulice a czyje kamienice.
  • Złodziejskie nasienie.
  • Śpiewak komentuje:
    Wojewódzki Sąd Administracyjny właśnie orzekł o "zwrocie" ogromnego ponad stuhekatrowego majątku ziemskiego w Michałowicach pod Warszawą wartego ponad miliard złotych. Wyrok otwiera puszkę pandory i drogę do reprywatyzacji całych majątków ziemskich. Podważa założenia reformy rolnej tak jak kilkanaście lat temu sądy podważyły założenia dekretu Bieruta. Po wałkach na kamienicach czas na wałki przy majątkach arystokracji?

    Sądy już nie "wymierzają sprawiedliwości" ale wydają wyroki. Nic nie zrozumiały z XX wieku i nowoczesności. Przywracając stosunki własności i moralności z feudalnych czasów, gdy 90% społeczeństwa było niewolnikami pozostałych 10%, sądy cofają nas o setki lat. Burzą podstawowe zasady współżycia społecznego i próbują nas wszystkich zagonić z powrotem do czworaków. Za konsekwencję zapłacimy: poczuciem braku szacunku do państwa, zniszczonymi więziami społecznymi, krzywdą ludzką, pogardą i nieufnością.

    Kiedy "szlachta" i handlarze roszczeń zreprywatyzują chłopów pańszczyźnianych?
  • No właśnie! rzecz to rzadsza niż salceson w synagodze być eskimos był szlachcicem.........
  • fatuswombatus napisal(a):
    No właśnie! rzecz to rzadsza niż salceson w synagodze być eskimos był szlachcicem.........
    czy ja wiem? hrabiowie Przeź-dzieccy nie byli taką rzadkością w Polsce, o czym można się przekonać choćby z książki prof. Nowaka
    image
    w której dokładnie jest opisany wpływ jednego z nich (i jego resentymentu) na nieprawdziwy obraz Polski w oczach brytyjskiego premiera - i tragiczne skutki dla Polski z tym związane
  • Mógłby być i nawet arcywypierdzienym księciem galaktyki. Szlachcicem nie był. Nie tytuł zdobi człowieka lecz człowiek ozdobą tytułu. To raz. Szlachta to nie tytuł to stan ..................... między innymi ducha.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.